Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

makadamia 14:55, 16 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ale fajne plany

Od siebie zasugeruję tylko zamianę klona alphen's globe na robinię. Nie znam odmiany, ale widuję ją w kilku miejscach. Zwróciłam na nią uwagę w tym roku, jak wszystkie drzewa miały listki poprzypalane od suszy, a ta robinia świeżutka jak szczypiorek na wiosnę. Nadal zresztą świeżutka - dzisiaj koło niej przejeżdżałam i wszystkie liście jeszcze trzyma. I to zielone. Kształtem i rozmiarami przypomina tego klona, może ciut mniej regularną koronę ma, ale to można wyregulować.

przyznam, że popularności tego klona nie rozumiem: dorosłe egzemplarze często widuję jakieś wyłysiałe, z dziurami czy brzydkimi liśćmi
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 14:57, 16 lis 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Fajne prezenty na koniec sezonu. A choiny posadziłaś???
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 15:04, 16 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Robinie stanowczo odradzam. Chyba nie ma chyba gorszego drzewa. Mam i mam nadzieje, ze kiedys wyleci. M jej broni, bo to jego pierwsze drzewo. Nie tylko, ze robi okropny balagan na rabacie, bo listki jako sciolka sa ok, ale te patyczki listkowe zostaja bardzo dlugo. Poza tym jest krucha i sie lamie. Bardzo szybko przyrasta, a co najgorsze, jej odrosty wychodzy z ziemi w odleglosci ok. 2 m od drzewa. Mam je teraz nawet w skrzyniach na warzywa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 15:15, 16 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Niezawodny katalog ZSP przyszedł mi z pomocą
to jest robinia umbraculifera.
może ta odmiana nie ma wad, o których Ty piszesz?
Bo serio - rosną w Warszawie przy drogach i ani odrostów nie widzę, ani wielkiego śmiecia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 15:19, 16 lis 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
U mnie na osiedlu jest szpaler z tych robinii, osobiście mnie nie zachwycają. Zdecydowanie wolę wiśnię umbrę, tworzy ładniejszą kulistą koronę, dodatkowo wiosną kwitnie. Robinie, owszem do tej pory są zielone, ale też wiosną długo trzeba czekać na liście. Co roku zastanawiam się czy one może zdechły. O odrostach nic nie napiszę, bo rosną w trawniku a trawnik jest koszony.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Anda 16:08, 16 lis 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
makadamia napisał(a)
Niezawodny katalog ZSP przyszedł mi z pomocą
to jest robinia umbraculifera.
może ta odmiana nie ma wad, o których Ty piszesz?
Bo serio - rosną w Warszawie przy drogach i ani odrostów nie widzę, ani wielkiego śmiecia


Mam dokladnie ta odmiane. Przy drogach Wawy moze sa tak zajete utrzymaniem sie przy zyciu, ze na nic innego nie maja sily
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
makadamia 20:58, 16 lis 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)


Mam dokladnie ta odmiane. Przy drogach Wawy moze sa tak zajete utrzymaniem sie przy zyciu, ze na nic innego nie maja sily



Całkiem możliwe

W takim razie wycofuję propozycję
Ale tych klonów nadal nie lubię
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
eVka 21:44, 16 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Super !

teraz tylko myślę, gdzie to posadzić
____________________
Balea 22:38, 16 lis 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
makadamia napisał(a)
Ale fajne plany

Od siebie zasugeruję tylko zamianę klona alphen's globe na robinię. Nie znam odmiany, ale widuję ją w kilku miejscach. Zwróciłam na nią uwagę w tym roku, jak wszystkie drzewa miały listki poprzypalane od suszy, a ta robinia świeżutka jak szczypiorek na wiosnę. Nadal zresztą świeżutka - dzisiaj koło niej przejeżdżałam i wszystkie liście jeszcze trzyma. I to zielone. Kształtem i rozmiarami przypomina tego klona, może ciut mniej regularną koronę ma, ale to można wyregulować.

przyznam, że popularności tego klona nie rozumiem: dorosłe egzemplarze często widuję jakieś wyłysiałe, z dziurami czy brzydkimi liśćmi


Moje 3 klony stoja od okolo 11 godz. do wieczora na sloncu. Jeszcze nigdy nie mialy przypalonych lisci ani tez dziurawych.
Ciesze sie, ze je mam i w zyciu bym ich na robinie nie wymienila.

Dzisiaj dopiero zauwazylam, ze w jednym z klonow ptaki zrobily sobie gniazdko

eVka 22:43, 16 lis 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Fajne prezenty na koniec sezonu. A choiny posadziłaś???

Bardzo miła niespodzianka wstyd mi ale jeszcze nie posadziłam, nie było.Kiedy, szybko ciemno w ten weekend to już deadline...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies