Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

basia3012 11:38, 24 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9600
Podziwiam Twój ogród nieustannie. Wnusia śpi więc pobuszowałam i po "starych" rabatach i po nowych. Prze-pię-knie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
deszczowymaj 13:40, 24 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Madziu wiesz co..dałaś mi zagwozdkę bo chciałam czekać do wiosny z przesadzaniem i dzieleniem ostatniego miskanta..ale ale widzę że Ty działasz to może i ja mojego teraz zaatakuje ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sarenka 14:13, 24 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
sylwia_slomczewska napisał(a)

[img s[/img]



Co to za czerwone krzewy/ drzewa? A w nogach runianka rośnie?
A to w tyle drzewo z okrągłą korona to....?
Tam dużo czy mało cienia obejrzałam sporo zdjęć i masz piękny ogród gratuluję udanego projektu i wykonania
____________________
Magda W samym sloncu
Magleska 15:13, 24 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18924
Anusia napisał(a)
Piekne kadry. Szarlaty okazale u mnie kilka samosiei tez jest ale nie takie olbrzymie.


Aniu
tylko 2 sztuki tak wielkie urosłe -pozostałe dużo mniejsze ,a tym widocznie miejscówka spasowała
muszę koniecznie zebrać z nich nasionka

dziękuję za pochwały
Buzka

Kasya napisał(a)
Widzę ze tez deszczyk popadał
Duzo się zmienia ale niezmiennie piekne roślinki
Fajne miejsce ze stołem, planujesz daszek ?


Kasiu wczoraj porządnie podlało ,a dziś znowu upał

zmieniam coś cały czas -to jak nerwica natręctw -wczoraj myślałam ,że skończyłam zmiany na jednej rabacie ,a dziś znowu na niej namieszałam
nie mogę spać w nocy ,to wymyślam

daszek ....hmm raczej nie ....może ewentualnie kiedyś taką pergolę z rozsuwanym materiałem ....sama nie wiem .....mam taras zadaszony i tarasik przed domkiem ....
ten placyk był szykowany pod basen ,ale skoro areał się powiększył-basen poszedł dalej a tu został placyk biesiadny ,gdzie zmieści się więcej osób ....

andzia458 napisał(a)
No Magda, moje dziecko przeglądało teraz ze mną te kadry i mówi: eee to fotomontaż, ta pani na pewno nie ma tak ładnie. Także to chyba najlepszy komplement dla Twojego ogrodu.


Aniu bardzo podziękuj dziecku za komplementy .....powiedz ,że i Wy już niedługo będziecie mieć przepięknie ....

tym razem były kadry bez czarowania i w deszczu i w słońcu bez zbliżeń itp.....
miłego dnia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:19, 24 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18924
anpi napisał(a)
Madziu zdaje się,że słyszałam coś o oszczędzaniu się...a co widzę... już machnęłaś nowe nasadzenia wokół placyku!?
Dla mnie hortensji i jeżówek nigdy dość, więc jestem ZA!!! Klony z czasem zrobią super cień!
Ogród to najlepsza terapia!?
Pozdrawiamy


Aniu powolutku sobie dłubię
cieszę się ,że też Ci się podoba mój placyk
dziś zrobiłam machlojki na rabacie przy boku domku -takie tetrisy z zamianą miejsc
Buziaki

quote=sylwia_slomczewska napisał(a)]Madzia szalona kobieto już trawy wykopane już planujesz kolejne miejsca Nasionka szarłatu ja zbieram jak zbrązowieją i zaczynają same sypać, wtedy wiem, że dojrzałe


Sylwuś trawy wykopał ,podzielił i wkopał eM szczęśliwy nie był z tego powodu ,ale zrobił -tym bardziej ,że był to jego pomysł nie mój
fajna ściana się zrobiła i nie widzę tego bu..lla ,gdzie wiata ....
pózniej cyknę jakąs fotkę

dzięki za szkarłaty
Buziaki

Urszulla napisał(a)
Świetna relacja wykopywania miskantów nie zazdroszczę.
To ciekawe z tymi planami....za miesiąc mogą się różne rzeczy urodzić

O rdestach doczytałam może zaczekam co pokaże.

Ula eM wykopał ....ja nie dałabym rady ich podnieść ....

czas pokaże ....co będzie ,to będzie
Buziaki
ps. kiedy na kawę wpadasz ?
zaraz szkoła się zacznie ,to już wogóle nie będzie czasu na pogaduchy ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:26, 24 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18924
sarenka napisał(a)

Nie wiem jak to możliwe, że dopiero trafiłam na Twój wątek widzę,że masz pięknie, koniecznie muszę pooglądać co tam u Ciebie rośnie


Megi Miło Cię widzieć u mnie
gdzieś tam po cichutku do Ciebie zaglądałam ,bo kojarzę wątek .....ale jestem słaba w planowaniu i pomocy ,więc pewnie temu się nie udzielałam ....
ja to przerabiam rabaty po kilka razy .....aż do skutku ....i czasem mam tak ,że już mi się wydaje ,że nic nie zmienię ,aż nadchodzi taki impuls ,że znowu mieszam ....nie jestem dobrym materiałem do naśladowania


Helen napisał(a)

Ale ładny zestaw kolorystyczny do odgapienia


Helen
cieszę się ,że Ci się podoba .....staram się łączyć po 3,4 kolory na rabatach ...
a ta nieskromnie powiem ,że też mi się podoba .....

Wiolka5_7 napisał(a)
Madziu Ty pracusiu ! miałaś podobno odpoczywać
Pięknie obsadziłaś placyk hortkami itd. pięknie dopieszczasz kolejne rabaty wszystko ze sobą współgra lubisz mocny kolor dodać do zieleniny jak ja kocham takie kompozycje

Milego dnia, buziaki

Wiola odpoczywam takie roszady bylinkowe ty tylko dla zdrowia

uwielbiam kolor trawy i kwiaty w ogrodzie -w końcu po tylu latach ogrodowania wiem co lubię
chociaż mam różne schizy -dziś znowu zmieniałam na rabacie ,która wczoraj mi się podobała
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:31, 24 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18924
basia3012 napisał(a)
Podziwiam Twój ogród nieustannie. Wnusia śpi więc pobuszowałam i po "starych" rabatach i po nowych. Prze-pię-knie.


Basiu cieszę się ,że zaglądasz
dziękuję za komplementy ,jeszcze mam wiele miejsc nie do końca fajnych ,ale trudno .....nic mnie nie goni ....codziennie odchwaszczam po jednej rabacie ....pewnie jak skończę ,to trzeba będzie zaczynać od nowa

deszczowymaj napisał(a)
Madziu wiesz co..dałaś mi zagwozdkę bo chciałam czekać do wiosny z przesadzaniem i dzieleniem ostatniego miskanta..ale ale widzę że Ty działasz to może i ja mojego teraz zaatakuje ?


Asia ja licze się z tym ,że one teraz padną -w zeszłym sezonie też tak przesadzałam miskanty-oczywiście uschły -ściełam je do zera ,a od wiosny ruszyły bez problemu ....
myślę ,że lepiej teraz niż jesienią -bo wtedy nie wiadomo ,czy zdążą się ukorzenić przed zimą ....
pozniej cyknę fotkę po wkopaniu ....
gdyby eM je wczoraj od razu wkopał ,to może by się przyjęły .....ale on dopiero teraz niedawno się za nie wziął -leżały od wczoraj takie wykopane ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 15:37, 24 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18924
sarenka napisał(a)


Co to za czerwone krzewy/ drzewa? A w nogach runianka rośnie?
A to w tyle drzewo z okrągłą korona to....?
Tam dużo czy mało cienia obejrzałam sporo zdjęć i masz piękny ogród gratuluję udanego projektu i wykonania


Megi
to klony Shaina ,a w nogach runianka
drzewo z okrągłą koroną to platan
to strona północno-zachodnia domu ....słońce jest w określonych porach

projektu fachowego nie miałam
pomagały mi fachowe dziewczyny z forum
przedogródek i bok domu -to pomysł Ewy Andy troszkę w nim pomieszłam ,jak to ja ,ale niewiele
pomysł kwadratowych trawników na dole -to projekt Asi Makadami
bardzo dużo pomysłów od Anitki ,Sylwi ,Moni ,Agi ,Agnieszki ....powiem Ci ,że chyba z pół forum bym musiała wymienić ,bo przy burzach mózgu zawsze coś fajnego się wykluło w mojej głowie
nawet jak nie posłuchałam się ....to przynajmniej własna koncepcja mi się urodziła w głowie

mój ogród nie jest idealny ,ani nowoczesny ,ale jest po prostu mój ....taki jak lubię ,a jak nie lubię ,to zmieniam do skutku
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Waclaw 16:50, 24 sie 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7180
Magleska napisał(a)


Wacław
dziś nudna leniwa Niedziela więc parę kadrów cyknęłam
do znudzenia placykowa -bo mi się podoba

w moich mini oczkach mieszkają małe żabki -dziś nawet jedna skorzystała z kąpięli w dużym basenie

pozdrowionka

Wszystko u Ciebie takie ... pięknie poukładane, dobrane. Z przyjemnością podglądam.
I ja macham
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Magleska 20:06, 24 sie 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18924
Wacław
dziękuję ,że zaglądasz
ja jestem często i u Ciebie i w innych ulubionych ogrodach ,tylko nie zawsze znajdę słowa co bym chciała napisać samo pięknie i byłam ......nie wiem ,czy pisać i nabijać puste posty
dziś robiłam roszady na tej rabacie -to jest z boku domku ogrodnika .....
pewnie i tak nie wiadomo co się pozmieniało -sama tak mam ,że takich drobnych przesadzanek nie zauważam w innych ogrodach
doszły tu hortensje vanilki( zabrane z przyplacykowej ) pink anabel 2 szt ,a reszta ta co tam była tylko trochę inaczej poukładana
bodziszki po podziale leżą ....jutro się okaże ,czy się podniosły ..dodam tam jeszcze moje niebieskie niskie przetaczniki
ujęcia podobne .....roślinki umęczone upałem ....drażniła mnie ta rabata już dawno ...liczę na to ,że teraz ją polubię




Miłego wieczoru
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies