Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Adison 21:55, 21 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Właśnie się zastanawiałam co tam u Ciebie
____________________
Zmienny ogród Ady
kasiab 05:07, 22 sie 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1559
Tez bym chciała sobie już grabic szczerze zazdroszczę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 09:07, 22 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dziewczyny, córka chora, "siedzę" z nią w domu, czyli ona układa lego albo ogląda bajki a ja z grabiami w ogródku hehe. Dzisiaj we Wrocławiu bardzo wieje i nieprzyjemnie się będzie pracować. Chwilę jeszcze w domu i zaraz biegnę do grabi Sąsiadki juz się śmieją, że tak równiótko a ja dalej grabię. Ale dla mnie jest jeszcze mega nierówno...
Kasia nie zazdrość, jeszcze będziesz klęła na to grabienie
Ada a co u ciebie?

A dla osłodzenia tej nieprzyjemnej pracy taki widoczek z mojej szklarni:

Pyyszne malinówki
____________________
Adison 21:23, 22 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Szklarnia mega! Jakie muszą być dobre pomidory z niej

A u mnie powoli. Trawa próbuje się przyjąć. Czekam na koszenie a w tym czasie robię z mężem warzywniki i obsypuje żwirem

Do tego non stop wurywam chwasty. Prawie jak z grabieniem u Ciebie.

A szklarnia to moje marzenie. Ale miejsca nie ma. Warzywniki muszą wystarczyć
____________________
Zmienny ogród Ady
eVka 19:51, 23 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pomidory są boskie. Właśnie spałaszowałam jednego. Szklarnia jest bardzo stara, postaram się ją w tym roku pomalować na biało, żeby odświeżyć.

Zazdroszczę trawnika z rolki, tyle pracy mniej i jaki efekt. Ja dzisiaj paletowałam ziemie pod trawę, przeciagalam odwrócona paletą po ziemi i dzięki temu wyrównuje się górki i dołki.
Chwasty rosną jak szalone, też ciągle plewię. Mnie skrzyp najbardziej denerwuje.mam to na jednej rabacie
____________________
Adison 22:25, 23 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Paletowanie walowanie i grabienie też przerabialam ja bez obciazenia. M. Z obciązeniem w postaci krawężnika. U nas było jeszcze bronowanie też ręczne A rolka spoko efekt od razu ale my mieliśmy ok. 85m2 to bez porównania z Twoim trawnikiem. W Twoim wypadku też bym siała.

Zobaczysz potem usiadziesz i jak zobaczysz te trawę to satysfakcja niesamowita
____________________
Zmienny ogród Ady
Adison 22:25, 23 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 188
Paletowanie walowanie i grabienie też przerabialam ja bez obciazenia. M. Z obciązeniem w postaci krawężnika. U nas było jeszcze bronowanie też ręczne A rolka spoko efekt od razu ale my mieliśmy ok. 85m2 to bez porównania z Twoim trawnikiem. W Twoim wypadku też bym siała.

Zobaczysz potem usiadziesz i jak zobaczysz te trawę to satysfakcja niesamowita
____________________
Zmienny ogród Ady
eVka 11:05, 25 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja nie wiem ile mam razy wałkować i grabić już mam dosyć, są drobne nierówności w sensie dołki Ale chyba idealnej deski nie umiem zrobić chyba posieje w końcu trawę i będę czekać na efekty. Kręgosłup mi wysiada.
____________________
eVka 13:41, 25 sie 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dla odreagowania stresu trawnikowego kupiła dzisiaj w Kwiatonie 11 sztuk pięknych dereni elegatnissima jako tło dla tylniej rabaty. Piękne mają te listki. Ja wrócę po weekendzie będę sadzić już się nie moge doczekać, do tego miskanty i hortensje vanila fraise.
A dzisiaj będę niwelowac teren ostatecznie pod trawnik, chcę zobaczyć czy jakieś obniżenia się nie porobiły. Pożyczyłam z pracy niwelator i będzie zabawa sąsiadki chyba padną!
____________________
Toszka 16:05, 25 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pod mały trawniczek wałowałam i grabiłam chyba ze 2 tygodnie. Pocieszam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies