Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 18:56, 14 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)
Lało i to solidnie
Rośliny u ciebie szaleją, choc na wyjeździe jesteś
Elaty mają to do siebie, że rzadko się odbudują, w cieniu mam super, na słońcu popalone i mizerne.
Ale co tam, skoro tyle dobra masz w ogrodzie

Ale super! Tak się martwiłam, czy oby ogródek był dobrze podlany a tu taki gratis z nieba
No właśnie z tymi elatami lipa ale zadaszenie jest w planach więc to sytuacja tymczasowa, to przypalanie.
Twoje elaty boskie, te w cieniu.
____________________
eVka 18:58, 14 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
zszywka napisał(a)
Takie dobre wieści na urlopie nic tylko się cieszyć jak wydelegowałam mamę do podlania rabat to po tygodniu prawie wszystko było przesuszone, uratowałam na szczęście

Dokładnie, moi rodzice jak podlewają ręcznie to chwilkę i podlane... albo wersja że zraszaczem, ustawiają na rabacie i woda leję po liściach...
Tak źle i tak niedobrze więc porządny deszcz na wagę złota
____________________
Kim 19:10, 14 lip 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
effka napisał(a)

Dokładnie, moi rodzice jak podlewają ręcznie to chwilkę i podlane... albo wersja że zraszaczem, ustawiają na rabacie i woda leję po liściach...
Tak źle i tak niedobrze więc porządny deszcz na wagę złota

Ewciu z tym podlewaniem to nie tylko Twoi rodzice tak mają moja teściowa to samo jedną konewką cały ogród podleje
Ale wybaczam dobra kobieta z niej stara się jak może
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
eVka 19:22, 14 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kim napisał(a)

Ewciu z tym podlewaniem to nie tylko Twoi rodzice tak mają moja teściowa to samo jedną konewką cały ogród podleje
Ale wybaczam dobra kobieta z niej stara się jak może

Moi rodzice też mega kochani, więc nigdy nic nie mówię, bo to przecież też ich ogród
Sama jeszcze niedawno nie miałam świadomości ile trzeba lać wody żeby dobrze nasączyć glebę...
____________________
anna_t 20:16, 14 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
To ten twój idealny trawnik będzie jeszcze bardziej zarąbisty
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Zakrecona 20:54, 14 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
effka napisał(a)

Moi rodzice też mega kochani, więc nigdy nic nie mówię, bo to przecież też ich ogród
Sama jeszcze niedawno nie miałam świadomości ile trzeba lać wody żeby dobrze nasączyć glebę...


Moja Mama w te upały prawie zasłabła po podlewaniu dobrze, że ją kuzyn do domu podwiózł. Nie ma się co czarować, bo to ciężka praca, zwłaszcza dla starszych.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
eVka 22:21, 14 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)
To ten twój idealny trawnik będzie jeszcze bardziej zarąbisty

Anka, hehe oby oby, bo po moim krzywym nawożeniu znów jakieś plamy wyszły. Nie ogarniam rozsypywania nawozu...jak to zrobić żeby było równo
____________________
eVka 22:25, 14 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)


Moja Mama w te upały prawie zasłabła po podlewaniu dobrze, że ją kuzyn do domu podwiózł. Nie ma się co czarować, bo to ciężka praca, zwłaszcza dla starszych.

O matko, no upały są koszmarne dla starszych ludzi. Mój tato wpadł na pomysł, żeby mi przekopać kwadrat pod basen, który był zachwaszczony... Byłoby to ok gdyby nie fakt, że zaczął kopać w dniu kiedy było 40 stopni!!! A on po 70-tce... Bardzo go rozbolala głowa, mega źle sie poczuł, pobladł, mój brat wpadł w panikę ... Eh.

Dobrze, że Twojej mamie nic się nie stało.
Mieszkam niedaleko szpitala i karetki w upały jeżdżą nonstop. Dosłownie co chwilę słychać sygnał, w normalne dni duuuuużo rzadziej.
____________________
Milka 07:06, 17 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)

Dokładnie, moi rodzice jak podlewają ręcznie to chwilkę i podlane... albo wersja że zraszaczem, ustawiają na rabacie i woda leję po liściach...
Tak źle i tak niedobrze więc porządny deszcz na wagę złota

No właśnie, po liściach lanie, to potem one popalone.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anna_t 08:45, 17 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
effka napisał(a)

Anka, hehe oby oby, bo po moim krzywym nawożeniu znów jakieś plamy wyszły. Nie ogarniam rozsypywania nawozu...jak to zrobić żeby było równo
ja używam siewnika
Pszczółka pokazywała wczoraj ogród, zobacz sobie co można zrobić z Twojego naboju, ślicznie to wygląda
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies