Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 17:34, 15 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wolne, dużo czasu więc Effka zamówiła trochę kwiatków: ożanki hyrkańskie, odętki wirginijskie Cristal peak white, rdesty himalajskie fat domino,
perovskie, krokosmia Lucifer. Będzie kolorowo w gaiku brzozowym na wjazdowej Do tego dosadzę stipy


____________________
Wiolka5_7 17:37, 15 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Przypij piątkę Effcia miałam już nic nie kupować a kliknęłam jeżówki i szałwie
Fajne bylinki kupiłaś
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 18:28, 15 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Przypij piątkę Effcia miałam już nic nie kupować a kliknęłam jeżówki i szałwie
Fajne bylinki kupiłaś

Ja pewnie bym nic nie kupiła już ale, że akurat koleżanka z pracy zamawiała, to musiałam się przyłączyć i wysłałam jej listę bylinkową.
Jakie jeżówki kupiłaś? Chciałam zamówić Virgin ale już stwierdziłam, że przegiełam i wykasowałam z koszyka.
____________________
Iwonka 19:35, 15 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)
Piękna pogoda, wiaterek, słoneczko i kawka pod orzechem na ławeczce. Nic więcej do szczęścia nie jest mi potrzebne dzisiaj.
Pozdrawiam was weekendów!!!
Uwielbiam ten twój widoczek, poranna kawka w takiej miejscówce najlepsza
W wolnej chwili zrób zbliżenia na te dwie długie rabaty, kwitną hortensje, trawy są tak bujne, całość wygląda oszałamiająco!!!
U mnie znów dziś rower, tylko 40 km, ale z wieloma postojami, pogoda była fantastyczna.



effka napisał(a)
Wolne, dużo czasu więc Effka zamówiła trochę kwiatków: ożanki hyrkańskie, odętki wirginijskie Cristal peak white, rdesty himalajskie fat domino,
perovskie, krokosmia Lucifer. Będzie kolorowo w gaiku brzozowym na wjazdowej Do tego dosadzę stipy

Coś czuję, że to sklep na A Ożankę mam od Aganii, w rok na mojej glinie rozrosła się razy 4, już nawet podzieliłam się nią z Anpi Jest śliczna, długo kwitnie. Odętkę białą kupiłam na targu od pana bylinowego Jedną mam z ciemnymi listkami, drugą białą z jasno-zielonymi. Obie cudne, też długo kwitną. Rdest mnie kusi ale Golden arrow i Superbum. W ogóle jak człowiek się wkręci jest tyle genialnych bylin, że obłędu można dostać. Gaura, gillenia, tiarella, rutewki... Potrzebuję czegoś lekkiego stąd teraz faza na zwiewności

Przedogródek Effcia idealny, minimalistyczny, wygodny. uwielbiam te limonkowe kuleczki. Super miałaś pomysł. Moje przycięłam ze trzy tygodnie temu, są teraz idealne - jak limonkowe żaróweczki

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Wiolka5_7 20:35, 15 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
effka napisał(a)

Ja pewnie bym nic nie kupiła już ale, że akurat koleżanka z pracy zamawiała, to musiałam się przyłączyć i wysłałam jej listę bylinkową.
Jakie jeżówki kupiłaś? Chciałam zamówić Virgin ale już stwierdziłam, że przegiełam i wykasowałam z koszyka.



Kolejne Green Jewel,uwielbiam je ,będę miała je już w 3 miejscu
Ja wzięłam skromnie po 3 szt na rozmnażanie...i to ostateczny koniec już tych moich zakupów na ten sezon z roślin ,bo przecież jeszcze cebulowe trza kupić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Johanka77 20:38, 15 sie 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Macham! Wypoczywaj
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Magleska 20:59, 15 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Podglądam na bieżąco i wszystko mi się podoba zakupy,nowe okiennice ,widoczki - po prostu ślicznie
A u mnie chwasty się panoszą ,bo nieczasowa jestem strasznie
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 21:52, 15 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Uwielbiam ten twój widoczek, poranna kawka w takiej miejscówce najlepsza
W wolnej chwili zrób zbliżenia na te dwie długie rabaty, kwitną hortensje, trawy są tak bujne, całość wygląda oszałamiająco!!!
U mnie znów dziś rower, tylko 40 km, ale z wieloma postojami, pogoda była fantastyczna.




Coś czuję, że to sklep na A Ożankę mam od Aganii, w rok na mojej glinie rozrosła się razy 4, już nawet podzieliłam się nią z Anpi Jest śliczna, długo kwitnie. Odętkę białą kupiłam na targu od pana bylinowego Jedną mam z ciemnymi listkami, drugą białą z jasno-zielonymi. Obie cudne, też długo kwitną. Rdest mnie kusi ale Golden arrow i Superbum. W ogóle jak człowiek się wkręci jest tyle genialnych bylin, że obłędu można dostać. Gaura, gillenia, tiarella, rutewki... Potrzebuję czegoś lekkiego stąd teraz faza na zwiewności

Przedogródek Effcia idealny, minimalistyczny, wygodny. uwielbiam te limonkowe kuleczki. Super miałaś pomysł. Moje przycięłam ze trzy tygodnie temu, są teraz idealne - jak limonkowe żaróweczki


Iwonko, też uwielbiam ten widoczek, bardzo przyjemnie pije się kawkę patrząc na te hortensje. Może kiedyś będziemy miały przyjemność napić się razem kawy w moim ogrodzie.
To jest ta rabata:



Ładny dystans 40 km, uwielbiam jazdę na rowerze.

Zgadłaś, to A. Jakoś chyba najcześniej tam kupuję, chyba z przyzwyczajenia
Rutewki chciałam kupić ale ciągle nie wiem, gdzie mogłabym je posadzić.
Oglądając zdjęcia z angielskiego ogrodu Danusi nabrałam ochoty na bylinowe szaleństwo między Doorenbosami.

Przedogródek został dzisiaj mocno przystrzyżony, a dokładniej tawuły. Wprawdzie pozbawiłam ich pięknych limonkowych listków ale dzięki mocnemu cięciu nabiorą szybciej masy. Uformowalam je w kopułki.

Dziękuję Iwonko za miłe słówka!
____________________
Balea 21:54, 15 sie 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
effka napisał(a)

Nie, jest jedna jesienna, wyślę Ci na priva gdzie tanio kupowałam
A berberys ma 1.1 m wysokości a drugi obok 1.4 m więc chyba zależy od stanowiska i od cięcia. To na pewno odmiana kolumnowy ale niestety nie umiem odgadnąć jaka.


Dzieki.
Wiec scinalas go mniejwiecej na 60cm?

Bede szukala jak sie nazywa, bo bardzo mi sie podoba

eVka 21:56, 15 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)



Kolejne Green Jewel,uwielbiam je ,będę miała je już w 3 miejscu
Ja wzięłam skromnie po 3 szt na rozmnażanie...i to ostateczny koniec już tych moich zakupów na ten sezon z roślin ,bo przecież jeszcze cebulowe trza kupić

Oj Green Jewel są genialne, mam je na stipowej i są przepiękne. Aż mi się zachciało ich więcej plus Virgin. Wiolaaaa, bo zaraz domówię
Ja tak sobie mówię, że już koniec ale coś mi to nie wychodzi....
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies