Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 20:48, 28 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Słuchajcie, czy mam robić jakieś podpory, linki czy kratki ma północnej elewacji garażu dla posadzonej przy ścianie hortensji pnącej? (Ta pośrodku, reszta to przechowalnik).
To zwykły tynk cementowo-wapienny pomalowany farbą.

____________________
lindsay80 22:02, 28 maj 2019


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
dzieje się u Ciebie Ewa tyle, że nie sposób ogarnąć.
Bardzo mi się podoba rabata z rodkami i hostami, cała reszta również!
____________________
Tu ma być ogród :)
Nowa12 22:34, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Basiu, dziękuję, te zielone czuprynki to liliowce o wąskich listkach Te zwykle żółte Uwielbiam je, za to że wyglądają jak trawy a w dodatku kwitną


Też mam te liliowce i mam o nich takie samo zdanie jak ty . Po prostu są fajne przez cały rok i jak kwitną i jak nie kwitną.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 11:28, 29 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
lindsay80 napisał(a)
dzieje się u Ciebie Ewa tyle, że nie sposób ogarnąć.
Bardzo mi się podoba rabata z rodkami i hostami, cała reszta również!

Dzieje się dzieje, nie ma nudy tylko worek z kasą by się przydał
Dziękuję mam wrażenie, że przez ostatnie deszcze hosty urosły dwukrotnie... Nie wiem czy już teraz ich nie przesadzić, nie czekać do następnej wiosny, jak myślisz, dadzą radę?
____________________
eVka 11:28, 29 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Też mam te liliowce i mam o nich takie samo zdanie jak ty . Po prostu są fajne przez cały rok i jak kwitną i jak nie kwitną.

Dokładnie, liliowce są mega, jedynie późną jesienią robią się mniej atrakcyjne.
____________________
Zana 11:34, 29 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
effka napisał(a)


Dziękuję mam wrażenie, że przez ostatnie deszcze hosty urosły dwukrotnie... Nie wiem czy już teraz ich nie przesadzić, nie czekać do następnej wiosny, jak myślisz, dadzą radę?


Ewuś, że się wtrącę. Ja półtora tygodnia temu jedną hostę nie tylko przesadzałam, ale też dzieliłam. Tydzień po tej operacji miała się świetnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 12:13, 29 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)


Ewuś, że się wtrącę. Ja półtora tygodnia temu jedną hostę nie tylko przesadzałam, ale też dzieliłam. Tydzień po tej operacji miała się świetnie.

Super, to przesadzam, bo giganty na metr porosły i biedne rodki zagłuszyły ( a dodam że rdoki małe nie są...) Dzięki!
____________________
Kasia73 12:47, 29 maj 2019


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
effka napisał(a)

Wjazdowa w całości Brakuje czterech doorenbosów i stip pomiędzy nimi. Plan na przyszłość.

Dobranoc.


Ewa jak znajdziesz fajne brzózki daj znać, jak poogládam w tym tygodniu w okolicznych szkółkach to się odezwę tylko jakie duże szukać dla Ciebie

Zestawienie zieleń, limonka I bordo to to co lubię

Ps
Hakonecholi zazdroszczę szczerze
eVka 15:01, 29 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia73 napisał(a)


Ewa jak znajdziesz fajne brzózki daj znać, jak poogládam w tym tygodniu w okolicznych szkółkach to się odezwę tylko jakie duże szukać dla Ciebie

Zestawienie zieleń, limonka I bordo to to co lubię

Ps
Hakonecholi zazdroszczę szczerze

Kasiu, znalazłam po 110 zł za takie już lekko wybielone wysokość ok. 2,5-3 m. Jadę dzisiaj do tego sklepu negocjowac cenę, będę też tam kupować klona japońskiego więc może za 3-4 brzozy i klona da chociaż z 10-15% rabatu a nie jak zwykle tylko 5%.
Obejżdziłam i obdzowniłąm okoliczne szkółki, pewnie nie wszystkie ale nikt nie ma ... jak już to wielkie po kilka stów a na takie mnie nie stać.

Dziękuję za miłe chęci jak znajdziesz doorenbosy daj znać.

Hakonki są boskie, uwielbiam je.
____________________
Magleska 18:39, 29 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
Ewa jak tam zakupy
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies