Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 18:47, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mam kolejny pomysł racjonalizatorski Po wyrwaniu tony naparstnic z wjazdowej, które zagłuszyły całkowicie małe kosodrzewiny i wycięciu podgiłych liści liliowców na pierwszej części rabaty wjazdowej zrobiło się beznadziejnie łyso. Nie ma tam nic wysokiego, co przyciągało by wzrok i podwyzszało rabatę i stwierdziliśmy, że posadziły tam Doorenbosy chyba ze cztery się zmieszczą

O tutaj pomiędzy tymi liliowcami (fota z wiosny)



Tak wygląda w lecie



W dalszej części tej rabaty z liliowcami i kosodrzewinami jest różanka, a za nią gaik brzozowy, więc Doorenbosy w pierwszej części tej rabaty nawiązywałyby do tego gaiku za różanką.

____________________
eVka 18:59, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Effcia Ty pracusiu kawał roboty a ja dziś leniuchowałam

Należy Ci się, ostatnio latałaś w ogrodzie, to odpocząć trzeba
____________________
Margerytka40 19:22, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ale fajny placyk będzie, obrzeża jakieś będziesz dawać?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 19:25, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Ale fajny placyk będzie, obrzeża jakieś będziesz dawać?

Dzięki Asia
No właśnie się zastanawiam, może bym dała tam obrzeża z profili aluminiowych takie jak u Wioli. Mam kilka dni na decyzję, hmm. Ekobordów nie chcę na pewno, a może drewniane dechy wbite w ziemię, mam sporo po paletach. Coś pokombinuję
____________________
eVka 19:29, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Narysowałam schematycznie te Doorenbosy



Mam nadzieję, że to nie jest głupi pomysł?
____________________
Magleska 20:01, 13 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
Ewa pracusiu jak idealnie przygotowany placyk
z dorenbosami nie pomogę ….musisz sama zdecydować czy chcesz takie duże drzewa przy podjeździe ...nie wiem czy dobrze pamiętam to miejsce …..to jest na przeciwko tej rabaty z rodkami przed domem ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 20:01, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jaka jest odległość do tych brzóz od brzegu rabaty? W jednym rzędzie by miały być?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 20:03, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Ewa pracusiu jak idealnie przygotowany placyk
z dorenbosami nie pomogę ….musisz sama zdecydować czy chcesz takie duże drzewa przy podjeździe ...nie wiem czy dobrze pamiętam to miejsce …..to jest na przeciwko tej rabaty z rodkami przed domem ?

Placyk wycacany, rowniutki

Tak to jest to miejsce naprzeciwko rabaty rodkowej. Chciałabym duże drzewa, taki mini lasek sosnowe-brzozowy Może grzyby będą
Jedynie liście na grysie to będzie kłopot, najwyżej odkurzaczem ogrodowy będę działać.
____________________
eVka 20:08, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)
Jaka jest odległość do tych brzóz od brzegu rabaty? W jednym rzędzie by miały być?

Tak w jednym rzędzie, odległości między nimi co ok. 2 m przy trzech brzozach i 1.5 m przy czterech. A odległość od brzegu rabaty ok. 1 m, musiałabym dokładnie zmierzyć. Chciałabym je bardzo wysoko prowadzić, w sensie podkrzesac od dołu i korona wysoko, zeby nie przeszkadzały w komunikacji po wjeździe i pozwalały roślinom na tej rabacie swobodnie się rozrastać.
____________________
Wiolka5_7 20:09, 13 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
A nie da się ich wgłab rabaty wsadzić ? Bo tak blisko podjazdu to nie wiem...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies