Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

AnnaCh 19:05, 27 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
OMG Ile nasion, szaleństwo po prostu.
Ja na razie posiałam bób i rzodkiewkę, mam w domu pomidorki, zobaczę co jeszcze podziałam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Wiolka5_7 20:18, 27 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20510
Zaszalałaś rolniczko z nasionkami
Oby Ci wszystko pięknie urosło !
Fajnie,że eM Ci pomaga w ogrodzie i kuchni

Sliczne kwiatuszki
U mnie zakwitł pierwszy irysek i cieszyłam się jak dziecko ... a tu mrozy po niedzieli znowu...eh :/
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 20:58, 27 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
OMG Ile nasion, szaleństwo po prostu.
Ja na razie posiałam bób i rzodkiewkę, mam w domu pomidorki, zobaczę co jeszcze podziałam

Szaleństwo totalne, jak sie wczoraj z eMkiem dosiedlismy do kompa to wrzucalismy do koszyka jak leci
Bobu nie kupiłam bo zawsze mam na nim mszyce
____________________
eVka 21:04, 27 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Zaszalałaś rolniczko z nasionkami
Oby Ci wszystko pięknie urosło !
Fajnie,że eM Ci pomaga w ogrodzie i kuchni

Sliczne kwiatuszki
U mnie zakwitł pierwszy irysek i cieszyłam się jak dziecko ... a tu mrozy po niedzieli znowu...eh :/

Hihi, mam nadzieję że jutro skonczymy kopanie i równanie grządek i jak tylko przyjdą nasionka od razu będziemy siać ))
Emek kochany pomocny zawsze.

Te mrozy mnie dobijają, znów po -4 -5 zapowiadają Trzymam prymulki w domu aż mrozy ustąpią.

Dzięki Wiola!
____________________
Dorii 23:37, 27 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U mnie też na bobie zawsze mszyca była ale odkąd rośnie z jarmużem jest ok, za to jarmuż zjadają mi bielinki i mszyca taka zielona obsiada. Jednak jarmuż zimą super mieć więc przemęczam, zbieram gąsienice a mszycę ręcznie ubijamy (w gumowych rękawicach) a potem z płukuję silnym strumieniem wody.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Iwonka 08:47, 28 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Jaaaaaka lista warzyw SUPER. Ogromnie się cieszę z waszych startów warzywnych. Mnie jest taki doping potrzebny, jakoś boję się takich upraw, że mnie temat przerośnie. W tym roku przygotuję tylko ziemię. Wczoraj wkopaliśmy jeżynę na nowe miejsce. Dramatyczną mamy glebę na drugiej działce, sama tłusta, żółto - szara glina.
Śliczne pierwiosnki Bardzo mi się podoba ten zestaw kolorystyczny.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 17:32, 28 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
U mnie też na bobie zawsze mszyca była ale odkąd rośnie z jarmużem jest ok, za to jarmuż zjadają mi bielinki i mszyca taka zielona obsiada. Jednak jarmuż zimą super mieć więc przemęczam, zbieram gąsienice a mszycę ręcznie ubijamy (w gumowych rękawicach) a potem z płukuję silnym strumieniem wody.

A widzisz, muszę poczytac o allelopatii, wzajemnym oddziaływaniu roślin, co może rosnąć po czym etc. To ważne i bardzo ułatwia uprawę warzyw.
____________________
eVka 17:59, 28 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Jaaaaaka lista warzyw SUPER. Ogromnie się cieszę z waszych startów warzywnych. Mnie jest taki doping potrzebny, jakoś boję się takich upraw, że mnie temat przerośnie. W tym roku przygotuję tylko ziemię. Wczoraj wkopaliśmy jeżynę na nowe miejsce. Dramatyczną mamy glebę na drugiej działce, sama tłusta, żółto - szara glina.
Śliczne pierwiosnki Bardzo mi się podoba ten zestaw kolorystyczny.

Oj chyba przegięłam, zobaczę co z tego wyjdzie, czy urosną. Dzisiaj prawie skończyłam kopać grządki. Nie czuję pleców, brzucha, rąk nóg etc.
Jutro zapowiadają deszcze więc chyba nie uda mi się skończyć, może w tygodniu pogoda będzie lepsza i warzywniki będą skończone.
Stwierdziłam, że ogrodzę ten warzywnik drewnianymi deskami, żeby uporządkować optycznie przestrzeń.

Tu fotka z pola walki. Ziemię mam dobrą gliniasto-pisszczysta, po dodaniu obornika krowiego, jest bardzo fajna. Nie narzekam. Z żółtą gliną nie zazdroszczę Dużo pracy żeby ją ulepszyć.



Prymulki cudne są, dzięki. Zamówiłam z gospodarstwa kwiatowego z Leszna, które się ogłaszało na fejsie, żeby zamawiać a oni dowiązą, złożyłyśmy z dwiema koleżankami wspólne zamówienie i nam do Wrocławia dowieźli
Olbrzymie sadzonki, dwa razy większe niż te które kupowałam u siebie w sklepie.

____________________
eVka 18:53, 28 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291


Pierwsze ognisko w tym sezonie Mniam!
____________________
wiklasia 21:07, 28 mar 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ewcia coś dla Ciebie:
https://poradnikogrodniczy.pl/jakie-warzywa-sadzic-obok-siebie.php
może skorzystasz
fajna tabelka, za pomocą której w szybki sposób można zweryfikować swoje pomysły co przy czym sadzić
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies