Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

sarenka 09:01, 20 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ach ten twój ogród bosko wygląda
____________________
Magda W samym sloncu
MiluniaB 09:05, 20 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
effka napisał(a)

Wrzosy pięknie ale nie chcę jeszcze jesieni nie i już! Poerwszy raz nie kupuję wrzosów do donicy, zostają Hakonka z Green Baronem w duecie a zimą dodam gałązek jodły czy świerka i będzie zimowo

Jeżówki+stipa=duet idealny!

Jesień bardzo lubię, ale jeszcze na nią nie czekam

Możesz mi pokazać w donicy zestawienie hacone i Green baron?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
eVka 09:07, 20 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MiluniaB napisał(a)

Red Baron wybarwione jak moje. Zastanawiam się czy jeszcze bardziej nabiorą czerwieni? Jak jest z nimi u Ciebie?
Myślałam, że moje to Green Baron

No własnie, u mnie one jakieś bledsze niż katalogowe, może maja za mało słońca? Tak myślę, bo rosną połowę dnia w cieniu. Może takie w pełnym słońcu byłyby ogniste?
Green Barony u mnie są zieloniutkie bez odrobiny czerwieni a żeby było ciekawie to jak je kupiłam miały lekko czerwonawe końcówki... Dziwna sprawa.

____________________
eVka 09:42, 20 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
Że też ja na to nie wpadłam żeby podciąć derenia. Czemu oczywiste rzeczy czasem nie są oczywiste? Dereń mi tak porósł w tym roku że żzera mi obielę i róże a przecież spokojnie mogłam go podciąć. Teraz to już go zostawię bo późno jest ale normalnie jakiegoś zaćmienia dostałam zwłaszcza, że przecież dereń lubi cięcie.

Hahaha Agata, a Ty myślisz, że ja wpadłam Po prostu wczoraj czy przedwczoraj zobaczyłam na O. chyba u Wioli, że podcięła swoje derenie i stwierdziłam, że przecież te moje chaszcze tez można przyciąć. One u mnie, jak widać na fotce, zawładnęły prawie całą rabatę na szerokość i wysokość, więc pomysł cięcia spadł mi z nieba Super się je cięło i naprawdę można je formować w każdy kształt, extra!
____________________
eVka 09:50, 20 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Taak? A u mnie zbrązowiały i takie jakieś. Jaka to odmiana? Bo moje nawet liście jakieś inne mają. Masz może fotkę kwitnących?

Kwiaty mojego przetacznika wirginijskiego zaczynają brązowieć, pewnie niedługo będą całe brązowe.
A tak wyglądały 12 lipca. To odmiana Alba.




____________________
eVka 09:53, 20 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
andzia458 napisał(a)
Ewa masz boskie stipowisko.

Dziękuję Andzia Bardzo je lubię
____________________
eVka 09:56, 20 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Effcia u Ciebie istny buszzzz bosko masz ! Widzę, że derenie przycielas jak ja , super im to zrobiło Memory ładnie się odsloniły .... moje też mi się podobają,bo tak nie przytłaczają

Rabaty masz wycackane i jak zawsze zielony dywanik zachwycający

Pozdrowionka

Wiolu, bardzo Ci dziękuję a ty myślisz, że od skąd ja wzięłam pomysł cięcia dereni Od mojej idolki, Wioli! Zobaczyłam, że przycięłaś i stwierdziłam, że przecież ja też mogę swoje przyciąć. Strasznie porosły.
Memory są niesamowite, takie fontanny, po prostu czad! A jak już zaczną kwitnąc to będa największa ozdobą ogrodu
Trawniczek jest boski, wiem wczoraj go miziałam ręką i chodziłam boso, bo nie mogłam się na tą zieleń napatrzeć.

Buziaki!
____________________
eVka 09:57, 20 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sarenka napisał(a)
Ach ten twój ogród bosko wygląda

Megi! Matko, jak mi miło, dziękuję kochana. To naprawdę bardzo miłe uczucie, jak efekt pracy własnych rąk tak się innym podoba
Buziaki!
____________________
SylwiaBe 09:59, 20 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Strasznie mi się podoba ta rabata z dereniami, hortkami i miskantem memory... <3
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
eVka 09:59, 20 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MiluniaB napisał(a)

Jesień bardzo lubię, ale jeszcze na nią nie czekam

Możesz mi pokazać w donicy zestawienie hacone i Green baron?

Ja nie lubię, bo ona zapowiada zimę, której oragnicznie, organoleptycznie NIE ZNOSZĘ!

Zrobię fotkę dzisiaj kompozycji hokonowo-baronowej. Na razie nic specjalnego, bo młode sadzonki tegoroczne, więc jeszcze lichawe. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie już fajna kępa.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies