Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Helen 19:50, 15 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Bardzo ładne zdjęcia robisz. I miejsca też masz piękne. Zaglądam i podziwiam
____________________
Helen - Hortensjowo
Magleska 19:56, 15 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
inka74 napisał(a)
Ja wyszłam sprawdzić stan listków grujecznika i od razu wróciłam, no nie dało się nic zrobić na dworze.

Uwielbiam szafirki mimo ich wychodzących na jesieni listków ))

Iwonka dzisiaj faktycznie pogoda nie do prac w ogrodzie ….przewiało mnie okrutnie pomimo kurtki zimowej ,czapki ,szalika ,polaru w pasie ….teraz grzeję się z gorącą herbatką
oby w weekend się polepszyło …..
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
basia3012 20:10, 15 kwi 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Magleska napisał(a)


Angelika fajnie ,że jesteś .....dziękuję za tyle miłych słów ….i masz rację -długo trwa, ta moja droga do wymarzonego ogrodu ,po kilka razy przerabiam wszystko ….i wiecznie mam plany co jeszcze zmienić ….

...chociaż teraz bardziej skupiam się na drugiej części -na tej pseudo-starej tylko zmodernizowałam troszkę skalniak

cieszę się ,że właścicielka tak pięknego ogrodu mnie chwali miło mi bardzoooo
parę fotek świeżutkich zostawiam






Madziu, a na drugim zdjęciu te drzewka z czerwonymi listkami to co to jest? Takie dorodne, grubaśne pnie mają. Chyba kilkuletnie już są?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Magleska 20:23, 15 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
AnnaCh napisał(a)
Magda, a może problem z cisami jest w tych kamieniach? Nie masz tam maty pod nimi, bo cis mega tego nie lubi, a może te kamienie jakoś wpływają na ziemię? Np. czytałam kiedyś, że granit zakwasza glebę, może jest za kwaśno??? Nie wiem kombinuję.
A tak poza tym, to witam się u Ciebie, nie wiem jakim cudem tu jeszcze nie byłam, a mijam Cię często na innych wątkach. Fajne miejsce tworzysz i super już wygląda. Basen, mega, pokazałam nawet M, bo ten mój stojący na środku podwórka bije po oczach niebieskim. No niestety mam mega płasko i na takie jak Twoje rozwiązanie nie ma raczej szans, ale będzie kiedyś utopiony w roślinach, przynajmniej taki mam plan


Ania Witaj u mnie .....nie mam maty nigdzie.....
cześć z cisów mam w kamieniach ,a część w korze -i po całości-i tu i tu jest kilka sztuk żółknących niestety ...u mnie ziemia jest mocno gliniasta ,zbita ,pomimo ,że ulepszana -pewnie za słabo ….

w rabacie z korą niby jest dobrze przerobiona -przez ciągłe przesadzanki i przekopywanie ...a też im coś nie służy -nawet kontrolnie wykopałam 3 najgorsze-i one w ogóle nowych młodych białych korzonków nie mają -strasznie okrojona bryła korzeniowa w nich

czarno to widzę ...na razie co tydzień będę je odżywiać tą magiczną siłą ….może jak będzie cieplej ,to powykopuję te brzydkie i wymienię podłoże całkowicie …

w przedogródku dziś wszystkie kamyczki poodsuwałam -tam korzonki ładne ,białe ,ale przy podlewaniu woda bardzo słabo wsiąkała ….a ziemia była wilgotna....
dziś było za zimno na większe działania ….jak się ociepli ,to będę wokoło nich kopać i wymieniać tą zbitą glinę ( pewnie mści się kiepskie przygotowanie podłoża ) i sprzedawca kazał mi sadzić w tych workach ….a ja je pościągałam ….może też temu ...nie wiem

przy tych odsunęłam kamyki


tu pierwsze w korze ,później w kamykach

a te tu są w rabacie i tez niektóre są marne …


no nic ….powalczę o nie do jesieni ….muszę dokupić tej magicznej siły ,bo dziś już 2 zużyłam

za pochwały basenu -dziękuję
przekaże eMowi-chętniej będzie kończył swoje dzieło ….a Twój też się na pewno fajnie wkomponuje
cieszę się ,że Ci się u mnie podoba ....
jestem ciekawa ,co za rewolucje z przodu domu zrobisz
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:24, 15 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Helen napisał(a)
Bardzo ładne zdjęcia robisz. I miejsca też masz piękne. Zaglądam i podziwiam

Helen
dziękuję za komplementy magia fotek
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 20:31, 15 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
basia3012 napisał(a)


Madziu, a na drugim zdjęciu te drzewka z czerwonymi listkami to co to jest? Takie dorodne, grubaśne pnie mają. Chyba kilkuletnie już są?


Basiu to klony i w dodatku na 2 i 4 zdjęciu te same -tylko różnica 3 lat pomiędzy nimi
te dorodniejsze mam 3 sezony ,a te maluchy są z jesieni -jeszcze mi brakuje 1 do dokupienia ….nie pamiętam odmiany niestety ….ale jak w końcu będzie można ruszyć do szkółki ,to się dowiem co to za one
miały być bezproblemowe i lubiące kiepskie warunki -wiatr i słońce i jak na razie take są '
uwielbiam je o każdej porze roku
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
AnnaCh 20:36, 15 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Hmmm... Czyli może problem leży jednak po stronie braku wody. Że jutę z korzeni zdjęłaś to bardzo dobrze, mimo, że ona bio, to jednak trochę się rozkłada i blokuje rozrost korzeni, no i żeby się rozłożyła potrzebuje naprawdę mokro mieć. Czasem też pod nią potrafi się zrobić miejsce bez ziemi i też roślina obumiera. Patrząc na Twoje misiaki sądzę, że potrzebują wody i będzie im dobrze
Rewolucji na froncie aż sama się boję, ale pokażę jak już będzie w trakcie i po, żeby nie zapeszyła
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Magleska 20:59, 15 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Aniu….zobaczymy ...będę teraz o nie mocno walczyć ….szkoda mi ich ,bo już bardzo urosły …..ale będzie co ma być ….albo się wezmą w garść ,albo pójdą do nieba ,a ja posadzę tuje
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nowa12 21:05, 15 kwi 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A ja myślałam, że cisy są bezproblemowe. Nie wiem gdzie wszyscy kupują baccaty do formowania bo u nas od zeszłego roku takich nigdzie nie ma. Pojechałam do Auchan ogród w maseczce i rękawiczkach a tam też tylko Dawid, Wojtek, Hicksii i Hilli. To chyba z żadnych nie zrobię kulek.
A w ogóle to u Ciebie już całkiem nie łyso .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasiolaaa 21:10, 15 kwi 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Kochana Madziu cudownie widziec foteczki jak ci cisy urosly zaraz zaslonia mate ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies