Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 09:36, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
To Ci dziewczyny zagwozdke sprezentowała, ale pomysły mają zacne i chyba byłoby to dobre pole do popisu dla Twojej kreatywności ogrodniczej niż jednorodny żywopłot nawet z najpiękniejszej choiny

Kochana ale mnie podpuszczasz Dobrze dobrze, bo w sumie nudno mi już w moim ogrodzie, brak wyzwań, nowych rabat, jedynie łąka bylinówkowa że ścieżką mi została do zrobienia i finito a tu kolejny projekt w zanadrzu się szykuje. Przesłałam się z tym pomysłem i jestem coraz bardziej nakręcona, więc kto wie... Tym bardziej, że cały czas uwierzą mnie brak żywopłotu od strony sąsiada na tej rabacie horkowej z grabami a tu 10 szt choin byłoby jak znalazł...
____________________
eVka 09:39, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anbu napisał(a)


Jak wysoko masz te okienka w tym garażu?
Jak kupowałam moje choiny, to miały około 150 cm wysokości. Teraz pod dwóch latach maja 2 metry i rosną bardzo szybko. Dlatego mam wątpliwość czy utrzymasz je tak nisko...
Moim zdaniem lepiej je przesadź tam gdzie pokazywałaś i trzymaj wąsko (jak jest tam mało miejsca), szybciej utrzymasz je wąsko niż nisko.

A pomysł Aniu z klonem suuuper

No właśnie, okienka są nisko, na wysokości ok. 1.5 m już by były częściowo przesłoniete przez choiny...
Na horkowej jest zaledwie 1 m szerokości między siatką a miskantami, wąziutko. Zmieniać tej rabaty nie chcę bo podoba mi się taka jaka jest. Jedynie wiosną mega łyso bo nic zimozielonego tam nie ma, choiny byłyby fajnym tłem...
____________________
Kasia73 12:44, 24 sie 2019


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Ewa to może na hortensowa te choiny?

Ps. Wybieram sie po kompost, napiszesz mi na priv co I jak I kiedy?
eVka 14:20, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia73 napisał(a)
Ewa to może na hortensowa te choiny?

Ps. Wybieram sie po kompost, napiszesz mi na priv co I jak I kiedy?

Chyba tak zrobię

Co do kompost, tu jest wszustko opisane

https://bip.ekosystem.wroc.pl/zamowienia-publiczne/zaproszenie-do-skladania-zamowien-na-zakup-organicznego-srodka-poprawiajacego-wlasciwosci-gleby-pod-nazwa-handlowa-%E2%80%9Ee-kompost%E2%80%9D-wytwarzanego-na-terenie-kompostowni-odpadow-zielonych-zl/zaproszenie-do-skladania-zamowien/

Z tego co wiem, ostatnio rozdawał kompost za darmo, bo już nie mają miejsca na jego trzymanie. Trzeba sobie tylko samemu naładować i przewieźć
____________________
marba 14:21, 24 sie 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
effka napisał(a)


Ewo, zachwycił mnie Twój trawnik, soczyście zielony, ja o takim mogę tylko pomarzyć. Rabata z rozchodnikami prezentuje się niezwykle elegancko. Fajnie działasz w ogrodzie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
eVka 14:22, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sama muszę się w końcu przejechać i naładować do worków, tylko pamiętaj że to kompost z nasionami chwastów,. Mi się trafiła gwiazdnica i bylica pospolita... Ale i tak wolę z chwastami niż żaden.
____________________
eVka 14:23, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
marba napisał(a)

Ewo, zachwycił mnie Twój trawnik, soczyście zielony, ja o takim mogę tylko pomarzyć. Rabata z rozchodnikami prezentuje się niezwykle elegancko. Fajnie działasz w ogrodzie.

Basiu, bardzo Ci dziękuje za miłe słowa pochwał Staram się jam mogę
____________________
eVka 17:26, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Krwiściąg lekarski, macie u siebie? Ktoś może się podzielić sadzonki? Może ktoś z Wrocławia lub okolic i mogłabym podjechać
____________________
Kasiolaaa 17:45, 24 sie 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewunia masz cudowne trawy podobaja mi sie tez te dwa rozchodniki
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 20:26, 24 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewunia masz cudowne trawy podobaja mi sie tez te dwa rozchodniki

Dziękuję Kasiu. Miskanty Memory już kwitną i są niesamowite, muszę je po weekendzie jak wrócę koniecznie obfocić
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies