Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Monia81 17:04, 23 sie 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Madzia jeszcze raz wielkie dzięki za środowe spotkanie wrzucę ci kilka fotek jakie zdążyłam pstryknąć między jednym a drugim deszczem... ogród masz cudny i jesteś niesamowitą kobitką buziaczki

Klony u Ciebie nieustannie mnie zachwycają, no i zaraziłaś mnie nimi, teraz szukam jeszcze miejsca na nie

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 17:06, 23 sie 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
i jeszcze kilka takich widoczków

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 17:09, 23 sie 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048



z kosmosów zbieraj nasionka, te białe duże przecudne buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Magleska 21:58, 23 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
Anitka napisał(a)
Madziu śliczne fotki o poranku. Witaj w klubie rannych ptaszków Oszczędzaj się, niemoc minie. Tyle wykonałaś przez te ostanie sezony pracy, że masz prawo do niemocy ogrodowej. Zresztą każdy mam jak taka potrzeba lub chęci. Organizm sam się upomniał.
Odpoczywaj i nie stresuj się, że nie masz na tip-top zrobione. Jesteś kobietą z krwi i kości, nie robotem.

Posadziłam teraz też Red barona. To taki ukłon w stronę Em, bo mu się podoba. Jakoś wcześniej nie pasował mi do mojego ogrodu. Trudna trawa do zestawień, szczególnie jeśli w ogrodzie są nienowoczesne zestawienia. Ja połączyłam w kilku miejscach z różnymi roślinami.
Wersja 1 - przed nim jeżówka w kolorze zielonym, podobna do Green Jewel tylko drobniejsza i niższa - Real Green - przypadkiem na nią trafiłam, za Red Baronem proso w kolorze zielonym z niskim krwiściągiem, takim do 60 cm.
Wersja druga 2. Przed min taki krwiściąg mniejszy Minor - 30 cm osiągają liście, z kwiatami 40 - 60 ma bardzo ładne liście. Za nim jeżówki, tylko albo będą Vergin albo Green Jewel.
Fajnie też wygląda z hakonkami zielonymi. Ja mam też z przywrotnikiem, ale takim drobnym, miniaturowym, nie tym dużym. Można też by spróbować z rozchodnikami zielonymi.


Anitka Twoje propozycje bardzo fajne -wykorzystam przy innej rabacie -bo mam w planie zrobić jeszcze ze 3 rabaty na nowej części takie monotematyczno -trawiaste plus kwiaty ....jedną z red baronem ,drugą z brązowymi i 3 z hakone -....przydadzą mi się Twoje podpowiedzi jak znalazł ....

a tu przy placyku zrobiłam tak jak mi w duszy grało ....wiesz ,że ja już taki niepokorny typ
dosadziłam hortensje wokół całego placyku ,dosadziłam klony ,bo bez nich ani rusz ( tylko jednego dokupiłam )
dosadziłam jeżówki kissmed red ....i hakonki -tak mi to wyszło .....mnie się podoba ,a pewnie dla większości będzie naciapane ....cóż ....nie da się wszystkich zadowolić




Buziaczki


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:58, 23 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
Margerytka40 napisał(a)
Ja mam z RB jeżówki nn ale bardzo podobne do Delicius candy. Za nimi śmiałki darniowe. Madziu pozdrawiam nieustannie i zdrowia życzę. Czasem tak jest, że głową muru nie przebijesz i mus pogodzić się z tym co jest. Buziaki

Asia
ja dałam kissmed red ( nie wiem ,czy dobrze nazwę napisałam -niestety narazie tylko 3 sztuki ,ale liczę na to ,że wiosną je podzielę ,bo się ładnie rozrosną )
placyk obsadziłam hortensjami i mam nadzieję ,że jak to wszystko się przyjmie i zarośnie zrobi się tam taki przytulny kącik



masz rację z tym godzeniem się .....uczę się cały czas nie patrzeć na to co wokół ,tylko na siebie....powolutku przecież ogarnę ,a jak nie ....to będzie nieogarnięte
uprosiłam dziś ema ,żeby wykopał miskanty z rabaty z brzozami i jarząbami -porosły mi potwory .....czekają na podzielenie i wkopanie wokół przyszłej wiaty .....

mam nadzieję ,że jutro eM je wkopie ,bo dziś uznał ,że już samo wykopanie było masakryczne .....nie liczę na efekt tego roczny -pewnie po podzieleniu i tak je przytniemy i niech się ukorzeniają
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:58, 23 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
anabuko1 napisał(a)

Pięknie, elegancko

Aniu bardzo dziękuję Kochana

dla Ciebie kawałek rabaty przydomkowej



i z dalsza ...

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:58, 23 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
anabuko1 napisał(a)

No i co tu dalej pisać.
Pięknie i pięknie.
ale nigdy nie nudno.
Klonem się zachwycam

Aniu dziękuję bardzo bardzo to znowu parę kadrów...tym razem deszczowych ....



i przydomkowa w deszczu

spacjalnie pocykałam fotki w różnej fazie dnia ,bo dziś przegląd pogodowy od deszczu do upału -żeby było widać ,jak rabaty wyglądają w różnym świetle ....
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:59, 23 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
Waclaw napisał(a)

U Ciebie zawsze jest co podziwiać. Będziesz miała nowe - pokarzesz. Nie ma co gonić


Wacław
dziś nudna leniwa Niedziela więc parę kadrów cyknęłam
do znudzenia placykowa -bo mi się podoba


tu mam cichy plan poszerzenia rabaty aż do schodów paletowych .....

powtórzyłabym rozplenice z rozchodnikami ,albo red barona .....
jeszcze nie zdecydowałam
w moich mini oczkach mieszkają małe żabki -dziś nawet jedna skorzystała z kąpięli w dużym basenie

pozdrowionka
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 21:59, 23 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
andzia458 napisał(a)
Kwiatuszki samodzielnie wyhodowane przeurocze. Mi póki co udało się wychować tylko aksamitki.

Ania
też jestem w szoku ,że mi takie ładne urosły będę próbować z innymi
szkarłaty od Sylwii urosły mi niesamowicie wielkie -muszę doczytać lub dopytać ,kiedy nasionka z nich pozbierać



Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 22:01, 23 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18727
Urszulla napisał(a)
Madziu, znasz nazwy tych rdestów???
Bo coś zgłębiam temat w wolnej chwili że one do 1,20m rosną!!!

Bo coś mnie kusi połączyć je z liliowcami

Ula
nie pamiętam niestety ...
ten żółtolistny to chyba golden arrow ......a zielony ....hmmm nie wiem


ciekawe jak będą wyglądać z liliowcami ....ja dziś przymierzałam kwiatek do red barona .....ale ten rdest jest ekspansywny ,więc sama nie wiem ....

memory też porosły potwory .....coś mi za bardzo te trawiszcza rosną .....

Magnolka ma pąki

astry zarosły grujecznika

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies