Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Mata przeciw chwastom

Pokaż wątki Pokaż posty

Mata przeciw chwastom

Gardenarium 22:08, 29 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ruszaj na razie, tylko wyciągnij szmatę, bo mróz może jeszcze będzie a naruszone korzenie mogą spowodować gorsze szkody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wilkamilka 05:50, 02 lut 2018


Dołączył: 29 sty 2018
Posty: 6
Ok - mata wyciągnięta, korzonki przysypane. Nic więcej teraz już nie mogę zrobić. Czekam do wiosny, jeszcze tylko m- c.
marta_95 10:35, 08 lut 2018


Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 2
Mata również niegdyś bardzo zaszkodziła moim drzewkom, lecz na szczęście udało się je w porę uratować
ekoola 19:31, 23 lut 2018

Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 1
ja polecam do doniczek krążki i dyski przeciw chwastom, od 2 sezonów testuję i polecam każdemu. Zero problemow z pieleniem i duża wygoda.
kuki 14:09, 27 lut 2018

Dołączył: 14 sty 2018
Posty: 4
A gdybym pod rabaty chciał zastosować kamień ozdobny, albo kore kamienną zamiast kory tradycyjnej i nie zastosował włókniny pod spód to z czasem, miedzyinnymi podczas pielenia te kamyczki wymieszają mi się z ziemią i straci to wygląd, tym bardziej gdybym zastosował jakieś jasne kamienie albo grysik.
kasia1 12:40, 13 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Widok na korzenie hortensji bukietowej, które podeszły pod matę i próbowały ją przebić.
Mata została usunięta ...

____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Dan 11:17, 22 maj 2018

Dołączył: 22 maj 2018
Posty: 19
Witam wszystkich,
od kilku miesięcy ratuje bezskutecznie swoje cisy które z miesiąca na miesiąc stają się coraz słabsze. Rośliny wysokości ok 2m i 1.2m posadzone zostały wiosną 2017 (ok rok temu). Po kilku miesiacach igły zaczęły robić się brunatne i tak w przeciągu roku wymieniłem już 7 spośród 37 roślin (zdjęcia chorych roślin w załączeniu). Ps. W międzyczasie (jesienią) pryskałem Mospilanem, Decisem a w wiosną preparatem od przędziorka.

Wczoraj trafiłem na wątek dotyczący agrowłókniny którą mam założoną w całym ogrodzie (na niemal wszystkich rabatach). Po przeczytaniu postów postanowiłem działać. W pierwszej kolejności oczyściłem rośliny z wyschniętych/obsypujących się igieł, w następnej kolejności usunąłem starą korę i wyjąłem nieszczęsną agrowłokninę. Poniżej zamieszczam do zdjęcia które obrazują stan korzeni po odkrywce.
Dzisiaj planuję przykryć gołe korzonki torfem odkwaszonym a następnie przekompostowaną korą (zgodnie z zaleceniami forowiczów).

Przy okazji tej operacji odkryłem małe żyjątka które plądruja rośliny (załączam zdjęcia).


Prośba o pomoc/radę czym jeszcze powinienem zadziałać i jak ratować te biedne rośliny.
Z góry dziękuję
Mazan 18:34, 23 maj 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Dan

Chrząszcz to dorosły kornik, wij drewniak - szkodnik drewna, pająki mają czym się żywić - mszyce, miseczniki czy przędziorki. Wstężyk ogrodowy nie przebiera w roślinach.
Proponuję - ze względu na chrząszcze i ślimaki zastosować Sumi Alpha.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Dan 15:48, 25 maj 2018

Dołączył: 22 maj 2018
Posty: 19
Dzięki Mazan,
dałem sobie jeszcze kilka dni i postanowiłem ręcznie pozbierać te chrząszcze i ślimaki. Przy pierwszym podejściu (ostatniej nocy) udało mi zebrać jeden duży (1 litrowy) słoik ślimaków i ok 25 chrząszczy (powierzchnia ogrodu to ok 200 m2). Dzisiaj kolejne podejście, jeżeli zbiory nie będą spadać to będę strzelać Sumi Alpha rekomendowany przez Ciebie.

Pzdr
D
emanuel 00:17, 26 maj 2018

Dołączył: 14 lip 2015
Posty: 16
Witam
Wszyscy tak negują szmatę, a ja muszę ją pochwalić. Mam ją już prawie 3 lata. Produkcja polska 50g/m2. Nic się nie dzieje. Thuje pięknie rosną. Cały skalniak też jest w szmacie. Może DOBRE BO POLSKIE?
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies