Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 20:10, 02 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nicol21 napisał(a)
Fajne te donice. One mają odpływ czy tylko tą kratkę?

Fajnr, fajne, mają tylko kratkę w środku. Ale myślę że można wywiercić dziurkę w dnie.
____________________
eVka 20:23, 02 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
No i ostatnie ciepełko zmotywowało mnie do wertukulacji i mawiezienia trawnika. Wczoraj sypnęłam nawozem i w nocy spadł obfity deszcz a dziś słońce. Idealnie!



Jeszcze zostały kanty, bo zapuściłam je strasznie.
Kupiłam nawóz typu osmocote do rodków, sypnę wokół krzaków i będę czekać na kolejne deszcze. I sezon mogę uznać za rozpoczęty.
____________________
Kim 20:45, 02 kwi 2021


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Ewo ja z pytaniem do Ciebie przychodzę w jakiej odległości od szmaragdów masz posadzone Śliwy?

A trawniczek miodzio po takim dopieszczeniu jak ruszy to nie nadążysz kosić
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Wiolka5_7 20:48, 02 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20621
To ładnie się wstrzeliłaś w pogodę ja nawiozłam kwasoluby a trawnika jeszcze nie ,po świętach muszę sypnąć...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 22:11, 02 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kim napisał(a)
Ewo ja z pytaniem do Ciebie przychodzę w jakiej odległości od szmaragdów masz posadzone Śliwy?

A trawniczek miodzio po takim dopieszczeniu jak ruszy to nie nadążysz kosić

Bożenko, zdecydowanie za blisko mam śliwy od szmaragdów... Teraz posadziłabym w odległości co najmniej 1.5-2 m.

Tu po posadzeniu:



I niecałe 3 lata później:



Sadziłam ok 1m od szmaragdów, a powinnam 2 m.

Trawka po deszczach już jakby bardziej zielona
Dzięki.
____________________
eVka 22:13, 02 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
To ładnie się wstrzeliłaś w pogodę ja nawiozłam kwasoluby a trawnika jeszcze nie ,po świętach muszę sypnąć...

Właśnie dokładnie sprawdziłam prognazę i stwierdziłam, że az żal nie skorzystać Rodki muszę dolistnie opryskać nawozem Bogdzi, bo kilka bladawe po zimie.
____________________
Kim 23:02, 02 kwi 2021


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Dziękuję Ewciu za fotki podglądowe ja mam wąską rabatę i chciałam posadzić tak ok 70cm od tuj , ale jak piszesz że 1m to mało to już sama nie wiem
Moje śliwy są wysoko szczepione (2m)to może jakoś by mogło być
jeszcze to że szmaragdy mam małe to te 70cm wydaje mi się wystarczające
Zgłupiałam już od tego a śliwy kupione
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Johanka77 09:04, 03 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ewuś zdrowych i pogodnych Świąt!

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agatorek 13:39, 03 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Zdrowych i spokojnych Świąt
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
eVka 21:01, 03 kwi 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kim napisał(a)
Dziękuję Ewciu za fotki podglądowe ja mam wąską rabatę i chciałam posadzić tak ok 70cm od tuj , ale jak piszesz że 1m to mało to już sama nie wiem
Moje śliwy są wysoko szczepione (2m)to może jakoś by mogło być
jeszcze to że szmaragdy mam małe to te 70cm wydaje mi się wystarczające
Zgłupiałam już od tego a śliwy kupione

Nie ma za co. Właśnie to jest kwestia wielkości roślin. Jak sadziłam śliwy, to zarówno one jak i szmaragdy były malutkie. Wąskie krzaczki i te odległości wydawały się duże. Teraz jak szmaragdy po ponad 3 latach nabrały bardO dużo objętości pień śliw jest dosłownie tuż tuż. Ja formowałam śliwy sama, z krzaków wielopniowych na jednopniowe z uformowaną koroną. Cały czas podnoszę koronę wyżej, obcinam dolne gałęzie. Chcę żeby właśnie była ponad szmaragdami, które zaczęłam w tym roku ciąć na żywopłot prostopadłościenny.

Naprawdę szczerze Ci radzę jak największy odstęp.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies