Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 12:05, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewa z moja kulka buksowa jest to samo trawy masz obledne a mydlalam zamowic memory ale rozmyslilam sie i zaluje jutro prawdopodobnie ma byc dostawa moich traw

No widzisz Kasiu, chorowite te buksiki nasz szkoda, bo są piękne i uniwersalne.
Memory i Silberspinne są boskie, ich kwiatostany to takie obłoczki unoszące się nad rabatami
____________________
eVka 12:13, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Balea napisał(a)


Dzieki ci slicznie za fotki i porownania do memory. Swietnie to wyglada.
Rzeczywiscie jest ta Silberspinne dlugo zielona a wysoka prawie jak memory.

A masz moze u siebe morning light? Jesli tak, to mogla bys mi powiedziec, jaki jest teraz wysoki? Czy jest wyzszy niz limki?



Nie ma za co, cała przyjemność fotografowania po mojej stronie Powiem Ci, że ine wiele niższe są te Silberspinne do Memory.

Mam ML u siebie w kilku miejscach. Są niższe od w/w traw, mają ok. 1,8 m, moim zdaniem za limki są za niskie bo będą tylko nieco wyższe od hortek. Musiałabyś popatrzeć u dziewczyn które je mają zestawione z limkami.
____________________
eVka 12:22, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mariposa napisał(a)


Podzielam Twój zachwyt nad Aspirynką Kwitnie obficie i długo, u mnie ma ok 60 cm wysokości, a to jej pierwszy rok. Kwiatki ma prze-u-ro-cze!

Właśnie, ona naprawdę jest niesamowita, nie widziałam jej na żywo ale na zdjęciach zachwyca. Mój mąz mówi, żeby ją wsadzić zamiast hortki Polar Bear bo te drugie jesienią brzydkie się robią, brązowieją. Kombinuję mocno gdzie by je posadzić na obwódkę są jednak chyba za wysokie, o tutaj myślałam żeby je dac na front zamiast żurawek poszerzając dla nich rabatę o ok. 50 cm:


____________________
Toszka 13:06, 17 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)


Toszka
coś w tym jest. Mój żółty bukszpan, który jest otoczony cisami zawsze "obrywa" jako pierwszy, gdy jest nalot ćmy. Jest on swoistego rodzaju "wskaźnikiem" czy szkodnik już przybył, czy jeszcze nie
Też mam ochotę go usunąć, bo mnie ciągle wkurza to pryskanie Inne buksy ok a on ciągle podgryziony

Po co wyrzucać Billy-ego Idola Ja właśnie o żółtki walczę. Przesadź i basta
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 13:14, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)


Mechanizm jest inny, uszkodzone liście przez gąsienice i otwarte wrota dla grzyba.

Miałam podobny zestaw chorobowy w zeszłym sezonie. Na jesieni zrobiłam oprysk. Pilnowałam czyszczenia z opadłych liści. Na wiosnę przyciełam mocno, wprowadziłam oprysk mocznikiem w stężeniu p/grzybom. W maju odbudowana była kula.

Tak przy okazji
Usuwam wszystkie buksy. Te, bez ktorych mogę się obejść. I rosnące blisko cisów. Na razie spekuluję, ale mam dziwne przeświadczenie, że oprysk Lepinoxem słabiej działa na buksach przy cisach. Być może olejki eteryczne cisa obniżają działanie bakterii...(?). Spekuluję tylko, ale ewidentnie wszystkie te buksy muszę częściej pryskać. Dlatego ograniczam buksy. Trudno. Nie mam ochoty latać i pryskać non stop.

I taka ciekawostka o ludziach żerujących. Wczoraj trafiłam na ogłoszenie na pewnym portalu. Pan sprzedaje Lepinox Plus 30gramów po 30zł. Czyli 1 kilogram przyniesie mu czystego zysku 800zł (odliczyłam cenę zakupu ok 200zł).

No tak logiczny mechanizm, roślina osłabiona tak jak i człowiek łatwiej łapie wszelakie cholerstwa...
Aż tak szybko ci się odbudowały kulki, pół sezonu? Eksperymentalnie zostawię te w niewidocznych za bardzo miejscach i opitolę zarazone gałązki, ciekawa jestem jak szybko się moje buksy odbudują. Te z pierwszego frontu idą do nieba...
Co do żerowania ludzkiego, może ten Lepinox Plus to te z Czech, bo cena by się zgadzała, ja płaciłam 34 zł bez wysyłki.
____________________
eVka 13:20, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Ewa, nadrobiłam ostatnią galerię fotek -oj dziewczyno, ileż Ty masz tego dobra!! oglądałam kolejne fotki i sobie myślałam - jeju, gdzie to się wszystko mieści ?! cudownie jest!

Kasiu, fakt, nawciskane na maxa u mnie Mało pustych miejsca aczkolwiek jeszcze są więc wciskam dalej bez umiaru
Dzięki wielkie kochana!

P.S. właśnie kombinuję gdzie by tu wcisnąć szpaler róż Aspirin Rose
____________________
eVka 13:29, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
Dobrze w takim razie, że buksy mam tylko na przodzie, tył będzie cisowy
Trzy kulki i stożka już produkuję

Masz rację, nie warto już iść w buksy, stres, robota a na końcu rozczarowanie. Szkoda... Szukam cisów.
____________________
eVka 13:33, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kawa napisał(a)
Ewunia przepięknie ci się rozrósł ogród
Miskanty powalają!! Memory i siberspinne cudne!
no i derenie - mam na uwadze i imperata green - cudne przebarwienie jesienią!!
Cudnie masz!

Kamila ale mi polukrowałaś! Aż mi się humor poprawił, naprawdę
Miskanty to chyba baza mojego ogrodu, 90% gości w pierwszej kolejności zwraca na nie uwagę, no i jeszcze na trawnik. Tu już niektórzy wręcz obsesyjnie się nim zachwycają chodząc na boso po murawie

Derenie są super! Bezobsługowe Green Baron groźne bo mają czelność wychodzić w kostce! Kłącza przedzierają się pod tłuczniem i wychodzą w spoinach, szok!
____________________
eVka 13:34, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)

Po co wyrzucać Billy-ego Idola Ja właśnie o żółtki walczę. Przesadź i basta

Tak się odmiana nazywa? Hehe nie mam żółtych a widziałam w arboretum, świetne są, też bym powalczyla o nie.
____________________
eVka 13:38, 17 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A teraz.... TADAM!!!!

Otwieram kram że zbiornikami na deszczówkę



Taki żart będziemy dzisiaj montować Aż się prosi postawić na każdym niską i szeroką donicę z błyszczę i jakąś trawą wyższą typu rozplenica. Co myślicie?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies