Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 20:16, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)
Moje doorenboosy podobnej wielkości,
Kibicuję im

Twoja lawenda wygląda jak moja dawna Viva z frontu.

Hostowa pod śiwerkiem wypas! Piękna! W tym roku zakochałam się w hostach

A generalnie to stwierdzam, że połowę z tych rabat trzymałaś gdzieś w ukryciu… ja ich nie kojarzę


Powiem Ci, że Doorenbosy, które sadziłam kilka miesięcy wcześniej na tyłach ogrodu są trzy razy większe a to były drzewka z tej samej dostawy. Te na przodzie rosną wolniej, chyba ziemia im tam mniej pasuje.

Mam nadzieję, że moja lawendą jak najdłużej wytrzyma, ten ją bardzo nisko, Nie dopuszczając do wybujania zdrewniałych pędów.

Cieszę się niezmiernie, że rodkowo-hostowa Ci się podoba Bardzo ją lubię i będę na jej tyłach cieniolubne roślinki dosadzać

Wiesz co, pokazywałam wszystko, tylko że tak rabaty wybujały, że ciężko poznać
____________________
eVka 20:25, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)


Coś w tym jest . Dzieci carexów znalazłam na zupełnie innej rabacie niż są posadzone, zachodzę w głowę jak się tam znalazły. Ponieważ nijak tam nie pasowały wylądowały pod magnolią. Stipa też sieje mi się co roku ale tylko na rabacie gdzie jest posadzona. Na razie nie zauważyłam jej w innych miejscach . Żal tych siewek się pozbywać to co rusz mam zmiany na rabatach. Jedno wyjeżdża inne w zamian sadzę . Trochę tych zmian w tym sezonie zrobiłam .

Dzieci carexow (chyba Frosted Curls) znajduję wszędzie wokół i przesadzam na obrzeża rabat, do donicy z różami etc. Zauważyłam, że siewki najlepiej rosną przy brzegach ścieżek betonowych z kostki. Mam tam całe łany.
Jak ktoś chce zapraszam do mnie, wykopię
____________________
eVka 20:27, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasya napisał(a)

Juz jest fajny klimacik
Podoba mi się

Dziękuję, buziak! Ten chodniczek najfajniej wygląda w wlceie jak już hakone są wielkie a Red Barony mega wysokie i lekko pokładające się
____________________
eVka 20:32, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)
Ale fajne te green barony : nie wiedziałam że takie są. Do jakiej wysokości u Ciebie dorastają? Bo w opisach do 60 cm, coś mi się dużo wydaje.

Moje Green Barony rosną spokojnie do metra wysokości, zobacz



Jak chcesz sadzonki, zapraszam do siebie, wykopię bo rozrastają się jak szalone, bardzo ekspansywne są.
____________________
eVka 20:38, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)


Pięknie tu!

Dziękuję!
Bardzo lubię ten zakątek Wychodzą na niego okna z salonu i marzą mi się wąskie drzwi tarasowe, którymi mogłabym sobie wyjść w ten gąszcz Może kiedyś

A jeszcze 4 lata temu były tylko chwasty i drzewa



____________________
eVka 20:42, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale leje, dawno nie widziałam takiej ulewy. Piwonie będą leżeć na ziemi, muszę wykombinować jakieś podpórki dla kwiatów. Wszystko tonie w wodzie. Dobrze, że jutro już bez deszczu.
____________________
Nowa12 21:50, 07 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale masz lawendy z efektem wow! .
Ja chyba je dokupię i posadzę przy świdośliwie. Uwielbiam ten zapach. Mam nawet mydło w płynie i płyn do naczyń o zapachu lawendy. A i jeszcze papier toaletowy lawendowy kupiłam .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 22:29, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
Ale masz lawendy z efektem wow! .
Ja chyba je dokupię i posadzę przy świdośliwie. Uwielbiam ten zapach. Mam nawet mydło w płynie i płyn do naczyń o zapachu lawendy. A i jeszcze papier toaletowy lawendowy kupiłam .

Uwielbiam ją i naprawdę w sezonie robi efekt Wow! Przechodnie zatrzymują się i dopytują o nią nie mogąc uwierzyć że to po prostu lawenda
Jesteś fanką lawendy większą niż ja!
____________________
Wani 22:35, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)

Dziękuję!
Bardzo lubię ten zakątek Wychodzą na niego okna z salonu i marzą mi się wąskie drzwi tarasowe, którymi mogłabym sobie wyjść w ten gąszcz Może kiedyś

A jeszcze 4 lata temu były tylko chwasty i drzewa





Nie do poznania, wspaniała zmiana
Green baronów póki co nie chcę ale dostałam red barony i od tygodnia zastanawiam się gdzie je wkopać. Nie sądziłam że one są takie wysokie.

U mnie też leje, w sumie to z przerwami od wczorajszego wieczora
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 22:45, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)


Nie do poznania, wspaniała zmiana
Green baronów póki co nie chcę ale dostałam red barony i od tygodnia zastanawiam się gdzie je wkopać. Nie sądziłam że one są takie wysokie.

U mnie też leje, w sumie to z przerwami od wczorajszego wieczora

Dziękuję, miło mi A zaczęło się tak niewinnie od przypadkowego wyrwania kilka chwastów, potem więcej i więcej, potem narysowałam sobie projekt a potem poszłooo i trwa do dzisiaj

Red Barony są niższe niż Green Barony. Dużo niższe.

Jestem załamana tą ulewą, wszystko pod wodą, chodniki, podjaz, część rabat. Oby szybko przeszła bo mi się rośliny potopią.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies