Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Gruszka_na_w... 00:23, 14 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Agatko, front wygląda przepięknie. Odwaliłaś kawał dobrej roboty.
A tył... jeszcze piękniej. Chętnie przysiadłabym się na ławeczce obok Twojego Taty (nałóg mamy ten sam - nie przeszkadzalibyśmy sobie nadmiernie
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
paulina_ns 07:29, 14 sie 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Super chłopaki i widzę,że aktywni jak moi chociaż teraz trochę się uspokoili najstarszy rączka złamana, ale za to najmłodsza się rozszalała, ledwo dwa latka skończyła, a wszystkimi rządzi masz czworeczkę? i samych chłopców? Chyba,że coś źle doczytałam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Zana 07:31, 14 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
To ja dołączam na tę ławeczkę nałogowców, z moją posturą z pewnością jeszcze się zmieszczę. A jakie ciekawe dyskusje możemy sobie poprowadzić, zwłaszcza jak uraczymy się jeszcze jakimś dobrym kieliszeczkiem. Nałóg ma czasami w pewnym sensie dobre strony.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 10:15, 14 sie 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jakie śliczne blondaski! Oj będą łamać serca
____________________
Kasia_CS 10:45, 14 sie 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Fajnie, że już jesteś prześlicznych masz chłopaków, wyrosną na niezłych przystojniaków

Ja chociaż nie palę, to sie z chęcią do Was przysiądę na kawkę i ciacho

Ogród mega klimatyczny i pięknie dojrzewa A jak Twoja Ascot? Moja zdrowiutka w zeszłym sezonie, teraz straszy plamistością. Może odchorowuje jesienne przesadzanie..

Mnie mama raczy co chwilę swoimi zbiorami, też bez chemii i kolejne leczo będę dziś robić, fasolki szparagowej mamut mam dosłownie worek i już wymyslam nowe odsłony zrobiłam np. kopytka z fasoli

Patrz, pierwsza 100 stron trzasnęła
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 12:55, 14 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)


Zerknij w dział choroby - ćma bukszpanowa. Dałam linka na sklep z pułapkami lejkowymi feromonowymi.

I musze to napisać...przeglądam zdjęcia i ciągle mam uczucie, że twój ogród nabiera klimatu podobnego jak ogród "Lecę w kulki"...od razu mówię - to dobry kierunek


Przeczytałam cały wątek, po południu przejrzę bukszpany, bo moje też ładnie wyglądają i tym się łudziłam, że nic im nie jest. Czy możesz mi podpowiedzieć, ile tych pułapek powinnam zamówić, czy po jednym w pobliżu skupisk bukszpanów, czy jakoś na wielkość ogrodu przeliczyć? Masz rację - pędraki też mnie wyprowadzały z równowagi w zeszłym roku, w tym mam do nich stosunek obojętny. Liczę, że nauczymy się też tak obchodzić z tą ćmą.

Ogród "Lecę w kulki" znam doskonale. Podziwiam go za tą spokojną elegancję i konsekwencję w doborze roślin. Jeśli mój kawałek ziemii idzie w tym kierunku to wspaniale. Choć jeszcze tego nie zauważyłam Dziękuję
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:04, 14 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Agatko, front wygląda przepięknie. Odwaliłaś kawał dobrej roboty.
A tył... jeszcze piękniej. Chętnie przysiadłabym się na ławeczce obok Twojego Taty (nałóg mamy ten sam - nie przeszkadzalibyśmy sobie nadmiernie

Haniu, wiesz, nie mogę nacieszyć się tą rabatą I pamiętam, że Ty byłaś,że tak powiem "Spiritusem" tej zmiany Na początku bałam się jakiegokolwiek ruchu, bo byłam pewna, że wyjdzie źle. I z Twoją pomocą i kilku miłych Dziewczyn zaczęłam od "bazy", a potem poszło, nabrałam odwagi. I tak mnie cieszy! I choć poszalałam jednak z gatunkami, to nie straciła spójności (bo dosadziłam i naparstnice, i ostróżki, i róże i stipy, i jeszcze jednego miskanta po drugiej strone dla równowagi, i nawet kukliki - a nic z tych rzeczy nie brałam pod uwagę i jakoś wszystko pięknie gra)
A tato cieszyłby się z towarzystwa - to zapalony gawędziarz. A jeszcze z podobnym nałogiem, byłabyś upragnionym Towarzystwem - On jest w całej naszej sporej rodzinie jedynym palaczem
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:05, 14 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
paulina_ns napisał(a)
Super chłopaki i widzę,że aktywni jak moi chociaż teraz trochę się uspokoili najstarszy rączka złamana, ale za to najmłodsza się rozszalała, ledwo dwa latka skończyła, a wszystkimi rządzi masz czworeczkę? i samych chłopców? Chyba,że coś źle doczytałam

U mnie jeden na wyjeździe, ten najspokojniejszy Tak, tak, mam czterech chłopaków
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 13:06, 14 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pułapki zawiesza się (1,5-2m nad ziemią by feromon roznosił się romantycznie i wabił panów ćmy) co 5m. Więcej nie ma co. Feromon w pułapce na dworze zaleca się wymieniać co 4 do 6 tygodni.
Mam trzy pułapki rozwieszone co 5 metrów w pobliżu buksów. U Effki dwa, trzy dni temu trułam o tych pułapkach Te pułapki można wykorzystać na inne szkodniki latające - od drzew owocowych po mole spożywcze i ubraniowe. Kwestia zakupu i wymiany odpowiedniego feromonu.

Z tego co wiem, to problem już jest w Legionowie, na Żoliborzu, Bemowo, Włochy, Wilanów... okolice także podwarszawskie. Z tych dzielnic były potwierdzone sygnały.
Nie oznacza to wcale, że gdzie indziej nie ma
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 13:09, 14 sie 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
To ja dołączam na tę ławeczkę nałogowców, z moją posturą z pewnością jeszcze się zmieszczę. A jakie ciekawe dyskusje możemy sobie poprowadzić, zwłaszcza jak uraczymy się jeszcze jakimś dobrym kieliszeczkiem. Nałóg ma czasami w pewnym sensie dobre strony.

Naleweczki się warzą - maliniaczek i papierówka, ale jeszcze chwilkę muszą odstać A dyskusje pewnie będą do chwili, gdy Tato nie wsiądzie na swojego konika i nie zacznie się temat pszczół i pasieki - wtedy nastąpi dłuuugi monolog Choć muszę przyznać, ciekawy bardzo
Nalogi w tym sensie są super - a jakie fajne rozmowy przy kawce mogą się potoczyć Bo to mój ulubiony nałóg
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies