Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Magleska 05:00, 20 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18720
galgAsia napisał(a)
Madzia co robisz rdestom, że tak u Ciebie szaleją? Moje są takie całkiem byle jakie...


Asia
nic im nie robię -sadziłam w zeszłym sezonie maleństwa( 3 sadzonki ) ,a teraz już potwory z nich rosną ....
jedynie ten limonkowy jest mniejszy


one rosną z fioletowymi liatriami ,pomaranczowymi jeżówkami (chyba marmelade)
i różami bordo nn z A...na
dodatkowo są małe róże okrywowe -nazwy nie pamiętam i taka malutka odmiana paproci ,którą dostałam od koleżanki
paprotki muszę przesunąć na przód ....latrie slabo ściąć ,albo podwiązać ,no i chwasty wyplewić
to jest kawałek rabaty z wiśniami i memory
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 05:02, 20 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18720
SlonecznyOgrod napisał(a)
Pięknie masz w ogrodzie i taka zielona trawka , no u Ciebie to chyba stale pada...
U mnie tylko upały i 0 deszczu.

Jak sie w ogrodzie tak dużo pracuje to i czasami przyjdzie czas na niemoc, teraz to można sobie pozwolić, wiosna by było gorzej

Buziaki


Daria mój aparat naprawdę upiększa
trawka taka sobie ,ale nie będę narzekać ,bo coś za słabo o nią dbam

do jesieni nic nowego nie tworzę -od września zacznę wycinać brzydkie byliny ....
może jakieś cebulowe ogarnę ....tyle z planów najbliższych

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 05:10, 20 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18720
ElzbietaFranka napisał(a)





Witam Madziu

Zobacz tak mnie oglądanie zaciekawiło, że przybyłam do lipca.
Pięknie masz nie opowiadaj dziołcha głupot. Wszyscy mają chwasty nie tylko ty. Ja w zeszłym tygodniu 4 dni pieliłam i przycinalam. Wywiozłam kilka taczek ziela.
Coś tam od kilku dni robię, ale mogłabym więcej. Pogoda okropna takie upały, lepiej w domu siedzieć niż po dworze. Jeszcze te komary tak tną nawet w dzien. Byłam nad morzem i lenia zlapalam.

Druga fotka skarpa moja ulubienica u ciebie. Masz piękne te klony moze i ja się skusze. Miałam już dwa ale chyba nie mam ręki do nich nie lubią mnie. Może kupuje nie takie jak powinnam a jak się twoje nazywają to kupię.

Wczoraj na wsi popadało więc kilka dni odpoczynku od podlewania.
W Wawie okropna susza wszystko schnie nawet topole.

Pozdrawiam Madziu i zdrowia zycze


Elu cieszę się ,że zaglądasz
u mnie leń spowodowany przejściowymi spadkami kondycji -cóż sks
z klonami -nie wiem ,czy Ci pomogę ,bo moje wszystkie dobrze rosną -mam większość palmowych -garnet,dissectum.....bardzo lubię Shaina ,Shirazz,a niestety kilka nie zapisałam i nazw nie pamiętam ....
ja kupuję małe egzemplarze -takie po 6 dyszek i może łatwiej mi się aklimatyzują do moich warunków ....

u mnie wczoraj cały dzień padało -w końcu ogród ,aż oddycha po deszczu ....
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anitka 06:11, 20 sie 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Madziu śliczne fotki o poranku. Witaj w klubie rannych ptaszków Oszczędzaj się, niemoc minie. Tyle wykonałaś przez te ostanie sezony pracy, że masz prawo do niemocy ogrodowej. Zresztą każdy mam jak taka potrzeba lub chęci. Organizm sam się upomniał.
Odpoczywaj i nie stresuj się, że nie masz na tip-top zrobione. Jesteś kobietą z krwi i kości, nie robotem.

Posadziłam teraz też Red barona. To taki ukłon w stronę Em, bo mu się podoba. Jakoś wcześniej nie pasował mi do mojego ogrodu. Trudna trawa do zestawień, szczególnie jeśli w ogrodzie są nienowoczesne zestawienia. Ja połączyłam w kilku miejscach z różnymi roślinami.
Wersja 1 - przed nim jeżówka w kolorze zielonym, podobna do Green Jewel tylko drobniejsza i niższa - Real Green - przypadkiem na nią trafiłam, za Red Baronem proso w kolorze zielonym z niskim krwiściągiem, takim do 60 cm.
Wersja druga 2. Przed min taki krwiściąg mniejszy Minor - 30 cm osiągają liście, z kwiatami 40 - 60 ma bardzo ładne liście. Za nim jeżówki, tylko albo będą Vergin albo Green Jewel.
Fajnie też wygląda z hakonkami zielonymi. Ja mam też z przywrotnikiem, ale takim drobnym, miniaturowym, nie tym dużym. Można też by spróbować z rozchodnikami zielonymi.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Margerytka40 06:53, 20 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja mam z RB jeżówki nn ale bardzo podobne do Delicius candy. Za nimi śmiałki darniowe. Madziu pozdrawiam nieustannie i zdrowia życzę. Czasem tak jest, że głową muru nie przebijesz i mus pogodzić się z tym co jest. Buziaki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 09:05, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Magleska napisał(a)



Pięknie, elegancko
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 09:12, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Magleska napisał(a)
przedogródek


moje kwiatuszki od nasionka wychodowane


No i co tu dalej pisać.
Pięknie i pięknie.
ale nigdy nie nudno.
Klonem się zachwycam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Waclaw 20:40, 20 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Magleska napisał(a)






Wacław powoli przestawiam się na inne tory w nocy cisza spokój ,mogę na forum siedzieć bezkarnie ....o takiej porze fotki szybko się wgrywają -ale nie mam nowych ,poza tym dopiero co były i nie ma więcej co focić .....chyba ,ze portrety

U Ciebie zawsze jest co podziwiać. Będziesz miała nowe - pokarzesz. Nie ma co gonić
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
andzia458 21:08, 21 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kwiatuszki samodzielnie wyhodowane przeurocze. Mi póki co udało się wychować tylko aksamitki.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Urszulla 11:32, 23 sie 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Madziu, znasz nazwy tych rdestów???
Bo coś zgłębiam temat w wolnej chwili że one do 1,20m rosną!!!

Bo coś mnie kusi połączyć je z liliowcami
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies