Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

Nallar 22:56, 18 sty 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Celowo, czy przez pomyłkę wstawiłaś zdjęcia swojego ogrodu w wątku Izy?
Przez moment nie wiedziałam gdzie jestem

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8103-pod-bialo-niebieska-chmurka-moj-bawarski-ogrod-na-wsi?page=17#post_5
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
AnnaMS 23:06, 18 sty 2018


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Basiu, kobea faktycznie urodzajna, skuszę się na nią, tylko gdzie ja ją puszczę ? nie mam siatki a pergolki już zajęte, coś wymyślę Nasionek nie wysiewam, miejsca w ogrodzie mam tyci tyci, jeżeli już robię rewolucję na jakiejś rabatce to kupuję już gotowe roślinki 3-5 sztuk, dosadzam, przesadzam i gotowe Łatwo się pisze ale w realu wychodzi to troszkę inaczej - jadę po kwiatuchy na jedną rabatkę a kupuję na kilka rabatek ... potem latam z doniczkami po ogrodzie ... tak jak większość z nas
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
AgataM 23:19, 18 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Miałam kobeę Jest bardzo inwazyjna. Musi mieć dość dużo miejsca. U mnie mocno się rozrastała, do tego stopnia, że ucinałam nowe pędy,bo zaczepiła się o inne rośliny. Bratki kupiłaś w pięknym kolorze. Reszty roślin nie znam. Ja będę w tym roku staroświecka i kupię już tylko sadzonki (nie nasiona)cyni i szałwi. Cynie sadzę z różąmi o tym samym kolorze.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
AnnaMS 23:24, 18 sty 2018


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dzięki Agato za info o kobei, szkoda że po murze nie umie łazić
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
marba 06:04, 19 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Nallar napisał(a)
Celowo, czy przez pomyłkę wstawiłaś zdjęcia swojego ogrodu w wątku Izy?
Przez moment nie wiedziałam gdzie jestem

https://www.ogrodowisko.pl/watek/8103-pod-bialo-niebieska-chmurka-moj-bawarski-ogrod-na-wsi?page=17#post_5

O matko jedyna, to przez gorączkę, byłam półprzytomna. Dopadło mnie jakieś przeziębienie. Już usunęłam.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 06:28, 19 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Aniu, Agato, rzeczywiście kobea potrzebuje sporo miejsca. Po murku nie pójdzie, raczej siatka, albo kratka.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Nallar 06:43, 19 sty 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
marba napisał(a)

Rzeczywiście, to przez gorączkę. Dopadło mnie jakieś przeziębienie. Już usunęłam.

Aj, to nie dobrze. Zdrowiej się szybciutko.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Muszelka 06:51, 19 sty 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Basiu, czy mogłabym wysiać kobeę przy pergoli z clematisami (odmiana 'Kacper, kwiaty ogromne, koloru fioletowego). W sierpniu clematisy kończą kwitnienie.
Zastanawiam się tylko, czy kobea nie zagłuszy powojników. Jak myślisz, to dobry pomysł?
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
marba 07:11, 19 sty 2018


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Muszelko, słusznie się obawiasz, że clematisy zostaną zagłuszone. Kobea pochłania wszystko na swojej drodze. Może to być wadą albo zaletą w zależności od miejsca jej posadzenia. Ale myślę, że warto znaleźć jej odpowiednie miejsce w ogrodzie, jeśli tylko jest taka możliwość, bo bardzo ładnie i obficie kwitnie, zwłaszcza jesienią, gdy brakuje już innych kwiatów.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Muszelka 07:17, 19 sty 2018


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Dziękuję Ci za odpowiedź.
Szkoda... niestety, nie znajdę już innego miejsca.
Chyba, że przed wejściem do ogródka... Rośnie wysoka lipa (stawiamy pod nią latem samochód). Czy kobea pięłaby się po lipie? Dałaby radę kwitnąć w ocienionym miejscu? Obawiam się, że nie... A może jednak spróbować?
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies