Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 18:29, 16 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
UrsaMaior napisał(a)
Fakt, starych i dużych żal... U mojej sąsiadki takie wielkie kule rosną, szpaler wzdłuż chodnika. Ciekawe czy wie o ćmie, to starsza pani już. Muszę zagadnąć.

Wiele starszych osób a nawet i młodych nie wiem nic o ćmie. Po prostu krzak choruje i tyle. Wykopują, sadzą nowy, finito...
____________________
Kasiolaaa 21:08, 16 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewa z moja kulka buksowa jest to samo trawy masz obledne a mydlalam zamowic memory ale rozmyslilam sie i zaluje jutro prawdopodobnie ma byc dostawa moich traw
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Balea 21:09, 16 wrz 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
effka napisał(a)

To jest odmiana Silberspinne, rośnie wysoko, z pióropuszem ponad 2 m. Są wyższe od limek, zdecydowanie wyższe.
Pióropuszem zostają jaśniutkie, robią się bardziej puszyste.



Dzieki ci slicznie za fotki i porownania do memory. Swietnie to wyglada.
Rzeczywiscie jest ta Silberspinne dlugo zielona a wysoka prawie jak memory.

A masz moze u siebe morning light? Jesli tak, to mogla bys mi powiedziec, jaki jest teraz wysoki? Czy jest wyzszy niz limki?


Mariposa 22:43, 16 wrz 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
effka napisał(a)
Swoją drogą tak zakochałam się w Aspirin Rose, że chyba będę poszerzać rabatę z dereniami, żeby na obwodce je posadzić. Pozbędę się zawodzących mnie żurawek a w ich miejsce wsadzę Aspirinki


Podzielam Twój zachwyt nad Aspirynką Kwitnie obficie i długo, u mnie ma ok 60 cm wysokości, a to jej pierwszy rok. Kwiatki ma prze-u-ro-cze!
____________________
Ela Motylogród
Toszka 22:49, 16 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)

Dziękuję, załamka, chyba pochorowały się od częstych opysków Lepinixem. Wilgotno miały i ciepło i może to ułatwiło grzybowi atak...


Mechanizm jest inny, uszkodzone liście przez gąsienice i otwarte wrota dla grzyba.

Miałam podobny zestaw chorobowy w zeszłym sezonie. Na jesieni zrobiłam oprysk. Pilnowałam czyszczenia z opadłych liści. Na wiosnę przyciełam mocno, wprowadziłam oprysk mocznikiem w stężeniu p/grzybom. W maju odbudowana była kula.

Tak przy okazji
Usuwam wszystkie buksy. Te, bez ktorych mogę się obejść. I rosnące blisko cisów. Na razie spekuluję, ale mam dziwne przeświadczenie, że oprysk Lepinoxem słabiej działa na buksach przy cisach. Być może olejki eteryczne cisa obniżają działanie bakterii...(?). Spekuluję tylko, ale ewidentnie wszystkie te buksy muszę częściej pryskać. Dlatego ograniczam buksy. Trudno. Nie mam ochoty latać i pryskać non stop.

I taka ciekawostka o ludziach żerujących. Wczoraj trafiłam na ogłoszenie na pewnym portalu. Pan sprzedaje Lepinox Plus 30gramów po 30zł. Czyli 1 kilogram przyniesie mu czystego zysku 800zł (odliczyłam cenę zakupu ok 200zł).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 22:54, 16 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
dubelek
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kasia_CS 23:53, 16 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewa, nadrobiłam ostatnią galerię fotek -oj dziewczyno, ileż Ty masz tego dobra!! oglądałam kolejne fotki i sobie myślałam - jeju, gdzie to się wszystko mieści ?! cudownie jest!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anbu 08:28, 17 wrz 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)

Tak przy okazji
Usuwam wszystkie buksy. Te, bez ktorych mogę się obejść. I rosnące blisko cisów. Na razie spekuluję, ale mam dziwne przeświadczenie, że oprysk Lepinoxem słabiej działa na buksach przy cisach. Być może olejki eteryczne cisa obniżają działanie bakterii...(?). Spekuluję tylko, ale ewidentnie wszystkie te buksy muszę częściej pryskać. Dlatego ograniczam buksy. Trudno. Nie mam ochoty latać i pryskać non stop.



Toszka
coś w tym jest. Mój żółty bukszpan, który jest otoczony cisami zawsze "obrywa" jako pierwszy, gdy jest nalot ćmy. Jest on swoistego rodzaju "wskaźnikiem" czy szkodnik już przybył, czy jeszcze nie
Też mam ochotę go usunąć, bo mnie ciągle wkurza to pryskanie Inne buksy ok a on ciągle podgryziony
____________________
Ania Ogród Ani :)
AnnaCh 08:29, 17 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dobrze w takim razie, że buksy mam tylko na przodzie, tył będzie cisowy
Trzy kulki i stożka już produkuję
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Kawa 08:39, 17 wrz 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Ewunia przepięknie ci się rozrósł ogród
Miskanty powalają!! Memory i siberspinne cudne!
no i derenie - mam na uwadze i imperata green - cudne przebarwienie jesienią!!
Cudnie masz!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies