Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Gosialuk 13:49, 10 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Chciejstwa są okropne i wtedy, gdy jest miejsce. No jak mam się powstrzymać. Dziś znowu coś przytargałam. Tym razem od pana B - 3 długosze królewskie i rodgersje tarczolistną. A zajrzałam tylko po drodze. Pocieszam się jedynie, że to wiosną takie szaleństwo, potem trochę mija.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Doranma 16:16, 10 maj 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aniu, czy przycinasz swoją Eskimo po kwitnieniu?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 18:22, 10 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Kokorycz w niezapominajkach do zapamiętania świetne zestawienie jakie dzisiaj piwonie na targach były, ale jakie ceny!!!

Wąchwłam dziś na targach dwie różne kaliny Eskimo, specjlnie bo już miałam podejrzenie, że moja to pomyłka może, pachniały pięknie, powąchaj swoją teraz, bo moja wcześniej też prawie nie pachniała, a teraz piękny zapach ma. I poproś jeszcze K by powąchał też dla porównania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 21:02, 10 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
U mnie dwie z tych zagranicznych piwoni rosna ale kwitnąc nie bedą w tym roku. Tez bym piwonie kupowała gdybym miała gdzie sadzic.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Katkak 21:08, 10 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kokorycz w niezapominajkach do zapamiętania świetne zestawienie jakie dzisiaj piwonie na targach były, ale jakie ceny!!!

Wąchwłam dziś na targach dwie różne kaliny Eskimo, specjlnie bo już miałam podejrzenie, że moja to pomyłka może, pachniały pięknie, powąchaj swoją teraz, bo moja wcześniej też prawie nie pachniała, a teraz piękny zapach ma. I poproś jeszcze K by powąchał też dla porównania

Ja ostatnio w szkółce wąchałam tą Eskimo, bo mieli szczepioną na pniu, ale słabiutko pachniała. Lilaki z daleka nos przyciągały, a Eskimo kiepściuchno.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Mala_Mi 22:39, 10 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kokorycz w niezapominajkach do zapamiętania świetne zestawienie jakie dzisiaj piwonie na targach były, ale jakie ceny!!!

Wąchwłam dziś na targach dwie różne kaliny Eskimo, specjlnie bo już miałam podejrzenie, że moja to pomyłka może, pachniały pięknie, powąchaj swoją teraz, bo moja wcześniej też prawie nie pachniała, a teraz piękny zapach ma. I poproś jeszcze K by powąchał też dla porównania

No cóż kosztują to fakt.. dzięki temu nie mam problemu gdzie je posadzić

Ale SCARLET HEAVEN (chyba ta) za 100 zł z kilkoma pąkami i dorodna. to dobra cena

Ale miejsca brak, wiec nie martwi się czy kasy tez nie brak

Popołudnie pryskałam na ćmę, bo się panoszy.
Na mój ogród oszczędnie poszło 40 litrów środka ..
ale pryskam po sąsiedzku więc wyszło jeszcze pół z tego..
U jednych sąsiadów 3 ogromne bukszpany, naprawdę ogromne. Pryskam równo wszystkie.. 3 jeden już zjedzony do zera
Ćma na kilka ogrodów tylko u mnie i najbliższych sąsiadów, dwa domy dalej jeszcze brak..
Za to buksy zjedzone do zera u koleżanki /sąsiadki poszczają nawet z takich zjedzonych na 100% chciałam je wywalić.. potrwa ze 2 lat nim sienie odbudują, ale ruszyły, w środku i tu i tam ale ruszyły.

Resztę gości pozdrawia i uciekam spać
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 22:45, 10 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Przegladałam wczoraj część buksów jeszcze ćmy chyba nie mam, jeszcze bo, że będzie znowu to pewne
U nas we wsi wiekszość buksów zjedzone rok temu też teraz odbija, ale czy czymś zostana opryskane? Jak widzę właściciela to mówię, czy opryska nie wiem
Aga też na całej swojej ulicy wssystkim przegląda i pryska bo o swoje walczy.....
Ciekawe czy kiedys tę walke wygramy tak w 100 procentach.
Bo szkółki sprzedają buksy z gąsienicami bez skrupułów, koleżanka trzy kupiła w dwóch gąsienice siedziały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kaz742011 23:13, 10 maj 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Ania czym pryskasz? Kupiłaś lepinox?

U mnie pryskane. Oglądam codziennie, ćmy brak.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Mala_Mi 23:32, 10 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
kaz742011 napisał(a)
Ania czym pryskasz? Kupiłaś lepinox?

U mnie pryskane. Oglądam codziennie, ćmy brak.

Spintor. Też ekologiczny a tańszy.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardener27 23:49, 10 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Brawo Ty, ja też stosuję Spintor, w ubiegłym roku sprawdził się rewelacyjnie, w tym jeszcze żadnej poczwarki nie znalazłem w buksach. Swoją drogą ktoś tu ładny PR na forum Lepinoxowi zrobił a jest gorszym preparatem od dostępnych na naszym rynku.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies