Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Kasia_CS 16:42, 14 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ale gąszcz u Ciebie Ewa! Niesamowite jak Ci te rośliny porosły..oczy przecieram i podziwiam no i kolejne plany brzozowe rysujesz, dynamit kobitka

Zostaw sobie coś na przyszły sezon, bo za szybko skończysz ogród i będzie trzeba robić rewolucję, żeby się nie nudzić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 16:52, 14 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Ale gąszcz u Ciebie Ewa! Niesamowite jak Ci te rośliny porosły..oczy przecieram i podziwiam no i kolejne plany brzozowe rysujesz, dynamit kobitka

Zostaw sobie coś na przyszły sezon, bo za szybko skończysz ogród i będzie trzeba robić rewolucję, żeby się nie nudzić

Kasia, ale fajnie, że wpadłaś do mnie Dzięki za miłe słowa!
Nie widzisz, niby koniec sezonu, miałam nic już nie robić, wyrwalam wczoraj ten nadmiar naparstnic a tu nagle olśnienia i drzewa się szykują. Zadzwonilam dzisiaj i zamówiłam 4 małe brzozy, trzy pójdą na wjazdową a jedną dosadzę do gaiku brzozowego bo mi tam brakuje. Ciągle się waham czy to dobry pomysł tak blisko podjazdu sadzić Doorenbosy ale chyba zaryzukuję...
A Ty jak myślisz?
____________________
Dominika11 18:33, 14 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Oj faktycznie rabata kolorowa w sezonie.

Ale i tak uważam, ze trzeba patrzeć chociażby na taki okres jak teraz
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Pszczelarnia 18:44, 14 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
effka napisał(a)
Magnolia posadzona. Trzymajcie kciuki żeby się przyjęła...

Ciągle mam wątpliwości co do szerokości tej rabaty, czy nie iść na całość i nie poszerzyć na dwie szerokości ścieżki. Teraz jest na jedną szerokość ścieżki.



Ten kwadrat z chwastami to miejsce na palenisko. Będzie wysypany grysem i na nim stalowe palenisko.


Dojrzałam okiennice. Jaki to dokładnie kolor, ma jakiś numer? Super. Magnolia Twoja to Lennei. Nie ma to jak mieć jeszcze miejsce w ogrodzie!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
eVka 18:57, 14 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dominika11 napisał(a)
Oj faktycznie rabata kolorowa w sezonie.

Ale i tak uważam, ze trzeba patrzeć chociażby na taki okres jak teraz

Wiesz co jednak pozostanę przy zielonych drzewach, a brzozy mają dodatkowo białą korę, więc chyba nudy nie będzie. Bordowych drzew mam masę w ogrodzie, prawie na każdej rabacie, więc wjazd będzie spokojny, zielono-kwiatowy. Ale dziękuję za porady
____________________
Dominika11 18:58, 14 paź 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
eVka 19:00, 14 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pszczelarnia napisał(a)


Dojrzałam okiennice. Jaki to dokładnie kolor, ma jakiś numer? Super. Magnolia Twoja to Lennei. Nie ma to jak mieć jeszcze miejsce w ogrodzie!

Pszczółko, okiennice pomalowane są farbą Sadolin kolor Świeża Borówka Drogie te farby, bo chyba wyszły więcej niż same okiennice

Wiekiie dzięki za rozszyfrowanie odmiany magnolii! Piękne ma te kwiaty, rzeczywiście wielkie, tylko zeby przeżyła, na razie stoi i marnie wygląda, wszystkie liście uschły, część odpadła. No zobaczymy wiosną (korzeń był mocno przyciachany).
Oj miejsca mam mega sporo jeszcze, znaczy trawnik jest i mąż broni go jak niepodległości ale małymi kroczkami, małymi kroczkami i coraz go mniej
____________________
Kasia_CS 22:20, 14 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Kasia, ale fajnie, że wpadłaś do mnie Dzięki za miłe słowa!
Nie widzisz, niby koniec sezonu, miałam nic już nie robić, wyrwalam wczoraj ten nadmiar naparstnic a tu nagle olśnienia i drzewa się szykują. Zadzwonilam dzisiaj i zamówiłam 4 małe brzozy, trzy pójdą na wjazdową a jedną dosadzę do gaiku brzozowego bo mi tam brakuje. Ciągle się waham czy to dobry pomysł tak blisko podjazdu sadzić Doorenbosy ale chyba zaryzukuję...
A Ty jak myślisz?


jestem regularnie, tylko często na kom i nie zawsze daję radę coś skrobnąć a u Ciebie zawsze się tyle dzieje, ze nie sposób nadążyć za zmianami

Palenisko superanckie, pomysły na to miejsce z balami ekstra

Jesli chodzi o brzózki, to te piny wkleiłas bardzo fajne - już co prawda zamówiłaś, ale też bym poszła w 3 a nie 4 sztuki. Bliskość podjazdu chyba nie jest przeszkodą, jedynie co nieco zmienią się warunki świetlne na tej rabacie...i dostępność wody
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 10:33, 15 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)


jestem regularnie, tylko często na kom i nie zawsze daję radę coś skrobnąć a u Ciebie zawsze się tyle dzieje, ze nie sposób nadążyć za zmianami

Palenisko superanckie, pomysły na to miejsce z balami ekstra

Jesli chodzi o brzózki, to te piny wkleiłas bardzo fajne - już co prawda zamówiłaś, ale też bym poszła w 3 a nie 4 sztuki. Bliskość podjazdu chyba nie jest przeszkodą, jedynie co nieco zmienią się warunki świetlne na tej rabacie...i dostępność wody

To bardzo miło z Twojej strony że zaglądasz no tak u mnie ciągle jakaś zawierucha hehe
Palenisko miało być już gotowe a ja siedzę u lekarza ledwo żywa
.. W nocy 39 stopni gorączki, porażka.

Co do brzózek zdecydowanie trzy sztuki będą, cztery byłyby tam jednak przegięciem. Dobrze, że dziewczyny czuwają bo ja narwaną optymistą jestem. Nie dość, że posadziłam mega blisko brzegu rabaty to jeszcze cztery bym upchnęła
Zmiana warunków wodnych akurat nie wpłyną negatywnie na tą rabatę bo tam lawenda, kosodrzewin i liliowce, czyli rośliny radzące sobie z mniejszą ilością wody.

Dzięki kochana!
____________________
AnnaCh 10:43, 15 paź 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Poza upchaniem, to mi się wydaje, że zawsze rośliny sadzone nieparzyście lepiej wyglądają
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies