Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 21:06, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Placyk na ognisko super. Ale ten trawnik... marzenie!!!
Ja też mam na tapecie kolejne Doorenbosy .

Dzięki Kasia Trawnik daje radę, nawiozłam go nawozem jesiennym, deszczyk często pada, to się ciągle zieleni. Jutro muszę skosić bo w niedzielę nie koszę co by sąsiadom spokój dać.
No właśnie pisałam u Ciebie, że mamy obie brzozową niedzielę
____________________
Kasiolaaa 22:45, 13 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ewunia ale ci sie rozrosla rozanka piekne plany masz a te palenisko to bedzie dopiero posiadowka mroweczko ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 22:49, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewunia ale ci sie rozrosla rozanka piekne plany masz a te palenisko to bedzie dopiero posiadowka mroweczko ❤

Dzięki Kasieńko Różanka rozrasta się cudnie, jeszcze dosadzać Artemis trzy krzaczki w listopadzie no i w innym miejscu rząd pięciu Aspirin Rose
Placuka paleniskowego nie mogę się doczekać Strasznie mnie drażnił ten łysy placek w zielonej murawie. Teraz w końcu będzie to wyglądać jak należy
____________________
Pszczelarnia 23:28, 13 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Palenisko bombowe! A teraz lecę doczytać o tych okiennicach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
eVka 10:35, 14 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pszczelarnia napisał(a)
Palenisko bombowe! A teraz lecę doczytać o tych okiennicach.

Dzięki Z okiennic jestem bardzo zadowolona i niedrogo wyszły
____________________
eVka 10:55, 14 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wracając do tematu Doorenbosów na wjazdowej, pomierzyłam wszystko i wyszło mi, że jak bym wsadziła je między kosodrzewiny wyjdzie odległość od brzegu podjazdu 1.5 m a odległość między drzewami co 1.3 m Wiem, że bardzo blisko i gęsto będzie ale w sumie czemu nie. Stworzą fajny szpaler drzew. Z tyłu kilka metrów dalej są dwie sosny, nie będą sobie przeszkadzać nawzajem. W zagajnik brzozowym za różanka (widać je na dalszym planie zdjęcia mam sześć Doorenbosów posadzonych co 1.6 m.

Aktualne fotki tej rabaty, zaznaczyłam kreskami brzozy.

____________________
Margerytka40 12:13, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewa nie wiem, wydaje mi się, że te brzozy nawet wysoko podkrzesywane, posadzone tak blisko siebie dadzą Ci tam kiedyś cień, za dużo cienia jak na to co masz pod nimi. To takie moje odczucie, sama nie wiem.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:20, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak jeszcze przyszło mi do głowy, że może te małe sosny daj zupełnie na brzeg, wtedy będą mieć więcej słońca jak brzozy się rozrosną.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 12:47, 14 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Myślisz, to rzeczywiście muszę przemyśleć te nasadzenia... Dzięki. Tak spontanicznie wymyśliłam i teraz uparcie chcę przeforsować te brzozy
Boję się, ze jak dam kosodrzewiny bliżej brzegu rabaty to mi wyjdą na podjazd bo one duże urosną kiedyś.
____________________
Dorii 14:21, 14 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A może white light one mniejsze są docelowo ale chyba trudniej dostępne od dorenbose.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies