Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 12:35, 16 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)
Tak, to grzyb. Teraz niestety tylko chemia zostaje (w sensie, że oprysk mocznikiem odpada). Co siedem dni trzeba pryskać zmieniająć środki (chodzi o różną substancję czynną).
WAŻNE by odkurzyć wszystkie martwe liście. Z krzaczków i ze środka, oraz z ziemi. Musi być czyściutko
To zamieranie pędów i potrzebny jest środek o działaniu radykalnym. Potrzebny Magnicur Energy /dawniej Previcur/ lub Magnicur mild /dawniej Mildex/ oraz do podlewania Aliette, jednak należy najpierw delikatnie wyciąć i spalić porażone pędy. Sekator musi być często odkażany w trakcie cięcia. Zwłaszcza pomiędzy kolejnymi kulami.

Przyda się jeszcze oprysk na przędziorka (jesli dobrze widzę liście)

No, gratuluję, dochowałaś się encyklopedii chorób... (to był sarkazm)

Toszko, dziękuję za pomoc. Pędzę dzisiaj po te preparaty. Czyli muszę ogołocić te kule o połowę? Bo tak naprawdę połowa kuli jest porażona.
Jeśli tak to mi się odechciewa... Zanim się idbudują miną wieki..
____________________
Dominika11 12:40, 16 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Ewciu współczuje chorób bukszpanów - na pewno uda ci sie zwalczyć - trzymam kciuki
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
eVka 12:56, 16 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
Ewciu współczuje chorób bukszpanów - na pewno uda ci sie zwalczyć - trzymam kciuki

Dziękuję, załamka, chyba pochorowały się od częstych opysków Lepinixem. Wilgotno miały i ciepło i może to ułatwiło grzybowi atak...
____________________
Dominika11 12:57, 16 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
może tak i być - trzeba z umiarem, bo na jedno pomaga, a na drugie szkodzi - niestety, ale będzie dobrze
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
UrsaMaior 14:02, 16 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8149
Ja swoje wywaliłam, szkoda czasu i atłasu.
____________________
ogród pod lasem
eVka 15:50, 16 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
UrsaMaior napisał(a)
Ja swoje wywaliłam, szkoda czasu i atłasu.

Wiesz co Iza, przymierzam się do tego, nie wiem czy sens jest wucinac połową kulki, pryskac tona chemii, potem regularnie Lepinox...żeby cmy nie było. Nie mam icg za dużo, chyba odpuszczam. Skupiam się na dbaniu o tego mojego wielkiego buksa. Reszta idzie weg.
____________________
eVka 15:51, 16 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
może tak i być - trzeba z umiarem, bo na jedno pomaga, a na drugie szkodzi - niestety, ale będzie dobrze

Oj, nie będzie dobrze, nie ma co ratowac, przyjrzałam się kulkom i większośc w stanie kiepskim. wykopię i spalę te porazone a te jeszcze całe opryskam zapobiegawczo tym co Toszka zaleciła. Czas szukać cisowych kul...
____________________
UrsaMaior 17:00, 16 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8149
Ewa, i słusznie. Co za sens użerać się z ćmą, pryskać, pilnować. Na dłuższą metę to nierealne. Tym bardziej, jeśli masz ich niewiele. U mnie niedobitki jeszcze są, reszta spalona lub wydana w dobre ręce. W zamian mam cisy i choiny kanadyjskie. I spokój ducha.
____________________
ogród pod lasem
eVka 18:08, 16 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
UrsaMaior napisał(a)
Ewa, i słusznie. Co za sens użerać się z ćmą, pryskać, pilnować. Na dłuższą metę to nierealne. Tym bardziej, jeśli masz ich niewiele. U mnie niedobitki jeszcze są, reszta spalona lub wydana w dobre ręce. W zamian mam cisy i choiny kanadyjskie. I spokój ducha.

Mam już dość stresu bukowego, zostawiam te w pełni zdrowe, o nie będę jeszcze dbać... Szczególnie szkoda mi wielkeego 30 letniego buksa, ma ponad 2 metry. Dorodny okaz, na razie zdrowy tfu tfu.
____________________
UrsaMaior 18:13, 16 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8149
Fakt, starych i dużych żal... U mojej sąsiadki takie wielkie kule rosną, szpaler wzdłuż chodnika. Ciekawe czy wie o ćmie, to starsza pani już. Muszę zagadnąć.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies