Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 08:37, 18 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Chyba będziesz musiała zrobić,bo już masz gęsto

Wlasnie ja jestem oczarowana ich kwiatostanem i czekam aż zakwitną
I chyba jeszcze znajdę im miejscówkę

Busz już teraz na tej rabacie z Memory jest taki, że jak plewię to czuję się jak w egzotycznym lesie

Szukaj miejscówki, szukaj bo warto.
____________________
eVka 08:40, 18 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
ja swoje memory wysadziłam wszystkie z brzozowej-męczyliśmy się chyba ze 2 godziny ,żeby 1 wykopać -to potfory rosną ,chociaż są piękne -u mnie wylądowały razem z wiśniami na drugiej części -na razie są marne,ale żyją

Oj tak przy moich wielgaśnych nawet nie chcę myśleć ile się namęczę...
Przesadziłaś wiśnie i Memory na tą drugą działkę? Coś chyba przegapiłam...
____________________
eVka 09:06, 18 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)
Cieszę się, że u Ciebie popadało. U nas tyle o ile w nocy

Całe szczęście, że z Mamą moją wszystko ok.

Dobrze, że Teściowie prawie dekadę młodsi. W tym wieku, to bardzo dużo

A widzę, że Twój Tata też z tych wyrywnych

Dobre i to, choć czytałam, że sierpień ma być deszczowy ale czy to się sprawdziły to inna kwestia...

Dobrze, że z mamą wszystko ok.
Oj trzeba w pewnym wieku zacząć rodziców pilnować, niestety, człowiek chce wszystko robić jak dawniej ale sił brak. Mój tato jest mega wyrywny, bardzo pracowity, potrafi cały dzień od 6 do 18 kopać, plewić etc.
Młodzi tesciowie to skarb u mnie teściowa i tato w podobnym wieku przy 70-tce a teściu i moja mama 10 lat młodsi.
____________________
szemusia 18:13, 18 lip 2019


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Hej, Ewcia
Witam się po przerwie
A u Ciebie widzę nic się nie zmieniło - ciągle coś zmieniasz
Wróciłaś już z tych wojaży wakacyjnych?
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
eVka 09:03, 19 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
szemusia napisał(a)
Hej, Ewcia
Witam się po przerwie
A u Ciebie widzę nic się nie zmieniło - ciągle coś zmieniasz
Wróciłaś już z tych wojaży wakacyjnych?

Hej Tak to prawda, ciągle coś kombinuję, wycinam trawnik, sądzę, przesadzam Nudy nie ma

Jeszcze na wojażach, właśnie siedzimy z córą w kolejce do zabiegów w sanatorium

Buziaczki!
____________________
zszywka 14:32, 21 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Właśnie oglądałam miskanta memory i jaki on piękny, chyba posadzę go przy oknie żeby mi powiewał

Ps. U mnie w końcu pada
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
nicol21 09:52, 22 lip 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Widoki super, ale to już pisałam wcześniej.
Ogród się bardzo zmienił i to w tak krótkim czasie. Jeszcze trochę i drzewa będą grać pierwsze skrzypce i sąsiadów prawie nie będzie widać.
Trawy to świetna sprawa, ale tych wielkich to się boję. Już nawet nie mówię że u siebie w ogródku który jest mikro, ale ogólnie tego że nawet morning light małą dość kępę ciężko było wykopać, a co dopiero takie potforrry. Ale wygląd i szum dają super.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
oliwka 14:03, 22 lip 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Magleska napisał(a)



)


Ewa, piękny jest ten zakątek hehehe przeczytałam o mężu, no cóż tak bywa. Od kiedy zajmuje się tylko balkonem mąż już nawet nic nie mówi tylko podłącza. Ja tylko nieśmiało spoglądam na liczby na koniec sezonu i łapię sie za głowę. Ale to są moje jedyne szaleństwa na szczescie
A czy ty robisz czasem zakupy w kwiatonie przy Lotniczej?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
eVka 14:48, 22 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
zszywka napisał(a)
Właśnie oglądałam miskanta memory i jaki on piękny, chyba posadzę go przy oknie żeby mi powiewał

Ps. U mnie w końcu pada

Oj polecam z całego serca Zarezerwuj dla niego sporo miejsca, minimum 2x2 m

U nas też mocno padało Wczoraj wróciliśmy znad morza, wszystko pięknie podlane, trawnik soczysty zielony, w ogrodzie totalny busz. Cudo!
Jedynie mała strata klonowa, nowy nabytek Nicholsonii, jeszcze w doniczce, usechł, wszystkie liście mu opadły, nie wiem czy to nie od słońca, był podlewany podczas zraszania trawnika plus słońce, może to popaliło liście i wszystkie opadły....
____________________
eVka 14:55, 22 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nicol21 napisał(a)
Widoki super, ale to już pisałam wcześniej.
Ogród się bardzo zmienił i to w tak krótkim czasie. Jeszcze trochę i drzewa będą grać pierwsze skrzypce i sąsiadów prawie nie będzie widać.
Trawy to świetna sprawa, ale tych wielkich to się boję. Już nawet nie mówię że u siebie w ogródku który jest mikro, ale ogólnie tego że nawet morning light małą dość kępę ciężko było wykopać, a co dopiero takie potforrry. Ale wygląd i szum dają super.

Dziękuję
Oj to prawda, niesamowita zmiana, jak patrzę na ogród to nie mogę uwierzyć, że jeszcze 2 lata temu było pusto i rosły chwasty. Drzewa, szczególnie doorenbosy zaczynają być mocno widoczne, Pissardi jeszcze maluchy ale koronki zaczynają świecić w tle rabat
Za 4 lata ogród będzie szczelnie zamknięty drzewami Na tym mi w sumie zależało bo jednak sąsiedztwo wysokich budynków i ruchliwem ulicy z przystankiem nie sprzyja intymności w ogrodzie

Kopanie miskantów to praca dla siłaczy, będę długo się zastanawiać czy ruszać moje...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies