Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Gruszka_na_w... 19:47, 09 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ani chybi, przy takiej ilości cudownych miejscówek na kawę, podłapałabym nadciśnienie. Ta przed domem szczególnie pięknie się prezentuje.
Glina to nie jest prawdopodobnie idealna gleba dla szachownic. U mnie odmówiły współpracy.
Z sadzeniem drzew nie doradzę. To duży gabaryt i trzeba widzieć i czuć całość. Znając Ciebie, podejmiesz dobra decyzję.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 21:36, 09 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
Ależ masz urokliwie, ładnie wiosnę kwiatuszkami przywołujesz

Pomysł powtórzenia omorik mi sie podoba, ale nie znam się na nich totalnie, więc nie wiem czy mają jakieś minusy.. na pewno wizualnie jestem za.


fajnie chłopakom z tą oponą huśtawką!

Chyba właśnie pójdę w omoriki Jakoś tak mi tam pasują.
Obok oponki są liny do hamaczka
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 21:37, 09 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)
A ja muszę pochwalić zakatek ławeczkowy, niesamowicie romatyczny i tajemniczy....
Co do choin i serbów, to dobry pomysł, masz duże drzea w ogrodzie więc kolejne będą pasować Ostrzokrzewy są piękne.

Ostrokrzewy są piękne, mówisz? No to mam pięć do upchnięcia, skoro idę w serby
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 21:44, 09 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ani chybi, przy takiej ilości cudownych miejscówek na kawę, podłapałabym nadciśnienie. Ta przed domem szczególnie pięknie się prezentuje.
Glina to nie jest prawdopodobnie idealna gleba dla szachownic. U mnie odmówiły współpracy.
Z sadzeniem drzew nie doradzę. To duży gabaryt i trzeba widzieć i czuć całość. Znając Ciebie, podejmiesz dobra decyzję.

Haniu, mi nadciśnienie absolutnie nie grozi - oscyluję przy średniej 85/55 Jeden lekarz nawet zastanawiał się, czy mi nie zapisać jakiegoś koniaczka na receptę. Ja jednak wolę czarne kaweczki
No własnie, może tym szachownicom moje piaski podpasowały, bo wszystkie zakwitły, śliczne są, takie półdzikie i zwiewne. Nie nachalne w odbiorze, jak na przykład...tulipany
A jeśli chodzi o tą rabatę z choinami, to już zdecydowałam się na Serby. Tam pasuje duże drzewo, lub dwa, bo trzy to już chyba nie Mam ochotę puścić je tam samopas. Żeby przytuliły się do drewutni. Na moją starość
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 10:51, 10 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Och Agatko, no cóż tu można napisać, no po prostu uroczo tworzysz te swoje zakątki, ślicznie je pokazujesz. Zazdraszczam, że możesz sobie codziennie na nie zerkać. Ja na razie popełniłam cztery małe doniczuszki z żółto-maślanymi brateczkami na balkonie, też dają wiele radości. I hosty mi w donicach balkonowych pięknie kły wystawiają, chociaż tyle mam na oku.

Jaką odmianę ostrokrzewów kupiłaś?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 10:58, 10 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Jeszcze kilka fotek z wczorajszego słonecznego dnia, dziś już zimno i pochmurno. Na noc w obawie przed przymrozkiem przykryłam zapączkowane azalie.
Wiśnie na odnawianej południowej wyglądają o tej porze pięknie z tymi blado - bordowymi listkami, zaczynają kwitnąć.

Nasadziłam plamami ładne zawilce...

A te dostałam w gratisie od Matki Natury:
I takie fiołki również, grzecznie wkomponowały się w żółtą tuję
I zapomniane szafirki z zeszłorocznych dekoracji, znalazłam pod drewutnią

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 11:00, 10 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Cudowne zdjęcia pokazujące urocze zakątki Pięknie u Ciebie.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Zana 11:01, 10 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jak to u Ciebie pochmurno? U mnie na północy W-wy przepiękne słońce i błękit nieba niemal lazurowy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 11:03, 10 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
Och Agatko, no cóż tu można napisać, no po prostu uroczo tworzysz te swoje zakątki, ślicznie je pokazujesz. Zazdraszczam, że możesz sobie codziennie na nie zerkać. Ja na razie popełniłam cztery małe doniczuszki z żółto-maślanymi brateczkami na balkonie, też dają wiele radości. I hosty mi w donicach balkonowych pięknie kły wystawiają, chociaż tyle mam na oku.

Jaką odmianę ostrokrzewów kupiłaś?

Anulko, z Twoich ust takie pochwały powodują zaczerwienie na mym licu Fakt posiadania ogrodu przy domu czyni mnie naprawdę szczęśliwym człowiekiem i mówię to całkowicie poważnie
A ja w tym roku pierwszy raz w życiu zakupiłam bratki, zachwyciły mnie zwłaszcza te drobne odmiany. Nawet myślę, czy by ich nie posadzić gdzieś w ogrodzie, bo pasują nawet do tych leśnych klimatów.
Ostokrzewy mają etykietkę Blue Princess. Tylko mam zagwostkę, jak ich gdzieś wkomponować - czy dać je w plecy za rodkami na froncie, czy może gdzieś swobodnie posadzić w paru miejscach i wyprowadzać stożki.... Nie mam kompletnie doświadczenia, ale są cudne, choć rzadkie narazie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:05, 10 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)
Cudowne zdjęcia pokazujące urocze zakątki Pięknie u Ciebie.

Dzięki Dorka! O tej porze roku mój ogród jednak woli wąskie kadry Łyso jeszcze gdzieniegdzie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies