Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

mirkaka 17:43, 18 wrz 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659

U mnie też większość róż wypuściła długie baty. Obetnę na wiosnę, a jeśli przezimują to zakulkuję.

Też mam mączniaka i czarną plamistośc Wyjątkowo silnie w tym roku, pewno przez straszliwą suszę. Mnie ogród brzydnie i męczy już w lipcu, wysuszony trawnik, róże przekwitły, sporo bylin już też przyciętych, dopiero teraz robi się znów ładniejszy bo kwitną marcinki, rudbekie.
Aniu, ja po cięciu tui nigdy nie sprzątam ścinków, zostawiam na rabacie, co najwyżej trochę podgarnę pod tuje. W ten sposób robi się naturalna gruba ściółka, zapobiegająca nadmiernemu wysychaniu gleby i chwastom. Robię tak już od 20 lat i bardzo sobie to chwalę

Z kretami walczyłam całe lato, 4 złapałam, jeden został, jakiś inteligentny, nie chce się dać złapać )

Masz piękny ogród, może na wiosnę wrócą chęci i siły do tyrania

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mirkaka 17:45, 18 wrz 2018


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
I pomyśleć że ja szukam topinaburu na nieużytkach ale po Twoim wpisie już go nie chcę
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
19:54, 18 wrz 2018
Mala_Mi napisał(a)



werbena w tej masie świetnie wygląda ...szkoda ze nie jadalna
Mala_Mi 21:59, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
mirkaka napisał(a)
I pomyśleć że ja szukam topinaburu na nieużytkach ale po Twoim wpisie już go nie chcę

Służę bulwkami, ja zaczynałam od 5 szt Pomimo wykopywania i usuwania, po 4 latach wywalam po kilka wiader

Czipsy z tego daje się zjeść ,a reszta nam kompletnie nie podchodzi smakowo..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:56, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
eee_taam napisał(a)


werbena w tej masie świetnie wygląda ...szkoda ze nie jadalna

Całe szczęście bo kto by tego tyle zjadł

Weekend był nie ogrodowy a turystyczny.. zaleta nerwa na ogród ... łatwiej zostawić go sobie samemu.. a my testujemy wspin w skałkach Sorki ale fotek ogrodu brak.. mam jakieś jedno foto na telefonie Wyjątkowo pięknie zakwitły białe zawilce


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 22:58, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosialuk napisał(a)
Aniu zaglądam.
Przejeżdżałam dziś koło ciebie, ale czasu nie miałam nawet na chwilkę. Może w przyszłą sobotę? U mnie na działce mączniak się panoszy i nie opryskałam niczym, bo co jestem to pada.
Co zrobię jak na weekendy pogoda się psuje.
A siewki werbeny w orlikach się u mnie pokazały. I jak to możliwe, przecież zbierałam same nasienniki orlików u ciebie jak dziewczyny były.

W końcu werbena to zemsta ogrodowiska.. więc czary mary i jest wszędzie

Cudne paprocie rosną w szczelinach skalnych .. foto nei wyszło.. wiec inne focie .. Jestem dumna babcia Bo dwójka się nic a nic nie boi I sprawia im to przyjemność




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 23:04, 18 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Zuchy chłopaki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
yolka 07:38, 19 wrz 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Jestem oczarowana, moi się boją.Najstarszy jak miał 4 lata bał się wejść na 40 cm murek, nie mówiąc o psach i muchach Wody się nie boją i jako niespełna 6 latki opanowały pływanie, najmłodszy(4 l.)tylko nie pływa
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Doro19 19:44, 19 wrz 2018

Dołączył: 22 mar 2017
Posty: 19
Ania, Twoja werbena u mnie też kwitnie, jeżówki rosną i nawet jedna czy dwie zastanawiają się czy nie zakwitnąć teraz, bez czekania przyszłe lato
Ciemierniki też się zbierają.
Ale czy się doczekam orlików z nasion to nie wiem - sucho mają, a ja mam do nich daleko z konewką
Gosialuk 22:15, 19 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Cześć Dorotko. U mnie orliki od Ani już dawno wzeszły. Ale ja posiałam zaraz po zebraniu nasion. Jakby coś z twoimi nie tak, to zapraszam na wiosnę po siewki.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies