Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak to wszystko ogarnąć?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak to wszystko ogarnąć?

TeresaK 17:25, 13 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Ciekawe od czego to zależy Będę musiała dokupić. Przynajmniej parę, a w przyszłym roku znowu spróbować. Trzeba zapytać Bożenkę co robić, żeby się udało
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 17:55, 13 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Pracowałam między innymi nad rabatami przy domu.

Od strony południowej powstała rabata z dereniami, jeżówkami, turzycami Ice Dance oraz cyprysikami na pniu:



To strona zachodnia, a raczej południowo-zachodnia... rumianku nie do końca dobrze się czuje, ale ma mnóstwo nowych przyrostów, więc może nie będzie źle:



Przy wejściu do domu od strony północno-zachodniej powstała rabata "cienista" z hortkami, hostami, ciemiernikami i cisem:

____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
TeresaK 18:08, 13 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Do obsadzenia (na teraz) mam rabatę przy tarasie i przyznam... mam ogromny dylemat. Pomyślałam o turzycach (mam już przygotowane dołki dla nich, które widać na załączonym zdjęciu), między nimi żywotnik wschodni, a od kostki żurawki. Nie do końca jestem przekonana do tego pomysłu. Zastanawiam się nad jakimiś niedużymi drzewami, żeby przynajmniej trochę zapewnić cień w tym miejscu. Podoba mi się rozwiązanie Ani (Anulajda w raju str.318) -to chyba dobry pomysł... co o tym myślicie ::

____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
10:32, 14 lip 2017
Na szybko przejrzałam, masz co robić dużo już za tobą, ale jeszcze więcej przed
Dasz radę, dobrze ci idzie

Przy tej rabacie dałabym jakieś kulki, albo bukszpan/ tujki danica lub miriam, będzie zimozielono, pomiędzy turzyce
TeresaK 12:44, 14 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Dzięki Moniko. Zamiast tego żywotnika wschodniego Aurera Nana kulki z Danicy... dobry pomysł. Wiosną tulipany, a co latem, żeby ożywić trochę tę rabatę..
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
makadamia 13:52, 14 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ale drzewa też! Na takiej patelni drzewa to konieczność

Może być jak u Anulajdy, skoro w te klimaty Cię ciągnie, a może być też mniej bordowo i mniej pod linijkę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TeresaK 14:42, 14 lip 2017


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Asiu - dziękuję... dziękuję świetne inspiracje... drzewa muszą być. Zgadzam się całkowicie Muszę tylko pomyśleć jakie drzewa
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
sylwik69 17:24, 14 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Tereska miło że powróciłaś też nie próżnujesz,rabatki wokół domu gotowe,widzę ścieżki z kamykiem i płytami wow! /pokaż więcej/na wiosnę dodasz cebulowe i będzie pięknie.Jestem także za koncepcją drzew przy tarasie.Mi podoba się styl Anulajdy,z jednej strony kuliste formy drzew, z drugiej kolumnowe /te robią na mnie wrażenie/ Są piękne graby i buki kolumnowe,wiązy soczysto-zielone,a pod nimi trawy np.stipy i rozchodniki Matrona.Zależy co Ci się podoba i jaki styl chcesz nadać temu miejscu.To tylko moja propozycja.Masz tam dużo miejsca i pole do popisu
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 17:27, 14 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
TeresaK napisał(a)

Kasiu, nie uwierzysz... nic z nich nie wyszło. W pewnym momencie listki zaczęły więdnąć. Zajrzałam do korzeni... a tam brak... Nie wiem co się stało

Nie jesteś sama mi stało się dokładnie tak samo
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
natka098 18:01, 14 lip 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
bardzo ładnie się u Ciebie zrobiło przez czas Twojej nieobecności nie próżnowałaś.
____________________
Natalia - Mój zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies