Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 11:45, 08 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Lodzia napisał(a)
Też robiłam grzybobranie Pod brzozami wyrosły i bynajmniej nie były to kozaki. Jak nic mocznik trzeba szybko, szybko i obserwujemy. Piszcie dziewczyny czy zadziała u Was, bo strach się bać gdyby się rozprzestrzeniały po ogrodzie.

Ja wczoraj na pociechę borowiki w ogrodzie znalazłam, mam takie jedno miejsce, w którym rosną Dużo więcej mam podgrzybków i kozaków.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 13:59, 08 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przyznaję się bez bicia, ze popełniłam błąd podając procentowe stężenia oprysku p/grzybom. Stosuje się 5% takie samo jakie stosuje się jesiennie na drzewa p/chorobom grzybowym. Tak czy siak to stężenie nie działa jako nawóz, a jest dawką leczniczą. To za małe stężenie aby zadziałało jako nawóz azotowy.

Powtarzam
stężenie mocznika do oprysku przeciwko chorobom grzybowym (w tym grzybom w glebie) wynosi 5%
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Lodzia 07:39, 09 lis 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
Toszko - czy to będzie tak bez bicia to nie wiem Zrobi się jeszcze raz, teraz 5%
Brzozowadzie... 10:05, 09 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)
Przyznaję się bez bicia, ze popełniłam błąd podając procentowe stężenia oprysku p/grzybom. Stosuje się 5% takie samo jakie stosuje się jesiennie na drzewa p/chorobom grzybowym. Tak czy siak to stężenie nie działa jako nawóz, a jest dawką leczniczą. To za małe stężenie aby zadziałało jako nawóz azotowy.

Powtarzam
stężenie mocznika do oprysku przeciwko chorobom grzybowym (w tym grzybom w glebie) wynosi 5%

Toszko, czyli dla pewności - robię stężenie 5 procentowe i opryskuję miejsca pojawienia się opieńki, również w trawniku, tak?
Czy mogę za jednym zamachem zrobić tym samym stężeniem oprysk drzewom?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:06, 09 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Lodzia napisał(a)
Toszko - czy to będzie tak bez bicia to nie wiem Zrobi się jeszcze raz, teraz 5%

Ha, przynajmniej raz moja opieszałość wyszła na plus Ale mam usprawiedliwienie - zakończyłam sadzenie tych 650 cebulek (jednak tyle ich wyszło) Hurrra!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:17, 13 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No to sobie właśnie listopadową słoneczną jesień uwieczniłam


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:20, 13 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Niezwykłe jest to, jak wiele kwiatów jeszcze kwitnie. Choć muszę przyznać, że dominują jednak brązy
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:22, 13 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
I na koniec nutka patriotycznaIgnaś stwierdził, że musi zrobić do pary swoją flagę i kazał zamieścić symetrycznie

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 11:25, 13 lis 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Toszko, czyli dla pewności - robię stężenie 5 procentowe i opryskuję miejsca pojawienia się opieńki, również w trawniku, tak?
Czy mogę za jednym zamachem zrobić tym samym stężeniem oprysk drzewom?


I na drzewach i na rawniku testowałam z powodzeniem. Trawnik z namiastką trzeba opryskać, bo macki grzybni mogły się rozejść. Jak daleko? któż to wie...
Oprysk na drzewach robimy jak jeszcze są liście...jak pomału zaczynają spadać. W te maleńkie ranki wnika azot i tam działa. Przez liście też.
Stężenie 5%.

edit
u mnie liliowiec Stella de Oro kwitnie jak szalony. Jeżówki tłoczą. Lawenda kwitnie, żurawki też na całego.
A gwiazdorzy ogrodówka "You&Me" i bije purpurą po oczach.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Brzozowadzie... 11:27, 13 lis 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)


Stężenie 5%.

Czyli 50 dag na 10 l wody? Właśnie przyszedł mi mocznik Mam 5kg.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies