Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Wiolka5_7 08:33, 22 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
effka napisał(a)
Niektóre rh, szczególnie te przesadzone z cienia wyglądają tak
https://www.rhododendron.pl/wydarzenie/poparzenia-sloneczne
Odżyją?

Mój jeden rodek,który rośnie przy ścianie właśnie co roku ma w upały poparzone listki ale zawiazuje pąki i obficie kwitnie rodki to nie są krzewy na ostre słońce ...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 10:17, 22 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Mój jeden rodek,który rośnie przy ścianie właśnie co roku ma w upały poparzone listki ale zawiazuje pąki i obficie kwitnie rodki to nie są krzewy na ostre słońce ...

Właśnie tam słońce operuje mocno tylko na 3 rodki, reszta w półcieniu a docelowo jak sosny urosną szędzie będzie cień.
Te w zielonym kółku pod dużymi sosnami mają się ok (oprócz jednego) a te w czerwonym gdzie sosenki malusie i sa narażone pół dnia na słońce kiepsko. Muszę chyba jednak posadzić im już teraz jakieś duże sosny zamiast tych maluchów.

____________________
Wiolka5_7 10:27, 22 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
effka napisał(a)

Właśnie tam słońce operuje mocno tylko na 3 rodki, reszta w półcieniu a docelowo jak sosny urosną szędzie będzie cień.
Te w zielonym kółku pod dużymi sosnami mają się ok (oprócz jednego) a te w czerwonym gdzie sosenki malusie i sa narażone pół dnia na słońce kiepsko. Muszę chyba jednak posadzić im już teraz jakieś duże sosny zamiast tych maluchów.


To na pewno wina słońca...ja to się zastanawiam czy tego swojego nie wyciepać do mamy...bo u mnie ciągle będzie narażony na ostre slońce i się będzie meczył...choć pięknie kwitnie... i posadzić Limkę na to miejsce ...hmmm
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 10:28, 22 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Anda napisał(a)
Zawołaj Bogdzie i Irenkę Milke.

Lecę po nie, dzięki
____________________
eVka 10:58, 22 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

To na pewno wina słońca...ja to się zastanawiam czy tego swojego nie wyciepać do mamy...bo u mnie ciągle będzie narażony na ostre slońce i się będzie meczył...choć pięknie kwitnie... i posadzić Limkę na to miejsce ...hmmm

No właśnie, też tak myślę, jadę na wiosnę szukać dużych drzew i tak chciałam te dwie maleńskie bezodmianowe sosny wyciepać.
____________________
Kasiolaaa 14:43, 22 lut 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewunia jak tam po prawie zimie co bedziesz nowego w tym sezonie robila ? jak roze
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 15:08, 22 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewunia jak tam po prawie zimie co bedziesz nowego w tym sezonie robila ? jak roze

Kasiu witaj zima była długa i chcę o niej jak najszybciej zapomnieć! Wiosno przybywaj
W tym sezonie skupiam się na osłonięciu ogrodu od strony nowobudowanego domu na sąsiedniej działce, czyli albo rabaty-wyspy na trawniku albo zmiana rabat na tyłach...
Róże chyba ładnie przezimowały (bez kopczyków) bo puszczają pąki
Lecę do Ciebie
____________________
Johanka77 18:07, 22 lut 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wpadam po tygodniu, a tu same gołe chłopy latają...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
eVka 18:11, 22 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)
Wpadam po tygodniu, a tu same gołe chłopy latają...

Hehehe no cóż
____________________
Zana 19:43, 22 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Od serbów do gołych chłopów jako przesłona, nooo kreatywność Wasza godna jest podziwu.
Ale ciekawie się zapowiada, będą zmiany. Nie żebym się cieszyła, że Ci to coś za płotem wybudowali.
Rodki z palącego słońca musisz zabrać, no nie ma rady.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies