Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 15:12, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Agania napisał(a)

Tu jest przepięknie to super miskant zimotrwały czy jak?

Dziękuję Agata To jest miskant chiński Silberspinne, ale rzeczywiście odmiana bardzo późno zasychająca jesienią. Dopiero w grudniu robi się suchy, gdzie inne już od jakiegoś czasu są brązowe.
____________________
eVka 15:13, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Makusia napisał(a)
Mistrz biznesu znaczy się! Że ja to nie mam genu biznesmena, tudzież bizneswomen, tylko zasuwam w tej robocie...ehhh...człowiek się uczy całe życie

Mistrz oszustwa raczej Hehe Tzw. JANUSZ BIZNESU
____________________
anbu 16:06, 17 wrz 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)

Po co wyrzucać Billy-ego Idola Ja właśnie o żółtki walczę. Przesadź i basta

No nie wyrzucę ale muszę być czujna, bo on jakoś na pierwszej linii frontu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Magleska 19:16, 17 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Ewa świetne te pojemniki na deszczówkę
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasiolaaa 20:47, 17 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Pojemniki dizajnerskie na poczatku myslalam ze to wielkie donice
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 21:37, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anbu napisał(a)

No nie wyrzucę ale muszę być czujna, bo on jakoś na pierwszej linii frontu

Trzymam kciuki!
____________________
eVka 21:38, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ewa świetne te pojemniki na deszczówkę
Buziaki

Dzięki Magda!
Buziaki
____________________
eVka 21:39, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Pojemniki dizajnerskie na poczatku myslalam ze to wielkie donice

Kasia wszyscy tak myślą i się dziwią po co mi 7 donic skoro tyle miejsca w ogrodzie Dobrze, dobrze bo nie chciałam żeby wyglądały na typowe beczki deszczówkowe. Lekkie doniczki na wierzch i będzie gitara
____________________
Iwonka 07:06, 18 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Pojemniki fantastyczne, pasują wam idealnie. Jaka to wysokość i szerokość? Nigdy takich nie widziałam, są świetne, idealnie wtopią się w otoczenie i doniczki na nich będą fajnie wyglądać. Dużo jest roślin spływających kaskadowo, ale też kompozycje w górę zrobią robotę.
U mnie jest problem, gdy dałabym pojemnik to zatarasuje przejście chodnikiem wokół domu. Jedynie garaż wolnostojący wchodzi w grę.
Super kochana, że zrobiłaś tyle fotek z góry, wreszcie pojedyncze kadry złożyły się w mojej głowie na jeden plan Jaki ty masz duuuży taras. I te płyty, świetny kolor i rozmiar. Były już na tylu zdjęciach, ale dopiero te z góry tak mnie do nich przyciągły. Kostka chodnikowa bardzo z nimi spójna i ten żwir na podjeździe. Fantastyczna całość. Nie przytłaczająca, lekka. Idealne proporcje z rabatami. Odwrotnie niż u mnie, działka duża a przed domem ogromne, betonowe klepisko.
Aspiryn rose to śliczna róża, nawet myślałam kiedyś o niej. Ale na razie mam antyróżaną fazę. U ciebie tam gdzie żurawki faktycznie trochę ciasno, wylewałyby się na trawnik znając twój dar do bujnych roślin Budleja niesamowita. Wiesz, że moje dwie przesadzone w największe upały dostały takiego powera - czytaj qpy że aż mnie ich wielkość przeraziła. No nie zmieszczą mi się tam większe niż są teraz Ile twoja ma średnicy, tak plus minus.
Obiecałam sobie, że się streszczę. No nie da się, parę dni a tyle się u ciebie dzieje. Sama przyjemność wypić tu poranną kawkę My wreszcie skosiliśmy działki. 3 lata to za duża przerwa, setki samosiejek na sekator już i piłę. Ręce mnie dziś bolą jak na wiosnę
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 10:10, 18 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)
Pojemniki fantastyczne, pasują wam idealnie. Jaka to wysokość i szerokość? Nigdy takich nie widziałam, są świetne, idealnie wtopią się w otoczenie i doniczki na nich będą fajnie wyglądać. Dużo jest roślin spływających kaskadowo, ale też kompozycje w górę zrobią robotę.
U mnie jest problem, gdy dałabym pojemnik to zatarasuje przejście chodnikiem wokół domu. Jedynie garaż wolnostojący wchodzi w grę.
Super kochana, że zrobiłaś tyle fotek z góry, wreszcie pojedyncze kadry złożyły się w mojej głowie na jeden plan Jaki ty masz duuuży taras. I te płyty, świetny kolor i rozmiar. Były już na tylu zdjęciach, ale dopiero te z góry tak mnie do nich przyciągły. Kostka chodnikowa bardzo z nimi spójna i ten żwir na podjeździe. Fantastyczna całość. Nie przytłaczająca, lekka. Idealne proporcje z rabatami. Odwrotnie niż u mnie, działka duża a przed domem ogromne, betonowe klepisko.
Aspiryn rose to śliczna róża, nawet myślałam kiedyś o niej. Ale na razie mam antyróżaną fazę. U ciebie tam gdzie żurawki faktycznie trochę ciasno, wylewałyby się na trawnik znając twój dar do bujnych roślin Budleja niesamowita. Wiesz, że moje dwie przesadzone w największe upały dostały takiego powera - czytaj qpy że aż mnie ich wielkość przeraziła. No nie zmieszczą mi się tam większe niż są teraz Ile twoja ma średnicy, tak plus minus.
Obiecałam sobie, że się streszczę. No nie da się, parę dni a tyle się u ciebie dzieje. Sama przyjemność wypić tu poranną kawkę My wreszcie skosiliśmy działki. 3 lata to za duża przerwa, setki samosiejek na sekator już i piłę. Ręce mnie dziś bolą jak na wiosnę

Iwonko, dzięuję kochana, Ty potrafisz poprawić nastrój Tak pięknie piszesz i od serca
Co do zbiorników mają 110 cm wysokości i 40/60 cm szerokości. Nie są bardzo wielkie i na tym własnie mi zależało, bo jest ich dużo i nie chciałam efektu wielkich kolumbryn na ogrodzie. Dwa stoją na tarasie przy ścianie rodziców domu, jeden przy balkonie, dwa przy garaży i po jednym przy moim domu od frontu i z boku. Powiem Ci, że większość jest tak zamaskowana rosnącymi już roslinami, ż wogóle nie rzycają się w oczy. A te na tarasie i przy balkonie będą miały na górze niskie donice-misy z roślinami Zastanawiam się tylko jak je przytwoerdzić do zbiorników, żeby przy wietrze nie spadły, coś wymyślę

Tarasy są dwa, jeden niżej od drugiego. Jakoś tak naturalnie wyszło z obserwacji, gdzie najbardziej lubiliśmy siedzieć jeszcze przed założeniem ogrodu. Co do podjazdu znajome projektantki podowiedziały mi, żeby nie iść w kostkę bo to przy takiej powierzchnii będzie optycznie bardzo źle wyglądało, ciężko. Zrobiłam grys i jestem bardzo zadowolona Nie trzeba go czyścić, to chyba największa zaleta

Co do róż, kocham je totalnie i kombinuję gdzie by je wcisnąć, pomysląłam, że ja poszerzę tą rabatę to Aspirinki się zmieszczą

Fajowo, że budleja rośnie, dostała qpki to szaleje

O mamo ale roboty masz, lubie takie akcje, u mnie zastój na razie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies