Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

wiklasia 14:06, 24 lut 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
wrzośców bym nie ciachała, w końcu one kwitną wiosną;cięłabym po kwitnięciu
wrzosy są bardziej suche, wrzośce mięsiste i mają igiełkowate liście - to tak pokrótce by łatwiej Ci się rozróżniało

____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 18:12, 24 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
wrzośców bym nie ciachała, w końcu one kwitną wiosną;cięłabym po kwitnięciu
wrzosy są bardziej suche, wrzośce mięsiste i mają igiełkowate liście - to tak pokrótce by łatwiej Ci się rozróżniało


No właśnie tak wyglądają, to nie tnę.
____________________
eVka 19:23, 24 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Poznałam dzisiaj nowych sąsiadów właścicieli tego domku budowanego za moim ogrodem. Przemili bardzo młodzi ludzie, od razu zapytali o ogród i chcą żeby im pomóc w urządzaniu Zapowiedziałam, że osłonię się świerkami serbskimi na co przytaknęli.
Dowiedziałam się, że obok deweloper wciśnie jeszcze mały 120m2 domek, bo przy wąskich dzialkach odległość między budynkami może wynosić 4 m, jeśli ściany są bez okien. No wiec będę zabudowana od tylu na całego...
____________________
Magleska 19:33, 24 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Ważne ,że sąsiedzi mili .....zasłonisz się w miejscach ,które Ci będą przeszkadzać i będzie fajnie ....
I jeszcze projektantką sąsiedzkich ogrodów zostaniesz przy okazji
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AnnaCh 19:36, 24 lut 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ewa, nie narzekaj, ja to jestem z boku zabudowana na maksa
Moi na szczęście też mili i przyjaźnie nastawieni
____________________
Ania - Malutki pod lasem
eVka 19:44, 24 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ważne ,że sąsiedzi mili .....zasłonisz się w miejscach ,które Ci będą przeszkadzać i będzie fajnie ....
I jeszcze projektantką sąsiedzkich ogrodów zostaniesz przy okazji

Zasłonię na pewno projektantką raczej nie będę, bo nie odróżniam wrzosów od wrzośców
____________________
eVka 19:51, 24 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
Ewa, nie narzekaj, ja to jestem z boku zabudowana na maksa
Moi na szczęście też mili i przyjaźnie nastawieni

Nie będę miała widoku na stadion miejski a tak ładnie się świeci kolorami w nocy...
____________________
malinia 19:54, 24 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Z doświadczenia wiem że jakich ma się sąsiadów wychodzi po roku kiedy już się mieszka ;p
Od dwóch lat mieszkam na nowym miejscu i jednego jestem pewna.... Nie ma się co zbytnio zbliżać lepiej zostać na oficjalnym "dzień dobry"
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
eVka 20:06, 24 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
malinia napisał(a)
Z doświadczenia wiem że jakich ma się sąsiadów wychodzi po roku kiedy już się mieszka ;p
Od dwóch lat mieszkam na nowym miejscu i jednego jestem pewna.... Nie ma się co zbytnio zbliżać lepiej zostać na oficjalnym "dzień dobry"

Jestem dokładnie tego samego zdania. Dzień dobry i grzecznościowa wymiana zdań wystarczy Praktykuję to na codzień.
Nie zmienia to faktu, że lepiej jak sąsiedzi są mili.
____________________
malinia 20:08, 24 lut 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
effka napisał(a)

Jestem dokładnie tego samego zdania. Dzień dobry i grzecznościowa wymiana zdań wystarczy Praktykuję to na codzień.
Nie zmienia to faktu, że lepiej jak sąsiedzi są mili.

No wiadomo że lepiej jak mili ale czy faktycznie mili czy tylko pierwsze wrażenie wyjdzie do roku jak się wprowadza ;D
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies