Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Kim 23:31, 11 sie 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Ewciu piękne hortki,cudny cały ogród to teraz już tylko leżeć i pachnieć
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
eVka 10:01, 12 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kim napisał(a)
Ewciu piękne hortki,cudny cały ogród to teraz już tylko leżeć i pachnieć

Bardzo Ci dziękuję Bożenko! Powiem Ci, że jestem zadowolona z tego jak wygląda teraz mój ogród Daje mi mnóstwo radości i satysfakcji. Leżę, "pachnę" duzo więcej niz w zeszłych latach. Naprawdę niewiele jest teraz w nim do zrobienia. Odpuściłam sobie ciągłe plewienie, plewię jak już chwasty są mocno widoczne a że gęstwina jest straszna, jest ich dużooo mniej.
____________________
sylwik69 10:50, 12 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Przepiękne hortensje woooowww szkoda kompostu napisz kilka słów jak kompostujesz? jaką masz metodę?
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwia_slomc... 11:11, 12 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Hortensjada normalnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 11:38, 12 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwik69 napisał(a)
Przepiękne hortensje woooowww szkoda kompostu napisz kilka słów jak kompostujesz? jaką masz metodę?

Dziękuję Sylwia Uwielbiam je, choć na wiosnę będę sadzić mnóstwo kolorowych bylin bo mi zdecydowanie za biało-zielono

Kompostuje bez metody , wszystko wrzucam kupkę, pokos z trawnika, gałązki, pędy, chwasty, obierki warzywne, przegbiłe warzywa/owoce etc. Dzielę to na kilka kupek, raz na jakiś czas-2xrok polewam komposterem rozmieszanym z wodą (komposter jaki kupię taki mam, czasami eko z bakteriami, czasami na bazie azotu mineralnego). Jak jest bardzo sucho podlewam wodą a jak tam fajnie deszczowo, jak w tym roku to nic nie robię. Kompost robi sie zasadzie w rok.
____________________
eVka 11:43, 12 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwia_slomczewska napisał(a)
Hortensjada normalnie

Haha no tak tak, ku rozpaczy męża, który uważa, że hortnesje to nie kwiaty i są nudne . Tak jak pisałam wyżej, też stwierdzam, że jest monotonnie i będę robić małe zmiany w celu "ukolorowienia" rabat na pewno floksy malinowe bo kocham!, więcej kolorowych jeżówek, przegorzany i inne fajne kolorowe bylinki.
____________________
ElzbietaFranka 23:40, 12 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
effka napisał(a)
Stipowisko



Zdecydowanie lepiej współpracują z liatrami niż z szałwiami



Choiny mocno cięte idą w masę Sporo urosły od wiosny





Witam Ewa

Wszystko co dobre się skończyło i wracam do realiów. Chwasty przerastają u mnie rośliny.
Też mam takie rozczochrane i co z nimi zrobić jak się tarzają po ziemi.
3 tygodnie temu ścięłam ok 1/4 i chyba uschly jeszcze czekam czy odżyją.

Ewa ale bardzo ładnie ci rosną te choiny tfu tfu. Widocznie im tam pasuje.
U mnie co 2 takie duże straciły igły widać,że żywe, ale stan okropny i to tsuga która bardzo ładnie rosła.
Prawdopodobnie mialy za mokro. U nas bardzo padało i były zalewane a tego nie lubią. Lubią mokro ale nie zalewąnia. Korzenie za długo stały w wodzie.
Tak mi szkoda.

Masz też ładne hortki. Podoba mi się ten szpaler na pierwszej fotce za krzesłem. Co to za krzaczki rosną za hortensjach. Widziałam na innej fotce ale nie mogę się dopatrzeć. Czy to derenie białe?

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MartaCho 06:59, 13 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2164
A ja na tym zdjęciu z choinami zachwycam się idealnymi krawędziami Jak je uzyskałaś? Nóż, czy inne specjalistyczne narzędzie?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
eVka 09:59, 13 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)




Witam Ewa

Wszystko co dobre się skończyło i wracam do realiów. Chwasty przerastają u mnie rośliny.
Też mam takie rozczochrane i co z nimi zrobić jak się tarzają po ziemi.
3 tygodnie temu ścięłam ok 1/4 i chyba uschly jeszcze czekam czy odżyją.

Ewa ale bardzo ładnie ci rosną te choiny tfu tfu. Widocznie im tam pasuje.
U mnie co 2 takie duże straciły igły widać,że żywe, ale stan okropny i to tsuga która bardzo ładnie rosła.
Prawdopodobnie mialy za mokro. U nas bardzo padało i były zalewane a tego nie lubią. Lubią mokro ale nie zalewąnia. Korzenie za długo stały w wodzie.
Tak mi szkoda.

Masz też ładne hortki. Podoba mi się ten szpaler na pierwszej fotce za krzesłem. Co to za krzaczki rosną za hortensjach. Widziałam na innej fotce ale nie mogę się dopatrzeć. Czy to derenie białe?

Pozdrawiam


Witaj Elu, miło Cię widzieć Powiem Ci, że stipy już doszły do siebie i stoją bardziej na baczność. Po deszczach była tragedia, mimo, że je wyczesywałam.
W zeszłym roku również przycięłam je ale brzydko to wyglądało więc w tym roku po prostu czeszę nasiona, żeby kłosy były lżejsze.

Choiny zaszalały, teraz są jeszcze większe niż na tej zacytowanej przez ciebie fotce. Miśki grubaski bardzo się cieszę! Jedna tylko od samego początku w zasadzie niedomaga, jakaś taka mizerna. Nie wiem co jej jest. Może wykopię i zobaczę korzenie, najwyżej dokupię już większą sztukę i podmienię. Mają tam bardzo mokro bo jak zbiorniki na deszczówkę są już pełne, to deszcz z rury spustowej leje się im w nogi, bo nie podłączyłam jej jeszcze do studni chłonnej.
Współczuję straty choiny ale może jeszcze dadzą radę odbić? Jakiejś odżywki podlej do kwasolubów?

Za hortensjami rosną derenie białe Elegantissima. Tnę je prawie do zera wiosną a i tak spore rosną.

Pozdrawiam!
____________________
eVka 10:03, 13 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MartaCho napisał(a)
A ja na tym zdjęciu z choinami zachwycam się idealnymi krawędziami Jak je uzyskałaś? Nóż, czy inne specjalistyczne narzędzie?

Marta, kanty tnę półksiężycem, takim szpadelkiem specjalnym do trawników. Muszę go własnie naostrzyć, bo już tępawy jest.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies