Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 13:07, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)
Kiermasz jest chyba do 18. My byliśmy już przed 9, ale nie byliśmy pierwsi To co chciałam kupiłam, m. in. małe trawy i turzyce

Zuza, powiedz jakie ceny były za trawy? Duży był wybór, były gracki?
____________________
Zuzka25 13:26, 23 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Były różne miskanty, ale raczej kwitnące. Gracków jakoś nie widziałam, ale ja też bardziej rozglądałam się za małymi turzycami na obwódki. Ceny za turzyce wyższe niż w Stefanie, ale za to rośliny ładniejsze i większe, więc trochę kupiłam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 13:52, 23 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)
Były różne miskanty, ale raczej kwitnące. Gracków jakoś nie widziałam, ale ja też bardziej rozglądałam się za małymi turzycami na obwódki. Ceny za turzyce wyższe niż w Stefanie, ale za to rośliny ładniejsze i większe, więc trochę kupiłam

Dzięki za info, chyba nie zdążę bo eMek chce późno wyjechać... eh
____________________
eVka 09:58, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nie zdąrzyłam dojechać do Wojsławic, cóż zostają mi Jugowice.
Wróciłam z weekendu nad jeziorem patrzę a mój tato wyciął dwa stare brabanty przy tarasowe, z którymi ciągle nie wiedziałam co zrobić i w końcu ostatnio powiedziałam mu, że chyba je wytnę. Tato nie czekał długo i wczoraj sę ich pozbył.
O to te (fota z wiosny):

W sumie fajnie bo więcej słońca na tarasie, szczególnie tym zadaszonym ale coś bym tam posadziła Trzcinniki i szałwie miały tam za mało słońca przez te tuje, może teraz odżyją. Ciągle kombinowałam, żeby coś tam zmienić bo taka badylarnia była.
Tak to wyglądało:

Potrzebuję coś wyższego, co by osłoniło taras od wisoku z ulicy, póki szmaragdy przy granicy działki nie urosną, nie koniecznie drzewo, wysokość ok. 2 m. Pasują mi miskanty np. Memory, Silberspinne, Gracki (ale skąd wziąść oryginały). Mam też jedną śliwę wiśniową do przesadzenia, hm, jak myślicie?
Zrobię dzisiaj foty stanu łysego.
____________________
wiklasia 10:23, 24 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
trawniczek miodzio,
a brabanty przydałyby mi się jako wypełnienie stroika
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 11:18, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
trawniczek miodzio,
a brabanty przydałyby mi się jako wypełnienie stroika

Hehe, polecam się, mam dwa wielgaśne ścięte drzewa na zbyciu.
Za trawniczek dziękuję
____________________
DorKa 11:24, 24 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
ale fajnie teraz. Nie bez parady mówi się męska decyzja My byśmy pewnie tydzień się zastanawiały. Wyciąć czy nie Trawka miodzio Ewcia.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 11:25, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
ale fajnie teraz. Nie bez parady mówi się męska decyzja My byśmy pewnie tydzień się zastanawiały. Wyciąć czy nie Trawka miodzio Ewcia.

Dzięki, tylko musze coś wyższego niż trzcinniki tam wsadzić, żeb się osłonić od widoku przystankowiczów z ulicy.
____________________
polinka 12:08, 24 wrz 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Brawa dla taty
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wiolka5_7 12:19, 24 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
No i fajnie bez tych tuji
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies