Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 17:20, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tu pachnie juz teraz jaśminowo



Czarnuszka kwitnie



A peonie odurzają zapachem

____________________
eVka 17:22, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)


Dlatego fajnie że masz ten dziki przedogródek
Ja z kolei lubię asymetrie i łąkowe klimaty ale rabatę frontową chciałabym mieć uporządkowaną i dość monotonną. Wstawiłam zdjęcia jakby ktoś miał ochotę zajrzeć i doradzić

Taj, fajna taka różnorodność w ogrodzie. Nie ma nudy Raz mam ochotę siedzieć i zachwycać się uporządkowanymi rabatami i idealnym trawnikiem ale znów na drugi dzień wolę dziki misz masz gdzie większość roślin sama się wysiała i nie ma gdzie nogi postawić.

Zaraz lecę do Ciebie
____________________
eVka 17:28, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasya napisał(a)

No to super cięta
Masz fotkę po cięciu ?

Jasne! Proszę bardzo we wrześniu zeszłego roku



A tu w lecie


____________________
eVka 17:34, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Najdziwniejsze jest to, że mam sporo roślin, których nie sądziłam ani nie siałam hmmm
Np czyściec wełnisty, na którego polowałam i sam się u mnie pojawił, pewnie z jakąś sadzonka sklepową albo darowanymi roslinami



Bratki i fiołki rozsiały się dosłownie wszędzie!


Rodki kwitną a niektóry już po

____________________
eVka 17:41, 07 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Doorenbosy nabierają ciałka, jak będą już duże będzie fajny klimacik



I na koniec ścieżka pod domem




Wyobraźcie sobie, że Green Barony z Red Baronami postanowiły sforsować kostkę brukową i wyrastają w spoinach... Niedługo rośliny w moim ogrodzie przejmą dowodzenie i będę maczetą wycinać ścieżki hahaha
____________________
Johanka77 18:18, 07 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Moje doorenboosy podobnej wielkości,
Kibicuję im

Twoja lawenda wygląda jak moja dawna Viva z frontu.

Hostowa pod śiwerkiem wypas! Piękna! W tym roku zakochałam się w hostach

A generalnie to stwierdzam, że połowę z tych rabat trzymałaś gdzieś w ukryciu… ja ich nie kojarzę

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
kaz742011 18:21, 07 cze 2020


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
effka napisał(a)

Na pewno Bedac ostatnio u Irenki z Miłkowa zachwyciły mnie właśnie te siewki, wszędzie setki siewek w najmniej spodziewanych miejscach w ogrodzie. To wspaniałe jka rośliny szukają sobie miejsca po swojemu a nie gdzie my byśmy chcieli żeby rosły. Wydaje mi się, że czasami trzeba się ich słuchać i obserwować bo może to miejsce w którym posadziliśmy daną roślinę wcale nie jest dla niej idealne a kawałek dalej już tak. Zaczęłam właśnie w ten sposób patrzeć na ogród, chcę kończyć z symetrycznością, ideałem, rządkami etc. Niech sobie rosną gdzie im wygodnie. No i tym sposobem mam łany pięknych zdrowych wysokich stip pomiędzy borówkami Same się wysiały i zachwycają!
Buziaki!


Coś w tym jest . Dzieci carexów znalazłam na zupełnie innej rabacie niż są posadzone, zachodzę w głowę jak się tam znalazły. Ponieważ nijak tam nie pasowały wylądowały pod magnolią. Stipa też sieje mi się co roku ale tylko na rabacie gdzie jest posadzona. Na razie nie zauważyłam jej w innych miejscach . Żal tych siewek się pozbywać to co rusz mam zmiany na rabatach. Jedno wyjeżdża inne w zamian sadzę . Trochę tych zmian w tym sezonie zrobiłam .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Kasya 18:23, 07 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41994
effka napisał(a)
Doorenbosy nabierają ciałka, jak będą już duże będzie fajny klimacik



I na koniec ścieżka pod domem




Wyobraźcie sobie, że Green Barony z Red Baronami postanowiły sforsować kostkę brukową i wyrastają w spoinach... Niedługo rośliny w moim ogrodzie przejmą dowodzenie i będę maczetą wycinać ścieżki hahaha

Juz jest fajny klimacik
Podoba mi się
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wani 19:08, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ale fajne te green barony : nie wiedziałam że takie są. Do jakiej wysokości u Ciebie dorastają? Bo w opisach do 60 cm, coś mi się dużo wydaje.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 19:10, 07 cze 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)
/2051924/original.jpg[/img]


Pięknie tu!
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies