Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

ElzbietaFranka 11:40, 28 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Pokaż te cisy. W ciemno nikt nie da gwarancji. Pewnie trzeba będzie etapami ściągać ta szmat. Zacznij od środka od pnia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dcdarek_1 11:43, 28 wrz 2017

Dołączył: 28 wrz 2017
Posty: 4
Zdjecia

Dcdarek_1 11:49, 28 wrz 2017

Dołączył: 28 wrz 2017
Posty: 4
Dodam tylko, ze gleba gliniasta, po deszczu bagienko, w lecie beton...Dom na wzniesieniu, a rabaty na dosc sporym spadku. To tez wszystko pod mata, laczna dlugosc rabat okolo 150m...
Gardenarium 20:35, 28 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cis nie lubi dużo wody w korzeniach a mata jeszcze to potęguje. Te co są, nie wiadomo czy przeżyją, ale ratować trzeba. Poczekaj do wiosny, czy igły się sypią, czy trzymają?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dcdarek_1 21:50, 28 wrz 2017

Dołączył: 28 wrz 2017
Posty: 4
Witam, dziękuję za szybką odpowiedź. Igły się trzymają, nawet te najbardziej rude, niektóre też mają zielone końcówki (przyrosty?!). Jutro w dzień zrobię im zdjęcie. Dziś ściągnąłęm matę z około połowy rabat, większość roślin, nawet tych dobrze wyglądających i rosnących miała korzenie na ziemi (blue arrow, trawy, azalie, żurawki).
Jak teraz z nimi działać dalej? Delikatne grabienie/nakłuwanie gleby + cienka warstwa skoszonej trawy (nie mam kompostu, chyba, że coś ze sklepu), na to torf odkwaszony?
Gardenarium 15:56, 01 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba od strony płotu wykopać rów, aby nadmiar wody się tak zbierał, albo w inny sposób likwidować to bagienko. Z bagienkiem i skałą nie mają szans.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pawo509 08:27, 04 lis 2017

Dołączył: 02 wrz 2017
Posty: 9
Jak wyglądają korzenie pod matą:



Aktualnie pozbywam się całej maty w ogrodzie.
Gardenarium 14:36, 04 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo dobrze. Dla roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
PowerTGS 17:07, 30 lis 2017


Dołączył: 29 lis 2017
Posty: 5
Witam, jestem tu nowy (od wczoraj). Działkę dostałem w spadku bo nikt nie chciał kupić Irytują mnie sąsiedzi bo za dużo się mi kręcą (taka lokalizacja - przy samej bramie na teren ROD). Ile rosną tuje ? Jak je podpędzić ?

Wywaliłem darń, wykopałem sporą dziurę, zasypałem mieszanką bazaltową 0-31mm (większość frakcji to miał 0-2mm plus tłuczeń 10-31mm), że szare zasypałem grysem łamanym granitowym. Mam nadzieję że im nie zaszkodzi, ale kruszywo jest zasadowe z dużą ilością krzemionki. Obrzeża po lewej stronie furtki zrobiłem ze skał bazaltowych, po prawej z czerwonych reolitów. Też pochodzenia wulkanicznego - zasadowego. No i jak mi przez to przejdzie trawa to ...

Gardenarium 17:41, 30 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
... to przytniesz kanciki i wyjmiesz nadmiar trawy.

Trawa ma to do siebie, że rośnie i na bank przez co by i nie było za cudo, to przejdzie, czyli przerośnie.

Różanecznik lubi mikroklimat, nie lubi rosnąć samotnie w trawniku Lubi rosnąć w grupach.


Koła porozrzucane po całej działce wyglądają chaotycznie, radziłabym wytyczyć rabaty od nowa i włączyć wszystkie rośliny w kompozycje na rabatach, a nie jako samotniki i w dodatku w brzydkich kołach

O gustach oczywiście się nie dyskutuje, ale poziom ogrodów na Ogrodowisku może zmobilizuje cię do poprawy wyglądu ogródka Czego ci życzę z całego serca

Chętnie służę pomocą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies