Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 13:05, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
A i baaaardzo jestem ciekawa tego garażu, zapowiada się superowo

____________________
Zana 13:11, 25 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Osobiście bardziej cenię piękne drzewo niż budleję. Wiesz, zakręcona Dorka ostatnio wędruje z roślinami w kółko (chyba jej źle zrobił powrót na O. po przerwie), to co za problem jedną budlejkę gdzieś przenieść?.
Nie wiem jaką szerokość osiąga Fox Valley, ale encyklopedia drzew podaje, że 3-4 metry.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 14:00, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
lojalna_ napisał(a)
Czytam o grabie ....boski pomysł kocham je fest . Fastigiata łatwa do utrzymania. Mam jeszcze ambrowca kolumnowego tego
https://www.futuregardens.pl/ambrowiec-amerykanski-slender-silouette-liquidambar-styraciflua.html



...tez bardzo ładnie trzyma formę kolumnowa bez cięcia jest piękny i wąski liście ma ogromne. Nadaje się na sOlidera polecam go.

Kupiłam go w Goczalkowicech za 66 zł i wsadziłam do Opla bez problemu. Moje fastigiaty na froncie tez z Goczalkowice przyjechały cienkie patyki tez za 60z i zmiescilam szesc sztuk w astrze .A teraz grubaski juz stoja .

Julu, ten ambrowiec genialny jest. Takie wąskie to i dwa bym zmieściła na tej rabacie. Tylko czy takie przebarwione liście nie będą się kłócić z fioletowymi kwiatostanami budlei obok?? Jakoś tego się boję... jak myślisz?
Zazdroszczę Kapiasa, za daleko dla mnie. Emek pomyśli, że zwariowałam jak bym chciała tak daleko po drzewo jechać hehe
____________________
eVka 14:04, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Osobiście bardziej cenię piękne drzewo niż budleję. Wiesz, zakręcona Dorka ostatnio wędruje z roślinami w kółko (chyba jej źle zrobił powrót na O. po przerwie), to co za problem jedną budlejkę gdzieś przenieść?.
Nie wiem jaką szerokość osiąga Fox Valley, ale encyklopedia drzew podaje, że 3-4 metry.

3-4 metry drzewo to za szeroko, nie będzie przejścia między dwoma tarasami. Budleję kocham szalenie, to najwspaniajsza roślina w moim ogrodzie. Pachnie, wabi motyle, które przy porannym letnim śniadaniu siadają wsędzie wokoło, no cudo! Ma już ponad 2 metry wysokości i szerokości, no uwielbiam ją. Przesadzać nie chcę, boję się, żeby coś mogło się z nią stać...
Jednak idę w wąskie drzewa obsadzone miskantami, choć ta brzoza magiczna jest.
____________________
Zana 14:34, 25 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wszystko jasne.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 14:37, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Wszystko jasne.

Hehe a myslisz, że Ambrowiec wąskokolumnowy SLENDER SILOUETTE swoim bordowym przebarwieniem będzie kłócił się z fioletem budlei, ja totalnie nie znam się na zestawieniach kolorystycznych i zawsze się pytam kogoś kto się zna
____________________
Zana 14:44, 25 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Myślę, że zanim się doczekasz przebarwienia ambrowca, to budleja już będzie po kwitnieniu. A nawet jeśli się spotkają, to jesienią wszystko się roślinom wybacza, jesienna feeria barw jest absolutnie dozwolona a nawet pożądana. To i tak będzie trwało tylko chwilę i nie zdąży Cię zdrażnić
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 14:45, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Myślę, że zanim się doczekasz przebarwienia ambrowca, to budleja już będzie po kwitnieniu. A nawet jeśli się spotkają, to jesienią wszystko się roślinom wybacza, jesienna feeria barw jest absolutnie dozwolona a nawet pożądana. To i tak będzie trwało tylko chwilę i nie zdąży Cię zdrażnić

Może masz rację no to teraz tylko szukac pięknych okazów po szkółkach...
____________________
DorKa 15:18, 25 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Zana napisał(a)
Osobiście bardziej cenię piękne drzewo niż budleję. Wiesz, zakręcona Dorka ostatnio wędruje z roślinami w kółko (chyba jej źle zrobił powrót na O. po przerwie), to co za problem jedną budlejkę gdzieś przenieść?.
Nie wiem jaką szerokość osiąga Fox Valley, ale encyklopedia drzew podaje, że 3-4 metry.


Jak to źle ? Fantastycznie mi zrobił W życie się lepiej nie czułam każdym razie jak trzeba coś przenieść to służe pomocą
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zana 15:48, 25 wrz 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
DorKa napisał(a)


Jak to źle ? Fantastycznie mi zrobił W życie się lepiej nie czułam każdym razie jak trzeba coś przenieść to służe pomocą


No wiesz, rosło sobie wszystko spokojnie, a teraz zrobiłaś tym roślinkom kipisz totalny.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies