Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Iwonka 07:11, 13 lip 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Poranna kawka z twoim wątkiem to sama przyjemność Witam po krótkiej przerwie Wątek pędzi jak szalony, ale to dobrze, znak że nie próżnujesz i dużo się dzieje. U mnie po czerwcowym marazmie i smutnym początku lipca wreszcie od kilku dni jest energia. Nie mała w tym zasługa deszczu, który we czwartek zawitał do nas po ponad 6 tygodniach nieobecności. Zmył kurz na roślinach i aurę smutku. Nawilżył ziemię na jakiś... centymetr Dobre i to. Wczoraj piękna pogoda a dzisiaj znów pada. Dzień ponury a we mnie radość

effka napisał(a)
W tym roku są cudne
Przetaczniki masz takie dorodne, Efcia ty masz dar do roślin

effka napisał(a)
Angielskie róże
Mnóstwo kolorów i ten zapach...
Zazdroszczę angielskiej wycieczki, wiesz, że nigdy na wyspy jeszcze nie dotarłam. Ale mam nadzieję, że za rok się to zmieni. Anitka wrzuciła fantastyczną relację z angielskich ogrodów. Wyjazd tam i ich zobaczenie stało się moim marzeniem. Może się kiedyś uda

effka napisał(a)
Stipy nad morzem. Piękne, szkoda tylko, że m.in. dla nich wycięto olbrzymie połacie lasu sosnowego na wydmach.... Kurort Świnoujście...
Stipy faktycznie piękne, ale po lewej stronie dostrzegam prawdziwą piękność w czapeczce Mnie stipy nie lubią z kilku zostały ledwie dwie.

Magleska napisał(a)
Uwielbiam gości w ogrodzie, zawsze wlezą w nowe miejsca i takie fotki strzelą, że człowiek gubi się we własnej przestrzeni i ogrodu nie poznaje Madzia świetne fotki zrobiła, rośliny masz niesamowicie bujne, piękne!!! Dobrze, że wizyty ogrodowe zataczają coraz szersze kręgi, super spotkać ludzi o takiej samej pasji

anna_t napisał(a)


Niesamowite jest to połączenie przetacznika z dereniem... Jaką masz odmianę derenia? Sadzę wkrótce IH i chyba za małe odległości zrobiłam. Na razie ukopałam dołeczki na doniczki, dalej łopata nie wchodzi wcale. Bedę podlewać i powiększać systematycznie te dziury.
Effcia wzdłuż opaski domu jaka trawka ci rośnie? Carex czy hakone? Muszę u siebie coś dosadzić w 100% cieniu, między trzy kulki cisowe. Nie chcę żółtego kontrastu ale coś zielonkawego, lekko tylko limonkowego. Podobno Allgold w cieniu przybiera taki kolor?
Seslerii nie mogę nigdzie u nas dostać, trawek tyle a akurat takiej brak. Twoja jest obłędna, taka gęsta. Czy zasycha na zimę i ucinasz ją na wiosnę?
Udanego wypoczynku Czytam, że rodzinka o ogródek dba więc spokojnie można się relaksować


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Kasiolaaa 07:22, 13 lip 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewunia te przetaczniki mnie zachwycaja ile mają lat ze taka kepka piekna
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 08:37, 13 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zakrecona napisał(a)


Dobrze, że jest ekipa, która zajmie się ogrodem

Oj, bardzo dobrze. To lepsze niż automatyczne nawadnianie
____________________
eVka 09:24, 13 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Poranna kawka z twoim wątkiem to sama przyjemność Witam po krótkiej przerwie Wątek pędzi jak szalony, ale to dobrze, znak że nie próżnujesz i dużo się dzieje. U mnie po czerwcowym marazmie i smutnym początku lipca wreszcie od kilku dni jest energia. Nie mała w tym zasługa deszczu, który we czwartek zawitał do nas po ponad 6 tygodniach nieobecności. Zmył kurz na roślinach i aurę smutku. Nawilżył ziemię na jakiś... centymetr Dobre i to. Wczoraj piękna pogoda a dzisiaj znów pada. Dzień ponury a we mnie radość

Przetaczniki masz takie dorodne, Efcia ty masz dar do roślin

Zazdroszczę angielskiej wycieczki, wiesz, że nigdy na wyspy jeszcze nie dotarłam. Ale mam nadzieję, że za rok się to zmieni. Anitka wrzuciła fantastyczną relację z angielskich ogrodów. Wyjazd tam i ich zobaczenie stało się moim marzeniem. Może się kiedyś uda

Stipy faktycznie piękne, ale po lewej stronie dostrzegam prawdziwą piękność w czapeczce Mnie stipy nie lubią z kilku zostały ledwie dwie.

Uwielbiam gości w ogrodzie, zawsze wlezą w nowe miejsca i takie fotki strzelą, że człowiek gubi się we własnej przestrzeni i ogrodu nie poznaje Madzia świetne fotki zrobiła, rośliny masz niesamowicie bujne, piękne!!! Dobrze, że wizyty ogrodowe zataczają coraz szersze kręgi, super spotkać ludzi o takiej samej pasji



Niesamowite jest to połączenie przetacznika z dereniem... Jaką masz odmianę derenia? Sadzę wkrótce IH i chyba za małe odległości zrobiłam. Na razie ukopałam dołeczki na doniczki, dalej łopata nie wchodzi wcale. Bedę podlewać i powiększać systematycznie te dziury.
Effcia wzdłuż opaski domu jaka trawka ci rośnie? Carex czy hakone? Muszę u siebie coś dosadzić w 100% cieniu, między trzy kulki cisowe. Nie chcę żółtego kontrastu ale coś zielonkawego, lekko tylko limonkowego. Podobno Allgold w cieniu przybiera taki kolor?
Seslerii nie mogę nigdzie u nas dostać, trawek tyle a akurat takiej brak. Twoja jest obłędna, taka gęsta. Czy zasycha na zimę i ucinasz ją na wiosnę?
Udanego wypoczynku Czytam, że rodzinka o ogródek dba więc spokojnie można się relaksować




Iwonko, duszyczko dobra miło, że wpadłaś do mnie na poranną kawkę Teraz przy porannej wakacyjnej herbatce odpisuję Tobie
Powiem Ci, żeby ostatnio troszkę zwolniłam (jak na mnie) i malutko zaglądam na O. Wczoraj byłam u Ciebie ale już było bardzo późno i nie miałam siły pisać. Bardzo mi przykro z powodu wuja, takie życie, dziwne i czasami niesprawiedliwe ale leci dalej i trzeba cieszyć się malutkimi rzeczami, właśnie np. ogrodem. Mnie on cieszy w każdej słabszej chwili.
Deszcz niedługo będzie świętem niczym u Majów czy Inków w dawnych czasach. Będziemy modlić się o krople deszczu.

Przetaczniki, szczególnie te Blue Dwarf wyjątkowo udały się w tym roku, za to niektóre Rose Zwerg aż tak bujne nie są, jakaś chorobą je dopadła, chyba grzyb, ale ja się takimi drobiazgami nie przejmuję i niczym nie pryskam.
Posadziłam kilka obok siebie i powstały fajne gęste kępy
Jeśli chodzi o połączenie przetaczników i dereni, było ono bardzo przemyślane i dokładnie dopracowane.... No a tak naprawdę kupiłam bo ktoś zachwalał na O. Była moda na przetaczniki chyba w zeszłym roku, i jak przyszły, stwierdziłam, że totalnie nie mam ich gdzie posadzić Los chciał, że wylądowały na dereniowej, wciśnięte między hortki i derenie...hehe
Ja mam zwykle derenie elegantissima one wielkie rosną ale mocno je tnę. IH dużo mniejsze, nie mam ich u siebie, chce w końcu kupić na tą rabatę oczkową ale nie trafiłam jeszcze stacjonarnie, chyba online zamówię.
Ziemia taka sucha, że dołka nie ukopiesz, lej powolutku wodę, żeby rozmokła.
Jeszcze parę takich lat i kaktusy będziemy tylko sadzić



Z tym darem to chyba aż tak to nie, robię takie gafy przy sadzeniu (często z lenistwa) że wstyd pisać

Stipy tu w Świnoujściu piękne, one lubią sucho i piaski, więc akurat dla nich nad morzem. U mnie mają za dobrze i są wielkie ale pokładają się. Mówisz, że u Ciebie nie bardzo rosną, szkoda, bo one fajne są. Wymarzają czy gniją?
Julka dziękuję za komplement i pozdrawia ciocię! Pamięta Cię wyjątkowo dobrze (to ta ładna Pani w długich falowanych włosach )

Anglię polecam,można przepaść w ich ogrodach, nie miałam jeszcze przyjemności być w wielkich angielskich ogrodach ale nawet zwykłe miejskie założenia ogrodowe czarują. To co jest u nich super i godne 100% naśladowania, to to, że podchodzą do ziemi z szacunkiem i wiedzą, że to najważniejszy aspekt udanego ogrodu. Dają mnóstwo kompostu, wręcz zasypują nim rośliny, szczególnie róże, obornik podobnie. Na początku nie mogłam uwierzyć jak zobaczyłam takie ściółkowanie. U nas wszędzie standardowo mata plus kora a u nich pulchna gleba plus kompost i obornik.

Wzdłuż opaski przy domu rośnie hakone All Gold (przy wejściu) ona jest w cieniu rzeczywiście limonkowa, natomiast w słońcu rzeczywiście robi się żółta i przypala się. Bardzo ją polecam, śliczna jest. Podobnie Carex Elata, póki miałam zadaszenie tarasu, które ja cieniowało była śliczna limonkowa, soczysta, jak zdjeliśmy zadaszenie, zżółkła i się trochę przypala Może w końcu się przyzwyczai do nowych warunków świetlnych.


Co do seslerii jesiennej jest genialna! Najlepsza trawka, nie trzeba jej podlewać, na wiosnę szybko rośnie, jest jako pierwsza, gdzie inne no. carexy jeszcze śpią. Zostawiam ją na zimę a wczesną wiosną szybciutko scinam, żeby zraz widzieć jej zieloniutkie listki Kup online, ja swoją kupiłam w Albamarze. I chyba dokupię, bo każdy na nią zwraca uwagę, bardzo się podoba.

Oki, wstaję z łóżka, bo już późno Mąż z córką na zabiegach w uzdrowisku a ja się wyleguję.
Buziaczki Iwonko!!!!


____________________
eVka 09:26, 13 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewunia te przetaczniki mnie zachwycaja ile mają lat ze taka kepka piekna

Kasiu, posadziłam z braku miejsca trzy przetaczniki obok sobie, ułożyłam je w taki trójkąt i teraz pięknie się kępy zrosły w kształt serca Super to wygląda, mama mówi, żeby dokupiła jeszcze kilka sadzonek tych niebieskich i powsadzala na rabatach, tak jej się podobają
A rosną zaledwie od zeszłego roku, mają rok.
Buziaki!
____________________
Nowa12 22:00, 13 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
W zeszłym roku byłam w Świnoujściu i rzeczywiście bardzo ładnie mają skomponowaną zieleń miejską. Dużo traw, jeżówki, mikołajki...
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 10:27, 14 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
W zeszłym roku byłam w Świnoujściu i rzeczywiście bardzo ładnie mają skomponowaną zieleń miejską. Dużo traw, jeżówki, mikołajki...

Tak, jest na czym oko zawiesić a na tym nowym deptaku to już szał, ekrany cisowe, stipy, setki jeżówek i inne cielawe rośliny, których nie rozpoznaję.
____________________
eVka 16:53, 14 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Znów dobre wieści z domu Wczoraj mocno lało i dziś ponownie trzy godziny z rana. Ogród dobrze podlany Spokój duszy
____________________
Milka 17:05, 14 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Lało i to solidnie
Rośliny u ciebie szaleją, choc na wyjeździe jesteś
Elaty mają to do siebie, że rzadko się odbudują, w cieniu mam super, na słońcu popalone i mizerne.
Ale co tam, skoro tyle dobra masz w ogrodzie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zszywka 17:27, 14 lip 2019


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Takie dobre wieści na urlopie nic tylko się cieszyć jak wydelegowałam mamę do podlania rabat to po tygodniu prawie wszystko było przesuszone, uratowałam na szczęście
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies