Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

ElaS 21:37, 04 gru 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
hankaandrus_44 napisał(a)

Ale nic to, przeżyjemy. jeszcze parę dzionków i Nowy Rok będziemy witać.

A jak to mówią - na nowy rok przybywa dnia na barani skok.
I zaraz będzie jaśniej, dzień dłuższy, i czas szybciej minie do wiosny
____________________
Malwowy ogród
Mala_Mi 21:43, 04 gru 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zawitka napisał(a)
Kiszka --- cha cha jak robię to ni się rodzinny dom przypomina w Augustowie.Zamiast kiszki to prościej ----ciasto jak do kiszki a wkładam w blaszkę i piekę.

>


Oj tak babka ziemniaczna zwana też ulnikiem,czy jakoś tak.. potem się ją kroiło w plastry i przysmażało
Tego tez na podkarpaciu nie znają

Haniu, historia byłą zawsze skomplikowana i nigdy nie jest czarno albo biało.. mam w rodzinie też kupę opowieści, których dokładnie nigdy się nie dowiem, bo już ci co wiedzieli nie żyją. A nam młodym się nie opowiadało za dużo... takie to były czasy..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hankaandrus_44 22:38, 04 gru 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Młody dzieć musiał znać mores, jak dorośli rozmawiali. Do komory, za piec, i ani mru, mru. Nie to co teraz, niedorostki do blatu, a już przy stole. Nie powiem, dla dzieci lepszy czas teraz, rosną na odważnych, nie zahukanych ludzi, a nie takich nieśmiałych przez całe życie. Ale jak mówisz, Aniu, takie były czasy wojenne, i tuż po. Nie wiadomo kto swój, a kto nieprzyjaciel.

Dlatego jestem przeciw, wszelkiej nienawiści.

Miłego wieczoru.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mala_Mi 22:53, 04 gru 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Milka 07:24, 05 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457

Dlatego jestem przeciw, wszelkiej nienawiści.

Miłego wieczoru.

Ja też.
Ale ostatnio wandale nam coś tak zniszczyli bez sensu, niepotrzebne wydatki znowu, że w takich momentach mam żądzę krwi
Miłego dnia, do wiosny mi nie spieszno, choć z powodu mamy byłoby lepiej, ciepło i dłużej w ogrodzie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
barbara_kraj... 22:00, 05 gru 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Nie ma to jak doświadczenie życiowe.

hankaandrus_44 napisał(a)

Pamięć jest bezcenna, sama wiesz. Więcej przechowa niż dysk w komputerze, tylko czasami szufladki się blokują,. Stąd suwam te szufladki w różnych konfiguracjach, żeby zawiaski nie zardzewiały.


Haniu, podziwiam Twoje poczucie humoru przy tych, jakże ciekawych, wspominkach.

Ps. dziękuję za życzenia, buźka.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
hankaandrus_44 23:21, 05 gru 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Basiu, Irenko, dziękuję, mózg trzeba pobudzać i do śmiechu, i do sarkazmu, i do ironii. Czasami z siebie lepiej się pośmiać niż z sąsiada. A śmiejąc się z siebie nikomu krzywdy się nie czyni, przynajmniej to jest bezpieczne.

16-te urodziny wnuka odtrąbiłam, a tak niedawno leżał w łóżeczku i majtał nóżkami. Szybko dzieci rosną, nie da się ukryć tego faktu. smutne tylko to, że za bardzo już babcia brykać z takimi wyrośniętymi nie może. Ale są i się garną, to budujące.

Na dobranoc dla zaglądających coś z wiosennej nadziei



Grudnik uratowany w biedrze za 1 zł i kalanchoe niechcący ułamana gałązka czeka na aktualne zadoniczkowanie.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 21:43, 06 gru 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Co ukorzeniasz?

Już wiem, doczytałam.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 22:27, 06 gru 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Jolu, aktualnie w doniczkach cebule hipeastrum. Na razie cebule ukorzeniają się pod ciemnymi osłonami i w zimniejszym pokoju. Jak wyjdą pąki kwiatowe przeniosę do ciepłego parapetu. Póki co parapet okupują grudniki. Jeden już w kwiatach, drugi w dużych pąkach, a trzeci zasygnalizował chęć kwitnienia. Do świąt mam zapewnione kwitnienie.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 14:23, 07 gru 2019


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Mam jednego grudnika, też zaczyna kwitnąć. Hipeastrum jeszcze śpi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies