Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Makusia 14:54, 08 cze 2020


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ścieżaka pod domem wymiata!
Rabata pod świerkiem (a może pod jodłą? Chyba pod jodłą)- mega jak mówi mój 11 letni Dzieć!
Doorenbosy poszły w masę! A czy jak były jeszcze niewielkimi podrostkami, to stały Ci w pionie, czy raczej uniżenie ku dołowi? Moje jakoś się ustabilizować nie mogą i wiotkie bardzo.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
eVka 15:57, 08 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Makusia napisał(a)
Ścieżaka pod domem wymiata!
Rabata pod świerkiem (a może pod jodłą? Chyba pod jodłą)- mega jak mówi mój 11 letni Dzieć!
Doorenbosy poszły w masę! A czy jak były jeszcze niewielkimi podrostkami, to stały Ci w pionie, czy raczej uniżenie ku dołowi? Moje jakoś się ustabilizować nie mogą i wiotkie bardzo.

Makusia, takie pochwały z Twych ust to dla mnie zaszczyt Uwielbiam tą ścieżkę pod domem, szczególnie w lecie jak już jest mega gęsto chyba jakąś ławeczkę małą sobie pod dom zapodam, żeby sobie podziwiać trawki.

Rabata pod jodłą i świerkiem Jodła dominuje, świerk dużo mniejszy z tyłu. Lubie ją i dzisiaj własnie będę dosadzać na niej bordowe świecznice i wielkie parzydła leśne, bo tam taki leśny klimacik

Doorenbosy daja radę ale fakt, że nie opalikowałam ich od razu właściwie i może dlatego słabiej rosna bo wiatr nie pozwala korzeniom dobrze wrosnąc. A widzisz, nie wpadłam na to! Dzięki. Mam już kupione paliki drewniane, muszę oblecieć je wszystkie i dobrze pozabezpieczać.
Te najnowsze brzozy przy wjeździe są mega wysokie i wiotkie i czupryny im zwisają ku dołowi ale na nie nie mam pomysłu jak te zwisające czubki podwiązać.
Trzymaj się!!!
____________________
eVka 12:57, 09 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dziewczyny, tak sobie luźno relaksacyjnie przeglądam Piny i natrafiłam na taką inspiracje i przepadłam...

https://pl.pinterest.com/pin/163748136434181512/



Chciałabym taka ścieżkę zrobić tutaj, żeby troszkę okiełznać ta przestrzeń. Fajnie by było postawić też jakieś wodne elementy. Ścieżkę wolałabym zrobić drewnianą nie ceramiczną. Jak myślicie z czego zrobić te pojemniki na wodę? Nie ma nic w sieci, jedyne co mi przychodzi do głowy do plastikowe kastry budowlane prostokątne wkopane w ziemię ale wolałabym własnie taki elementy wystające ponad powierzchnię rabaty.
Może jakaś donica betonowa zaizolowana od środka? Hmmm
(fotka sprzed jakiegoś czasu)

____________________
eVka 13:08, 09 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Takie cos znalazłam:
https://www.castorama.pl/donica-verve-durdica-efekt-lupka-100-cm-szara-id-1091883.html?store=0&exactc=856a21a3f808ca829d032e882a9a1e95&keyword=pla_wszystkie_smart&gclid=CjwKCAjw5vz2BRAtEiwAbcVILwsaX4KbSKf0mCGmIHEbvABZS0MI7qTDAMdL4T6bwtWTSpACML1BTRoCCqUQAvD_BwE

kurcze ale drogie, dwie trzy sztuki to już ponad 7 stów... może sama bym zrobiła z betonu...
____________________
Kasia73 15:05, 09 cze 2020


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Ewa pisałaś kiedyś o szkółkach pod Wrocławiem napiszesz mi na priv

Ps. Piękne zdjęcia!!!
eVka 15:26, 09 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia73 napisał(a)
Ewa pisałaś kiedyś o szkółkach pod Wrocławiem napiszesz mi na priv

Ps. Piękne zdjęcia!!!

Juz wysyłam

Dzięki!
____________________
SlonecznyOgrod 15:36, 09 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ogrodowo nieustannie się rozwijasz stąd poszukiwanie nowych aranżacji, nowe pomysły ... i bardzo dobrze.
Tu u Ciebie już się ścieżka zarysowała, więc może tak zostawić ścieżkę z kory, a boki z roślinami zagęścić żeby były rabaty i tam dać donice z wodą, może plastik imitujący kamień/beton będzie tańszy, no na pewno ale żeby taki dostać gdzieś...

Takie nietypowe piwonie nad wodą, ale ja też mam piwonie nad wodą, dziś zrobię zdjęcia bo zaczynają kwitnąć.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 15:43, 09 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ogrodowo nieustannie się rozwijasz stąd poszukiwanie nowych aranżacji, nowe pomysły ... i bardzo dobrze.
Tu u Ciebie już się ścieżka zarysowała, więc może tak zostawić ścieżkę z kory, a boki z roślinami zagęścić żeby były rabaty i tam dać donice z wodą, może plastik imitujący kamień/beton będzie tańszy, no na pewno ale żeby taki dostać gdzieś...

Takie nietypowe piwonie nad wodą, ale ja też mam piwonie nad wodą, dziś zrobię zdjęcia bo zaczynają kwitnąć.

Dziękuję Daria, no widzisz, cały czas sobie ostatnio mówię, że już koniec, że nic nie będę zmieniac no ale nie da się. Ciągnie do zmian w ogrodzie...
Tak, ścieżka jest bardzo wyraźna ale chciałabym jednak ja utwardzić w jakiś klimatyczne sposób, mąż chce drewno.
Właśnie najgorzej z ta wodą, wszystko co jest dedykowane do wody w ogrodzie jest bardzo drogie niestety a nie chce iśc w koszty. Muszę pojeździć, poszukać może znajdę jakieś ładne donice w dobrej cenie, które będą funkcjonować jako małe zbiorniczki wodne.
A te kwiaty po lewej stronie ścieżki to rodki jeszcze małe Piwonii jest mnóstwo na tej rabacie ale dalej, na końcu po lewej stronie.
____________________
eVka 16:27, 11 cze 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, zobacz, moje choiny

Listopad 2018



Maj 2020
(po lewej)



Tnę je dwa razy do roku, nawożę, mało przyrosły na wysokość le sporo zgęstniały. Chcę, żeby stworzyły żywopłot.
____________________
Anda 16:29, 11 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Bardzo ładnie Ci te choiny przybrały.

Pomysł na ścieżkę świetny
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies