Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

kaz742011 21:06, 26 sie 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Nie mam na razie miejsca .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Wiolka5_7 21:28, 26 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
effka napisał(a)

Boskie, boskie, dla mnie najpiękniejsze miskanty

Dla mnie też
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 21:55, 26 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)
Nie mam na razie miejsca .

Szkoda ale może kiedyś się znajdzie
____________________
eVka 21:55, 26 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)

Dla mnie też

____________________
kaz742011 22:04, 26 sie 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
effka napisał(a)

Szkoda ale może kiedyś się znajdzie


Tak, na sąsiedniej działce. Ale to dalsze plany.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
eVka 22:07, 26 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)


Tak, na sąsiedniej działce. Ale to dalsze plany.

Trzymam kciuki!
____________________
kaz742011 22:27, 26 sie 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Dzięki.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
ElzbietaFranka 23:05, 26 sie 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13862
Witam Efka pokaż te choiny kanadyjskie to ci powiem jak prowadzić.
Mam sporo choin i tnę od kilku lat.

To u ciebie te maleństwa pod murem rosną coś mi się kojarzy.
Pytasz u Danusi o cięcie. Teraz i tak ciąć nie możesz dopiero wiosną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 23:52, 26 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Efka pokaż te choiny kanadyjskie to ci powiem jak prowadzić.
Mam sporo choin i tnę od kilku lat.

To u ciebie te maleństwa pod murem rosną coś mi się kojarzy.
Pytasz u Danusi o cięcie. Teraz i tak ciąć nie możesz dopiero wiosną.

Tak, to u mnie O proszę bardzo:



Ciełam je już trzy razy, jesienią zeszłego roku, wiosną i w sierpniu je ciachałam.
____________________
Iwonka 07:46, 27 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
effka napisał(a)


Iwonko, dziękuję za słowa uznania metamorfozy garażowej. Wiem, że było warto mimo oporu wszystkich domowników... Siedząc wczoraj nad jeziorem wymyśliłam, że jeszcze wymienię drzwi, dwie pary na drewniane takie a'la stodoła coś w tym stylu :



Miałam odnawiać stare drzwi ale tam nie ma czego ratować...drewno rozlecialo się i jest totalnie spróchniałe.

Co do choin rzeczywiście ich ażurowy pokrój jest wyjątkowy i aż szkoda go likwidować mocnym cięciem. Może właśnie przed choinami warto by było coś lekkiego jak ażurowe drzewo. - klon palmowy, trawy a po kominie pnącza powojniki (tam po tych kartkach one będą wędrować). Nie mam nic do zasloniecia za garażem więc drzewo może być niskie a garaż ma ok. 3 m wysokości.

Zgadzam się z koncepcją patrzenia na ogród kadrami, to znacznie ułatwia planowanie, dlatego robię sporo zdjęć i potem je oglądając wpadam na rozmaite pomysły co jeszcze zmienić, udoskonalić etc.

Iwonko, ścieżka między Doorenbosami to dobry pomysł, właśnie ta chęć obcowania z każdą rośliną zmotywowala mnie do zrobienia wielkiej i szerokiej na 8 m rabaty z trzema pasami nasadzeń, każdy o zupełnie innym charakterzed różanki z miskantami ML, sesleriami i naparstnicami poprzez lasek Doorenbosowy z łąka kwietną aż do spokojnej kwaśnej rabaty z rodkami, hortkami i sosenkami Misz masz ale to mój ukochany misz masz

Wariatką to ja jestem totalną.... w wielu dziedzinach życia

Powiem Ci, że ja mam fale książkowe, są miesiące że nic nie czytam, jakoś bez weny jestem a potem przez kilka miesięcy chłonę dziesiątki książek. Biblioteka już się ugina i musimy z eMem zaprojektować coś nowego na książki. Sporą prawdziwą bibliotekę.
Druty to extra sprawa, kiedyś próbowałam ale jednak nie załapałam tej pasji.

Buziaki, udanego rowerowania!

Pozdrawiam z pięknej wielkopolskiej miejscowości z klimatyczną knajpką.






Knajpka super, niektóre miejscówki są teraz tak klimatyczne... Oj coraz fajnie w tej naszej Polsce mamy. W tym roku po raz pierwszy nie chciałam pojechać na wakacje na południe, mąż aż mnie nie poznaje
Zdjęcia są niesamowicie pomocne, ale twój ostatni filmik to dosłownie bomba! Nie dość, że poczułam się jakbym u ciebie spacerowała, to jeszcze lepiej ogród widać. A na miskanta memory zachorowałam. Jaką ma teraz wysokość? Mam cukrowego, będę robić trawiastą i szukam czegoś jako kolejne piętro przy nim - a ma teraz ponad 2 metry jak nic.
Drzwi rewelacyjne, jeśli stare nie nadają się do niczego to te są idealne. Widzisz jak relaks się przydaje, takie pomysły się rodzą Moja wycieczka rowerowa też zakończona sukcesem Była niedziela handlowa i nasz krakowski, niezwykle klimatyczny ogród Łobzów był otwarty Wczoraj autem pojechałam po... krzesło i gaurę Happy ja
Z książkami mam zatem tak samo, zazwyczaj były fale... ze trzy lata temu pochłonęłam wszystkie serie kryminalne, a potem już przyszły druty i analfabetyzm
Byłam wczoraj w Ogrodzie Brzoskwinia - odcinek Mai 583. Z tworzenia ogrodu w stylu Kapiasa poszli chyba w stronę organizacji imprez w ogrodzie, ale nasadzenia pokazują jak warto mieć takie zakątki "swobodne" w które dosłownie można wejść. Nawet jeśli brak czasu na pielenie takie miejsca żyją sobie same i nadal są ładne. Twoja wizja doorenbosowa ogromnie mi się podoba, chciałabym mieć coś w tym stylu
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies