Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Nowa12 21:46, 19 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wani napisał(a)
Pamiętam że dzieliłaś ale myślałam że może trafiłaś gdzieś później. Ja mam 4 Beni kaze więc nie bardzo jest co dzielić...To znaczy mam 6 ale dwie rosły pod tują i są trzy razy mniejsze niż pozostałe. Tak więc mam takie których nie da się podzielić i takie których mi szkoda teraz ruszać bo są naprawdę ładne .

Mnie udało się wczoraj trochę traw i bylin kupić, tylko hakonek nie było z mojej listy. O dziwo nawet molinia moorhexe była a myślałam że trudną ją znaleźć. Sadzonki jak zawsze ładne, molinie ciachałam od razu na pół, jedną seslerię też na próbę podzieliłam.
Wsadziłam wczoraj i dziś jakieś 40 roślin


Beni Kaze u mnie też w tym roku nigdzie nie ma. Tylko Aureola i All gold.
A w zeszłym roku bez problemu kupiłam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wani 21:50, 19 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ewa Twoje róże Piano są piękne i mają dużo drobnych kwiatów, może zamiast szukać zrobię szybką akcję i kupię Piano ?


____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 21:52, 19 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)
Pamiętam że dzieliłaś ale myślałam że może trafiłaś gdzieś później. Ja mam 4 Beni kaze więc nie bardzo jest co dzielić...To znaczy mam 6 ale dwie rosły pod tują i są trzy razy mniejsze niż pozostałe. Tak więc mam takie których nie da się podzielić i takie których mi szkoda teraz ruszać bo są naprawdę ładne .

Mnie udało się wczoraj trochę traw i bylin kupić, tylko hakonek nie było z mojej listy. O dziwo nawet molinia moorhexe była a myślałam że trudną ją znaleźć. Sadzonki jak zawsze ładne, molinie ciachałam od razu na pół, jedną seslerię też na próbę podzieliłam.
Wsadziłam wczoraj i dziś jakieś 40 roślin

Rozumiem, ja dzieliłam dwoich 6 szt. ale były już spore kępy
Super zakupy zrobiłaś, ale zazdroszczę sadzenia, później sobie poczytam u Ciebie
Dawno nigdzie nie byłam, w sensie w żadnej szkółce i jeszcze kilka tygodni nigdzie nie będę, zostaje mi online.
Szukam krwiściągów lekarskich, są w necie po 16 zł plus drugie tyle za wysyłkę. Dla mnie porażka
____________________
Wani 21:52, 19 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Nowa12 napisał(a)


Beni Kaze u mnie też w tym roku nigdzie nie ma. Tylko Aureola i All gold.
A w zeszłym roku bez problemu kupiłam.


To może trzeba poczekać do przyszłego roku...? W sumie to jakby nie mam wyjścia
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 21:54, 19 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Beni Kaze u mnie też w tym roku nigdzie nie ma. Tylko Aureola i All gold.
A w zeszłym roku bez problemu kupiłam.

Ten rok przez koronawirusa jest wyjątkowy, ludzie rzucili się do urządzania ogrodów, stąd wielkie braki w szkółkach.
Podobnie sprawa ma się z basenami.
____________________
eVka 21:55, 19 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)
Ewa Twoje róże Piano są piękne i mają dużo drobnych kwiatów, może zamiast szukać zrobię szybką akcję i kupię Piano ?



Piano w odmianie Red polecam w ciemno, są boskie! Jeśli pasują Ci czerwone róże to strzał w dziesiątkę Kwitną od czerwca do listopada na okrągło Przycinam po kwitnieniu i zaraz pojawiają sie nowe kwiaty Nie chorują, nie osypują się, pełne duże kwiaty. Jedyny minus to brak zapachu.
____________________
Wani 21:56, 19 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
EWa ja kupiłam krwiściąg w sobotę : trzy sztuki. Wsadziłam i żałuję że tak mało wzięłam, śliczny jest. Tak więc gdybyś jechała przez Opole to wiesz gdzie szukać krwiściągu
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 21:57, 19 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Aha jeszcze z róż bardzo polecam Pomponelle, wielkie różowe bukiety. Cudo.
____________________
eVka 21:58, 19 lip 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)


To może trzeba poczekać do przyszłego roku...? W sumie to jakby nie mam wyjścia

Jak poczekasz do przyszłego roku to Ci dam, bo moje już się tak rozrosną, że będę musiała znów dzielić A i będę miała mnóstwo sadzonek All Gold.
____________________
Wani 21:59, 19 lip 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
effka napisał(a)

Piano w odmianie Red polecam w ciemno, są boskie! Jeśli pasują Ci czerwone róże to strzał w dziesiątkę Kwitną od czerwca do listopada na okrągło Przycinam po kwitnieniu i zaraz pojawiają sie nowe kwiaty Nie chorują, nie osypują się, pełne duże kwiaty. Jedyny minus to brak zapachu.


Hmmm, na zdjęciu kwiaty wyglądają na drobne. Ja nie przepadam za różami które mają duże, eleganckie kwiaty Potrzebuję czegoś niezobowiązującego na rabatę bylinową. U Ciebie wygląda super.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies