Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Dorii 12:14, 09 wrz 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Nie dziwię się że dumna jesteś, też bym była. Cudnie masz
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 13:19, 09 wrz 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MiluniaB napisał(a)
Zgadzam się trawy i hortki jesienią robią najlepszą robotę

Bardzo ładnie u Ciebie. Stipa bardzo już jesienna.

Jajowaty bukszpan nie widać, żeby był zaatakowany przez ćmę. Bardzo mi się ten bukszpan podoba. Ile on ma lat? Ja mam jeden duży, z którego próbujemy zrobić kostkę

Tak, to zdecydowanie królowa jesieni

Dziękuję, stipa już mega jesienna, lubię ten słomkowy kolor, chociaż siewki zeszłoroczne są zieloniutkie, śliczne jak wiosną.

Bukszpan z bliska wygląda gorzej, z daleka lepiej. Buks ma ponad 30 lat
____________________
eVka 13:20, 09 wrz 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
Nie dziwię się że dumna jesteś, też bym była. Cudnie masz

Dziękuję Dorii Kocham mój ogród!
____________________
SylwiaBe 14:24, 09 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Pięknie wyglądają te kładzące hortki na tle wysokich miskantów - piękny, naturalny płotek się zrobił
Proso Heavy Metal czy inne? Po mam właśnie HM i też mi się bardzo podobają jego subtelne kwiatostany
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
eVka 14:55, 09 wrz 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SylwiaBe napisał(a)
Pięknie wyglądają te kładzące hortki na tle wysokich miskantów - piękny, naturalny płotek się zrobił
Proso Heavy Metal czy inne? Po mam właśnie HM i też mi się bardzo podobają jego subtelne kwiatostany

Własnie nie pamiętam jakie to proso, kupiłam w LM nie patrząc na odmianę.
Bardzo dziękuję akurat w tym przypadku kadzące się hortki lubię, one muszą mieć z przodu, od frontu rabaty jakaś roślinę-podpórkę, wtedy mogą się kłaść i nawet to fajnie wygląda.



____________________
Gosialuk 15:12, 09 wrz 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Ewa ten szpaler hortkowo-miskantowy cudny. Nie ma to jak dobra gleba, potem rośliny "same" rosną.
Muszę u siebie materiału na takie nasadzenia naprodukować. Jak nic na wiosnę wysokiego miskanta trzeba podzielić, a podobno to twarda sztuka.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
MiluniaB 15:17, 09 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
effka napisał(a)

Tak, to zdecydowanie królowa jesieni

Dziękuję, stipa już mega jesienna, lubię ten słomkowy kolor, chociaż siewki zeszłoroczne są zieloniutkie, śliczne jak wiosną.

Bukszpan z bliska wygląda gorzej, z daleka lepiej. Buks ma ponad 30 lat

To ja mam też takiego starszego bukszpana, nawet starszego od Twojego, bo ma 50 lat, jeszcze po dziadkach mojego Męża. Przy przeprowadzkach zawsze zabieramy go ze sobą. Jest to dla nas wyzwanie przesadzić tak duży krzew, ale dajemy radę, a on nigdy nas nie zawodzi

Ten Twój fajnie wyprowadzony w jajo

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
eVka 15:23, 09 wrz 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosialuk napisał(a)
Ewa ten szpaler hortkowo-miskantowy cudny. Nie ma to jak dobra gleba, potem rośliny "same" rosną.
Muszę u siebie materiału na takie nasadzenia naprodukować. Jak nic na wiosnę wysokiego miskanta trzeba podzielić, a podobno to twarda sztuka.

Dzięki Gosiu, ja próbowałam wiosna przesadzić wielkiego Memory ale poddałam się. Nikt nie mógł go unieść. Wielka ciężka bryła. Dzielenie pewnie piłą łańcuchową

Ziemia nie najgorsza wzbogacona humusem i kompostem na starcie teraz rodzi piękne plony ogrodowe , to prawda.

Dla Ciebie kwiatek nowy nabytek, zawilec Little Summer.

____________________
eVka 15:25, 09 wrz 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
MiluniaB napisał(a)

To ja mam też takiego starszego bukszpana, nawet starszego od Twojego, bo ma 50 lat, jeszcze po dziadkach mojego Męża. Przy przeprowadzkach zawsze zabieramy go ze sobą. Jest to dla nas wyzwanie przesadzić tak duży krzew, ale dajemy radę, a on nigdy nas nie zawodzi

Ten Twój fajnie wyprowadzony w jajo


Mój bukszpan po babci a że mieszkamy ciągle w tym samym miejscu, jest ze mną prawie od zawsze.
Wyprowadziłam go w jajo bo inaczej nie miałam pomysłu/nie umiałam
____________________
eVka 15:31, 09 wrz 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wrzosowo



Brzozowo

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies