Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 12:13, 06 sty 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wendy79 napisał(a)
Ewa, macham. Ogród prezentuje się świetnie. Wczoraj był taki piękny dzień, że osobiście poszłam do warzywnego po warzywa na obiad (bo nadal nie wykopałam )i buzię do słoneczka wyciągałam, a dzisiaj bleee. Ja też się żegnam zaraz ze Świętami (bo w tym roku nie było nam po drodze) i myślę o sianiu, przesadzaniu itp itd

Agnieszka, dziękuję Uwielbiam ten moja kawałek trawnika i rabaty w zasadzie i każde porę roku
Wczoraj było cudnie, aż się żyć chciało a dzisiaj bleee okropna pogoda. Jedyna chyba zaletą takiej pogody jest to, że ziemia na wiosnę będzie dobrze nasączona deszczem
U nas też warzywnik pełen warzyw z jesieni.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
____________________
Wiolka5_7 13:47, 06 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
effka napisał(a)

My poprzednim jeździliśmy 10 lat więc przyszła pora no nowy

Oj będzie wkręt na wiosnę, będzie. Ciekawa jestem cebulek, które zasadzilam jesienią. Niemoge się doczekać tej ferii kolorów!

Wczoraj jak nie mogłam zasnąć oglądałam Twoje fotki z wiosny i aż miło się zasypiało!!!!


No tak

Też jestem ciekawa tej Twojej ferii ja za wiele nie posadziłam,ale coś tam będzie oko cieszyć

Cieszę się,że miło Ci się zasypiało za sprawą mojego ogrodu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:58, 06 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
effka napisał(a)

Wiolu, to pytanie za 100 punktów!!! Oficjalnie ogłosiłam mężowi memu, że obiecuję nie kupować już żadnych większych roślin i OSZCZĘDZAĆ (kupno nowego auta z salonu szarpnęło budżetem) a w planach na ten rok jeszcze wymiana pieca na gazowy i remont łazienki, więc rozumiesz....
Oczywiście większe rośliny to większe rośliny a maluchami zawsze można się pocieszyć
Suma sumarum zarys ogrodu pozostanie w tym roku bez zmian (chyba)



To tak jak ja.... ale znając mnie ,na pewno coś wymyślę...
Nowe auto wiadomo szarpnęło....ale jaka radość
Wiadomo jeśli się robi jedne inwestycje to nie drugie....bo to wszystko kosztuje kupę forsy.....
Rozumiem Cię doskonale....my też ostatnio skupilismy się na drogich inwestycjach typu ogrodzenie, kostka brukowa, że inne muszą poczekać.....np.zmiana auta i masa innych...

Ale myślę,że suma sumarum i tak coś wyskrobiemy na te nasze ogrody
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 14:19, 06 sty 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)


No tak

Też jestem ciekawa tej Twojej ferii ja za wiele nie posadziłam,ale coś tam będzie oko cieszyć

Cieszę się,że miło Ci się zasypiało za sprawą mojego ogrodu

Mam nadzieję, że nie pomieszałam za bardzo kolorów tulipków, bo jak tak to będzie niezły misz masz
U Ciebie zawsze tak wszystko pod kolor, elegancko, już się doczekać nie mogę
____________________
Wiolka5_7 15:04, 06 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
effka napisał(a)

Mam nadzieję, że nie pomieszałam za bardzo kolorów tulipków, bo jak tak to będzie niezły misz masz
U Ciebie zawsze tak wszystko pod kolor, elegancko, już się doczekać nie mogę

Wiosną wszystkie misz- masze cieszą oko ja lubię wtedy nawet bardzo kolorowo

Cieszę się,że podobają Ci się moje cebuLOVE
Na te niewykopywane tulipany to nie liczę,bo pewnie same liście wyjdą....ale na wjazdowej posadziłam trochę nowych...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 17:20, 06 sty 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)



To tak jak ja.... ale znając mnie ,na pewno coś wymyślę...
Nowe auto wiadomo szarpnęło....ale jaka radość
Wiadomo jeśli się robi jedne inwestycje to nie drugie....bo to wszystko kosztuje kupę forsy.....
Rozumiem Cię doskonale....my też ostatnio skupilismy się na drogich inwestycjach typu ogrodzenie, kostka brukowa, że inne muszą poczekać.....np.zmiana auta i masa innych...

Ale myślę,że suma sumarum i tak coś wyskrobiemy na te nasze ogrody

Wiadomo, że my ogrodniczki zawsze zaskórniaki znajdziemy na nasze małe ogrodowe przyjemności
Ty też w zeszłym roku inwestycje poczyniłaś i to spore, tyle zmiana w ogrodzie, nowe rabaty, drzewa. Kupa kasy.
____________________
eVka 17:23, 06 sty 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Wiosną wszystkie misz- masze cieszą oko ja lubię wtedy nawet bardzo kolorowo

Cieszę się,że podobają Ci się moje cebuLOVE
Na te niewykopywane tulipany to nie liczę,bo pewnie same liście wyjdą....ale na wjazdowej posadziłam trochę nowych...

Oj tak, wiosną każdy kwiatek raduje serce

Ja też nie liczę jakoś specjalnie na zeszłoroczne tulipki, na wjazdowej rodkowej tylko same liście były i tylko jeden zakwitł. Porażka.

____________________
Wiolka5_7 17:42, 06 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
effka napisał(a)

Wiadomo, że my ogrodniczki zawsze zaskórniaki znajdziemy na nasze małe ogrodowe przyjemności
Ty też w zeszłym roku inwestycje poczyniłaś i to spore, tyle zmiana w ogrodzie, nowe rabaty, drzewa. Kupa kasy.


Na pewno
Właśnie nie pisałam o ogrodzie,ale spora suma się uzbierała jak podliczyłam ale widać te wydane pieniądze i serce się raduje
Na ogród nigdy mi nie będzie szkoda kasy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 17:45, 06 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
effka napisał(a)

Oj tak, wiosną każdy kwiatek raduje serce

Ja też nie liczę jakoś specjalnie na zeszłoroczne tulipki, na wjazdowej rodkowej tylko same liście były i tylko jeden zakwitł. Porażka.



Otóż to
U mnie w przedogródku tulipany będą miały 4 sezon bez wykopywania,więc cudów nie ma....3 sezony jeszcze trochę kwitły....i co ja mam z nimi zrobić...wykopywać czy dosadzić nowe ? hm...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
MalgosiaW 17:54, 06 sty 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
pięknie trawy dumne, wyprostowane
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies