Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 13:25, 09 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Muszę się pożalić na mojego wielkiego buksa i ma siebie. Zaniedbałam drugi oprysk Lepinoxem i gąsienice ćmy bukszpanowej opanowały cały wielki krzak. Przycięłam go dzisiaj ostro i wieczorem będę zlewać go mocno Lepinoxem. Ahhh zła jestem na siebie, że do tego dopuściłam, niestety przez tą nogę mało co mogłam i tak to się skończyło
Trzy kulki obok też mizerne plus mają grzyba więc je usuwam, bo cierpliwośxi już nie mam. Wsadzę tawuły japońskie i będzie jednolita wysoka obwódka tawułowa i tyle w temacie.
____________________
eVka 14:49, 09 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękna słoneczna upalna niedziela

____________________
Margerytka40 17:05, 09 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewcia wpadam popodziwiać ogród i co się dowiaduję, jakąś kontuzja, orteza... brrr. Dobrze, że już lepiej. Życzę dużo zdrowia. Ogród Ci się rozrósł niesamowicie. Wygląda na dużo starszy. He, he w przeciwieństwie do mojego co to stary a młody po rewolucjach
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 22:08, 09 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)
Muszę się pożalić na mojego wielkiego buksa i ma siebie. Zaniedbałam drugi oprysk Lepinoxem i gąsienice ćmy bukszpanowej opanowały cały wielki krzak. Przycięłam go dzisiaj ostro i wieczorem będę zlewać go mocno Lepinoxem. Ahhh zła jestem na siebie, że do tego dopuściłam, niestety przez tą nogę mało co mogłam i tak to się skończyło
Trzy kulki obok też mizerne plus mają grzyba więc je usuwam, bo cierpliwośxi już nie mam. Wsadzę tawuły japońskie i będzie jednolita wysoka obwódka tawułowa i tyle w temacie.


Ja dostałam cynk od sąsiadki, że ma ćmę w buksach więc szybko moje 3 zlałam lepinoxem chociaż gąsienic nie widziałam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 09:02, 10 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Ewcia wpadam popodziwiać ogród i co się dowiaduję, jakąś kontuzja, orteza... brrr. Dobrze, że już lepiej. Życzę dużo zdrowia. Ogród Ci się rozrósł niesamowicie. Wygląda na dużo starszy. He, he w przeciwieństwie do mojego co to stary a młody po rewolucjach

Witaj Asia No porobiło się, szkoda, że akurat podczas okresu wakacyjnego, w lecie, no trudno, bywa...
Ogród mnie zachwyca, nieustannie się nim cieszę i napawam, siedząc w nim całymi dniami. Rzeczywiście wszystko szybko rośnie, mimo, że jakoś specjalnie o niego nie dbam (baaardzo rzadko nawożę). W sumie ma 3 lata, więc nie jest źle
Buziaki!
____________________
eVka 09:05, 10 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Ja dostałam cynk od sąsiadki, że ma ćmę w buksach więc szybko moje 3 zlałam lepinoxem chociaż gąsienic nie widziałam.

Ja juz dawno zauważyłam pierwszą gąsienicę, ponad miesiąc temu... ale nie miałam za bardzo jak opryskać a może i jakoś dała bym radę tylko nie znosze tego robić wrrr
Wczoraj w końcu się zmusiłam, obstrzygłam tego wielkiego buksa i mega mocno opryskałam, pozostałe też. Szkoda tylko, że już mocno uciepiał, ale w przyszłym roku wszystko odrośnie i nie będzie śladu. Stwierdzam ostatecznie, że nie lubię buksów, za dużo z nimi zabawy, regularne cięcie, grzyby, ćma wrrr
____________________
eVka 09:13, 10 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A teraz dla odmiany coś miłego, zobaczcie co znalazłam wczoraj za moim ogrodzeniem



A ja się zastanawiałam, gdzie są moje wsadzone wiosna dynie...
Okazało się, że mój brat, wykorzystał prawie cały przerobiony kompost, żeby podsypać cokoły nowego ogrodzenia dla wyrównania terenu a ja właśnie w ten kompost na górce, wsadziłam kilka nasionek dyni. No więc jak on podsypywał te cokoły widocznie nasionka poleciały z kompostem ciut za ogrodzenie no i wyrosły piękne egzemplarze. Pewnie nie dotrwają do jesieni bo je ktoś zerwie szkoda ale nie mam jak ich teraz zabezpieczyć/przesadzić
____________________
mrokasia 09:16, 10 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Kompost do podsypania cokołów??? Zgroza!!!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 09:24, 10 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Kompost do podsypania cokołów??? Zgroza!!!

Nic nie mów... Zemdlałam prawie jak to zobaczyłam i naprawdę miałam ochotę wybierać go spod tych betonów ... No cóż, on myślał że to ziemia... to skorzystał. Na szczęście mam tych górek kompostowych sporo więc do jesieni zrobi się nowy. a ja się dziwię, że teraz tam chwasty 2 metrowe rosną... Musze zamówić koszenie zielska podkaszarką, bo teren za ogrodzeniem jeszcze chwilę jest mój (niedługo przejmie miasto) i trochę siara z takimi badylami.
____________________
KasiaBawaria 13:22, 10 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
effka napisał(a)

Kurcze, niefajnie, mam świetnego osteopatę ale we Wrocławiu, dr Mularczyk, bardzo osobliwy ale dobry specjalista.
Trzymam kciuki!

Poszlabym z checia do niego, gdyby nie bylo tak daleko
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies