Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 19:35, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
polinka napisał(a)
Ewka a może jako kontynuację graba wybrać? Jednego posadzić, bo chyba na dwa tam nie masz miejsca i tylko lekko przycianać dla zagęszczenia ale nie formować za bardzo?

Polinko Polinko kochana, pomysł zacny, dlaczego na niego nie wpadłam ?
Fastigiata plus trawy wokół mniamniuśnie....
____________________
eVka 19:40, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Emek przytaknął na ten pomysł carpinusowy, lecimy szukać po szkółkach dorodnego okazu!
____________________
Zuzka25 21:22, 24 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
effka napisał(a)
Emek przytaknął na ten pomysł carpinusowy, lecimy szukać po szkółkach dorodnego okazu!


Takie poszukiwania są bardzo miłe Na Zabrodziu, z tego co pamiętam, to po tych upałach , jakoś bardzo mało drzew mieli.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
eVka 21:29, 24 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)


Takie poszukiwania są bardzo miłe Na Zabrodziu, z tego co pamiętam, to po tych upałach , jakoś bardzo mało drzew mieli.

Oj uwielbiam takie randki z mężem w szkółkach pojeżdzę po pobliskich może cos znajdę. Potrzebny yylko jeden grab, to może będzie łatwiej. Kulas koło Cermagu miał w zeszłym roku ładne okazy ale przenieśli się chyba do Krępic, muszę pogooglać.
____________________
Zuzka25 06:56, 25 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
My też mamy jedno drzewo do wycięcia ( stary klon), które w trakcie budowy osiedla zostało uszkodzony. Odkąd wiem, że ma martwicę, boję się każdej wichury, bo mógłby mama narobić bardzo dużo szkód. Musimy się go pozbyć. I też myślałam nad grabem albo złotym bukiem. Ewentualnie mogłabym posadzić 3 graby, ale wtedy całą rabata do przebudowy
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
DorKa 07:40, 25 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Decyzja jest świetnie. Trzymam kciuki za udane zakupy
____________________
Dorka Zakręcony ogród
eVka 08:48, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zuzka25 napisał(a)
My też mamy jedno drzewo do wycięcia ( stary klon), które w trakcie budowy osiedla zostało uszkodzony. Odkąd wiem, że ma martwicę, boję się każdej wichury, bo mógłby mama narobić bardzo dużo szkód. Musimy się go pozbyć. I też myślałam nad grabem albo złotym bukiem. Ewentualnie mogłabym posadzić 3 graby, ale wtedy całą rabata do przebudowy

Takie martwe drzewo lepiej jak najszybciej wyciąć, teraz są takie wichury, że strach.
Graby kolumnowe są przepiękne, można je dowolnie formować, dlatego pomysł Polinki tak bardzo przypadł mi do gustu. Mam dopiero dwa graby więc, ten trzeci w kwadraciku przytarasowym byłby fajną kontynuacją. To malutka rabatka 2x2 m więc tylko soliter wchodzi w rachubę.
3 graby to już konkretnie wyglądają może się skuś
____________________
08:49, 25 wrz 2018
effka napisał(a)
Emek przytaknął na ten pomysł carpinusowy, lecimy szukać po szkółkach dorodnego okazu!


pod Bielskiem jest super szkółka ...i dorodne drzewa ....Konior http://www.konior-ogrodnictwo.pl/

można u niego kupić chyba każde dorodne drzewo ....ostatnio widziałam buki i graby formowane w stożki ....cos pięknego ....i piękne wielkie dorodne klony .....ale ceny tez sa dorodne po kilka tys. potrafia kosztowac te drzewa ...ale jak ktos ma tyle to pasadzi kilka takich drzew i od razu ma efekt dojrzałego ogrodu
eVka 09:18, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Decyzja jest świetnie. Trzymam kciuki za udane zakupy

Decyzja jest, chyba że coś mnie zauroczy w szkółce i nagle zmienię koncepcję. Na razie trzymam się carpinus betulus fastigiata Dzięki
____________________
eVka 09:23, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
eee_taam napisał(a)


pod Bielskiem jest super szkółka ...i dorodne drzewa ....Konior http://www.konior-ogrodnictwo.pl/

można u niego kupić chyba każde dorodne drzewo ....ostatnio widziałam buki i graby formowane w stożki ....cos pięknego ....i piękne wielkie dorodne klony .....ale ceny tez sa dorodne po kilka tys. potrafia kosztowac te drzewa ...ale jak ktos ma tyle to pasadzi kilka takich drzew i od razu ma efekt dojrzałego ogrodu

Do Bielska mam kawał drogi, będę szukać w okolicznych szkółkach no i na pewno nie po kilka tys za drzewo. Jeszcze nie upadłam na głowę hihi Raczej do kilku stówek Dzięki mimo wszystko za namiar Takie duże okazy od razu robią ogród. U mnie same maluszki ale dzięki temu udało mi się w rok w zasadzie ogarnąć ogród za kilkanaście tys a nie kilkadziesiąt Mogę się pocieszyć, że będę miała okazję obserwować dorastanie ogrodu na równi z dziećmi.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies