Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

09:56, 25 wrz 2018
effka napisał(a)

Do Bielska mam kawał drogi, będę szukać w okolicznych szkółkach no i na pewno nie po kilka tys za drzewo. Jeszcze nie upadłam na głowę hihi Raczej do kilku stówek Dzięki mimo wszystko za namiar Takie duże okazy od razu robią ogród. U mnie same maluszki ale dzięki temu udało mi się w rok w zasadzie ogarnąć ogród za kilkanaście tys a nie kilkadziesiąt Mogę się pocieszyć, że będę miała okazję obserwować dorastanie ogrodu na równi z dziećmi.


u mnie najdrozsze były klony ...po 3stówki za jeden ....i dla mnie to juz był wypasik ....ale jak tam klony zobaczyłam za 3-5 tys ...oczy do drzew mi sie usmiechneły ....piekne sa drzewa jak juz maja swoje dorodne rozmiary. Ja tam mam blisko i jezdze ogladac ładne drzewa moze u ciebie tez jest taka szkólka co maja w ofercie takie okazy ....zawsze fajnie jest nacieszyc oko no i jak widzisz dorosłe okazy na zywo to od razu inaczej potrzegasz drzewa w swoim ogrodzie ...bo nabierasz świadomości ze kiedys urosna ci takie

PS. Kulas jest na Śląsku ... też byłam ...ale to nie ten poziom szkółki ...ci pod Bielskiem to chyba najwyzsza pólka jesli chodzi o drzewa ...jaka widziałam w ostatnich latach.
eVka 10:03, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
U mnie najdroższe drzewa w ogrodzie po stówkę hehe ale rosną jak na drożdżach
Takie okazy, szczególnie ładnie formowane to czasami dzieła sztuki, jak zawsze się zastanawiam jaki to stres jak taki okaz sie nie przyjmie... wiem, że dają gwarancję na sadzenie i drzewo ale mimo wszystko. U mnie na prestiżowym osiedlu, na którym pracuję widywałam mnóstwo pięknych wiekich drzew uschniętych, to aż za sece łapie taki widok. Ale właciciele po prostu zlecają wykopanie i wsadzają nowe
____________________
Brzozowadzie... 10:10, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Ewa, nadrobiłam Pomysł z indygo na drzwi i okna super (czytając typowałam ten kolor) Posadzenie drzewka przy tarasie też fajny pomysł, pomyślałam jeszcze o klonie Ginnala wielopniowym, ale grab też jest na mojej liście na front
Ale ja muszę pod Warszawę jechać, jak chcę kupić ładne drzewka, bo w moim mieście słabo z ładnymi okazami w dobrej cenie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 10:52, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Cześć Ewa, nadrobiłam Pomysł z indygo na drzwi i okna super (czytając typowałam ten kolor) Posadzenie drzewka przy tarasie też fajny pomysł, pomyślałam jeszcze o klonie Ginnala wielopniowym, ale grab też jest na mojej liście na front
Ale ja muszę pod Warszawę jechać, jak chcę kupić ładne drzewka, bo w moim mieście słabo z ładnymi okazami w dobrej cenie

Cześć Agata fajnie, że ci się pomysł z garażem i indygo oknami podoba, juz sie nie mogę doczekac efektu końcowego
Klon Ginnala jest przeprzepiękny ale za szeroki, tam mam bardzo mało miejsca na szerokośc, tylko 2-2,5 m, więc musi byc coś kolumnowego. Ten klon pasowałby i jako soliter na trawniku oh, cudnie by wyglądał...
Jeszcze nie wiem, czy coś u nas znajde w szkółkach, oby czekam na pensję bo się spłukałam znów i jadę na szoping
____________________
DorKa 11:11, 25 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ja nie mogę takich drogich okazów kupować bo szkoda byłoby wyrzucić. A tak łatwiej się pozbyć w razie czego Najdroższy mój platanek całe 150 zeta kosztował.Ale nie mam zamiaru go wywalać
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zana 11:17, 25 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hmmm, a wiesz mnie to by tam pasował taki soliter wielopniowy o pięknej ozdobnej korze i na dole trawki. Popatrz sobie na prunus serrula (nie serrulata), betula nigra (odmiana Fox Valley dorasta do 3 metrów, Heritage też z tych niższych). Ewentualnie świdośliwa lamarcka, piękne przebarwienie jesienne i kwitnie wiosną.
A może coś fontannowego, bordowy buk Purple Fontaine?
To idealne miejsce na interesujący soliter. Nie spiesz się, poszukaj, graba zawsze zdążysz kupić.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 11:25, 25 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A i baaaardzo jestem ciekawa tego garażu, zapowiada się superowo
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
lojalna_ 12:30, 25 wrz 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Czytam o grabie ....boski pomysł kocham je fest . Fastigiata łatwa do utrzymania. Mam jeszcze ambrowca kolumnowego tego
https://www.futuregardens.pl/ambrowiec-amerykanski-slender-silouette-liquidambar-styraciflua.html



...tez bardzo ładnie trzyma formę kolumnowa bez cięcia jest piękny i wąski liście ma ogromne. Nadaje się na sOlidera polecam go.

Kupiłam go w Goczalkowicech za 66 zł i wsadziłam do Opla bez problemu. Moje fastigiaty na froncie tez z Goczalkowice przyjechały cienkie patyki tez za 60z i zmiescilam szesc sztuk w astrze .A teraz grubaski juz stoja .
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
eVka 12:59, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Ja nie mogę takich drogich okazów kupować bo szkoda byłoby wyrzucić. A tak łatwiej się pozbyć w razie czego Najdroższy mój platanek całe 150 zeta kosztował.Ale nie mam zamiaru go wywalać
Mi po prostu szkoda kasy, bo jak pomyślę ile drzewek czy bylin miałabym za 500zł to od razu wole drzewko za 80 zł kupić a resztę przeznaczyć na inne rośliny. Pewnie gdybym miała głęboki portfel inaczej bym myślała
____________________
eVka 13:04, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Hmmm, a wiesz mnie to by tam pasował taki soliter wielopniowy o pięknej ozdobnej korze i na dole trawki. Popatrz sobie na prunus serrula (nie serrulata), betula nigra (odmiana Fox Valley dorasta do 3 metrów, Heritage też z tych niższych). Ewentualnie świdośliwa lamarcka, piękne przebarwienie jesienne i kwitnie wiosną.
A może coś fontannowego, bordowy buk Purple Fontaine?
To idealne miejsce na interesujący soliter. Nie spiesz się, poszukaj, graba zawsze zdążysz kupić.

Aniu, problem jest w szerokoci drzewa i kolorze, bo obok dosłownie 1,5 metra dalej rośnie wielka, szeroka fioletowa budleja, więc koloru innego niz zielony i fiolet już tam nie chcę i pokrój musi być w miarę wąski. W sumie pasuje mi tam drzewo ok. 5 m, bo przesłoni blok, który jest w tle. Betula nigra odmiana Fox Valley jest cudowna, nie znałam takiej, jaka ona ma docelową szerokość, bo tam max. 2,5 m może być, bo jak będzie szerzej to nie będzie przejaścia.
Chcę pojeżdzić, poszukać, może coś mnie natchnie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies