Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Adison 18:28, 17 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
makadamia napisał(a)
Co do obrzeża: chyba wszyscy, którzy je robili, wcześniej czy później wywalali.
Z ekobordami jest taki problem (poza estetycznym oczywiście), że łamią się, jak się po nich przejeżdża kosiarką. A przejechać trzeba, żeby wąsy skosić.

Także - podobnie jak Toszka - obstawiam kostkę kładzioną na piasku.


ja dziś kilkukrotnie najechałam na moje ekobordery ciężkim starym walcem i nic się nie stało tzn. nic nie widzę
____________________
Zmienny ogród Ady
Adison 18:30, 17 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
u mnie sąsiad robił obrzeże z kostki na cement. ale nie miał dobrze ubitego podłoża - tzn nie usiadło dobrze i jak się spojrzy pod kątem to lekko nierówno jest ale tak to wydaje się trwałe

jak ktoś wcześniej pisał jeździć samochodem po tym nie będziesz a zawsze będzie łatwiej coś zmienić jak Cię najdzie inna wizja ogrodu
____________________
Zmienny ogród Ady
Toszka 19:11, 17 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Moje obrzeża na piasku mają się dobrze 7 rok. Nic się nie rusza nawet przy robionych kantach (2 razy w roku)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 21:24, 17 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzięki dziewczyny za wszystkie uwagi, czyli kostka na piasku samym nie rusza się w ogóle? Ona ma wystawać ponad trawnik, jest na równi, czy niżej? Kurcze zielona jestem jak trawka w tym temacie. Aha a ile tej podsypki piaskowej daje się pod kostkę? DZIĘKUJĘ !!!
____________________
Adison 21:30, 17 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
U mnie będzie jutro trawa i zapowiadają ulewy i burze.

Czytałam że siejesz. Obserwuj pogodę. Ludzie zakładają trawniki też we wrześniu.

Teraz pogoda tak się zmienia że masakra.
____________________
Zmienny ogród Ady
Adison 21:30, 17 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
U mnie będzie jutro trawa i zapowiadają ulewy i burze.

Czytałam że siejesz. Obserwuj pogodę. Ludzie zakładają trawniki też we wrześniu.

Teraz pogoda tak się zmienia że masakra.
____________________
Zmienny ogród Ady
eVka 21:35, 17 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ada jeszcze nie sieje, na razie firma przygotowuje glebę i decyzja o sianiu (sama będę siała) będzie poprzedzona dogłębną analizą warunków meteo. ⚡☔
____________________
Toszka 21:40, 17 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kostkę mam połozoną na równi z ziemią. Piasku jest około 5-8cm. Kostka układana w rowku i dobita gumowym młotkiem (z poziomicą)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 21:14, 19 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dzisiaj cały dzień grabienie, grabienie i jeszcze raz grabienie ziemi pod trawnik.
Ręce mi opadają ale jestem zadowolona bo coraz ładniej to wygląda, jutro wrzucę fotki.
A no i zdecydowałam się jednak na kanciki jako obrzeża, mam nadzieję, że nie będę żałować... naczytałam się Danusiowych porad nt. kancikowania i mam nadzieję, że dam radę. muszę tylko szpadelek do kantów kupić.
Dodałam do ziemi pod trawnik mnóstwo kompostu, więc sporo patyczków jest do wygrabienia, az ręce mdleją. Na szczęście kupiłam extra grabie polecane na ogrodowisku:

są rewelacyjnie, bardzo ułatwiają pracę
jutro cd. a poniedziałek walec i wszystko bidulka sama, mąż nie tyka ziemi eh.
____________________
eVka 21:38, 21 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dalej grabię, nawet już to polubiłam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies