Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:39, 05 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)
Wszystko porobione a dokumentacji foto brak ? ? ? No jest to co tygryski lubią najbardziej Czekamy!

Dorka, czekam az będzie coś widać, gołym kikutkom mam robić fotki? Ale zaraz cyknę, co sobie kupiłam do donic, bo zaszalałam z kolorem. A jak wiadomo, z kolorów, to ja zieleń lubię najbardziej
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 12:54, 05 kwi 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dorka, czekam az będzie coś widać, gołym kikutkom mam robić fotki? Ale zaraz cyknę, co sobie kupiłam do donic, bo zaszalałam z kolorem. A jak wiadomo, z kolorów, to ja zieleń lubię najbardziej


zieleń ponadczasowa pasuje do wszystkiego
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 22:26, 05 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Agatko, czy kojarzysz, że superfosfat do czegoś jeszcze oprócz buksów by się fajnie nadawał?

Będę podglądać Twoją Kiss me Kate, bo kiedyś rozważałam jej zakup
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gruszka_na_w... 22:46, 05 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Kolejny zapis dla potomnych: Posadziłam wczoraj róże narażając moje delikatne nerki na przewianie:

- Rapsody in Blue (ach ta nazwa!) - do donicy, będę ją przymierzać latem, gdzie zagra jej wymagający kolor.


Też nabyłam tę różę z powodu jej nazwy. Dokupiłam nawet drugi egzemplarz.
Lubię ją za nieoczywisty kolor i brak podatności na choroby.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:50, 05 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Kasia_CS napisał(a)
Agatko, czy kojarzysz, że superfosfat do czegoś jeszcze oprócz buksów by się fajnie nadawał?



Kasiu, fosfor stymuluje rozwój tych drobnych, białych korzonków, które odgrywają najważniejszą rolę w pobieraniu składników pokarmowych. Zawsze sypię garstkę superfosfatu do dołka, kiedy sadze większą roślinę (drzewko, krzew) albo kiedy widzę, że któraś z tych większych roślin kiepsko się rozwija.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 11:34, 08 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kasiu, fosfor stymuluje rozwój tych drobnych, białych korzonków, które odgrywają najważniejszą rolę w pobieraniu składników pokarmowych. Zawsze sypię garstkę superfosfatu do dołka, kiedy sadze większą roślinę (drzewko, krzew) albo kiedy widzę, że któraś z tych większych roślin kiepsko się rozwija.

Dokładnie, taką samą informację mam zapisaną
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:49, 09 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ach te fotki... Choć zamiast marudzenia, powinnam wreszcie zgłębić kiedyś te tajemnice ambitnej fotografii, typu głębia ostrości A narazie pozostaje prymitywny manual
Obsadziłam sobie w miejscach newralgicznych kilka doniczek i czuję wiosnę w trakcie picia moich ulubionych kawek Choć każdy wychodzący kiełek również wzbudza moje okrzyki zachwytu. Na małych rabatkach frontowych zaczynają kwitnąć tulipany i szachownice cesarskie - zachwyciłam się ich subtelnym wdziękiem i naturą lekko dziką jakże pasującą do mojego dzikiego ogrodu Na pewno dosadzę więcej jesienią.


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:03, 09 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Chodzę cały czas przy południowej rabacie, to tu postawię, to tam. Powoli klaruje się koncepcja, choć doskonała na pewno nie będzie - nie chce mi się przesadzać dużych krzewów, a musiałabym to uczynić, żeby osiągnąć doskonałość
Dosadziłam trzy azalie Geisha Purple pod sosny i kilka brakujących choin kanadyjskich pod płotem na rabacie leśnej w miejsce wywalonych starych jałowców. Taką dostała przewrotną nazwę - niech choć jedna się zwie adekwatnie do rzeczywistości
Zakupiłam również impulsywnie 5 ostrokrzewów i tak kombinuję, czy pasowałoby pociągnąć z nich żywopłot pod płotem przy choinach... Nie dałam rady złapać tych 25 metrów w całości więc na dwóch fotkach mniej więcej widać
Nudny będzie taki długi pas choin i myślę, żeby przy drewutni albo posadzić dwie - trzy omoriki, żeby urosły sobie swobodne drzewka przytulone do drewutni (byłoby nawiązanie do omorki, które rosną przy domku chłopców po drugiej stronie) albo w drugiej opcji - posadzić tam właśnie te ostrokrzewy. Co o tym myślicie?

Poniżej zbliżenie pasa, które zrobiłam wciskając się w drewno złożone w drewutni Załapały się dwa ostrokrzewy.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 11:50, 09 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ależ masz urokliwie, ładnie wiosnę kwiatuszkami przywołujesz

Pomysł powtórzenia omorik mi sie podoba, ale nie znam się na nich totalnie, więc nie wiem czy mają jakieś minusy.. na pewno wizualnie jestem za.


fajnie chłopakom z tą oponą huśtawką!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 12:34, 09 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A ja muszę pochwalić zakatek ławeczkowy, niesamowicie romatyczny i tajemniczy....
Co do choin i serbów, to dobry pomysł, masz duże drzea w ogrodzie więc kolejne będą pasować Ostrzokrzewy są piękne.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies