Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

wiklasia 23:08, 01 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Brzozowadziewczyna napisał(a)

(..) Muszę jeszcze pochodzić i podumać.

Najlepiej to po tym trawniku
Zieleń nastraja pozytywnie.
Na pewno coś się wykluje - w Twej głowie się wykluje, nie w trawniku.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 23:16, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)

Najlepiej to po tym trawniku
Zieleń nastraja pozytywnie.
Na pewno coś się wykluje - w Twej głowie się wykluje, nie w trawniku.

Oby, oby
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Johanka77 23:32, 01 kwi 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agatko nie podoradzam, bo na takich ogrodach się nie znam. Ale dziurę mus zagospodarować
Mi się bardzo u Ciebie podoba, choć zawsze miałam poczucie, że Twój ogród gdzieś w lesie. A tu taka hacjenda po sąsiedzku!

Dobrze, ze opisałaś swoje prace wiosenne, to i mi się przypomniało, żeby buksy superfosfatem podlać. Ja jeszcze nic nie pryskałam w tym roku. Jakoś nie mam jeszcze tego we krwi...

Zdrowia życzę M-owi serdecznie i niech się te choróbska już od Was wyniosą... z jelitówkami włącznie! Najlepszośći.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Brzozowadzie... 08:59, 02 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Johanka77 napisał(a)
Agatko nie podoradzam, bo na takich ogrodach się nie znam. Ale dziurę mus zagospodarować
Mi się bardzo u Ciebie podoba, choć zawsze miałam poczucie, że Twój ogród gdzieś w lesie. A tu taka hacjenda po sąsiedzku!

Dobrze, ze opisałaś swoje prace wiosenne, to i mi się przypomniało, żeby buksy superfosfatem podlać. Ja jeszcze nic nie pryskałam w tym roku. Jakoś nie mam jeszcze tego we krwi...

Zdrowia życzę M-owi serdecznie i niech się te choróbska już od Was wyniosą... z jelitówkami włącznie! Najlepszośći.

Asiu, dzięki za słowa wsparcia No u nas prawie las Jeszcze dwa domy za mną stoją i dalej już knieje
Ten dom sąsiadów niestety duży, choć oddalony od ogrodzenia z 8 metrów, ale wysoko posadowiony.
Cieszę się, że moje zapiski się przydały i bardzo dziękuję za życzenia. Mam nadzieję, że zdrowotnie wychodzimy na prostą Ściskam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:51, 02 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A czy ja pisałam, że ognisko kolejne było zrobione, kawka wypita, hamaczek odpalony? To piszę
Toszkowy ciemiernik kwitnie A właśnie, gdzie Ty się podziewasz Toszko, znikłaś gdzieś i kto mi teraz kubeł wody na głowę wyleje?
Reszta budzi się do życia, nie wiem skąd przypętał się ten hiacynt, chyba któryś Bąbel go wcisnął Ach, jakiś kursik fotograficzny by się przydał, żal patrzeć, ale czasu i weny brak. I ja nie znoszę instrukcji, a tu trzeba by coś poczytać w ohydnym technicznym języku. Nie można by było instrukcji wierszem pisać? Się pytam?

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mikina34 10:41, 02 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Agatko, nie wypowiem się merytorycznie ale pozwolę sobie postać z boku i popatrzeć
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Brzozowadzie... 10:45, 02 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mikina34 napisał(a)
Agatko, nie wypowiem się merytorycznie ale pozwolę sobie postać z boku i popatrzeć

No telepatia Właśnie usiadłam i czytam, co u Ciebie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mikina34 10:07, 03 kwi 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Brzozowadziewczyna napisał(a)

No telepatia Właśnie usiadłam i czytam, co u Ciebie

U mnie na razie spokój, przyroda powoli budzi się do życia, a ja razem z nią, też powoli
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
basia3012 22:01, 03 kwi 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9502
Witam się Agatko w Twoim ogródku. Poczytuję sobie czasem, zaglądam ale rzadko się wpisuję. Ale mam zapytanie, co z tym superfosfatem na bukszpany? Czy to jest do podsypania czy do podlania? Miałam Azofoską wszystko posypać ale pod koniec kwietnia. Czy dobrze? Doradż mi proszę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Brzozowadzie... 09:32, 04 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
basia3012 napisał(a)
Witam się Agatko w Twoim ogródku. Poczytuję sobie czasem, zaglądam ale rzadko się wpisuję. Ale mam zapytanie, co z tym superfosfatem na bukszpany? Czy to jest do podsypania czy do podlania? Miałam Azofoską wszystko posypać ale pod koniec kwietnia. Czy dobrze? Doradż mi proszę.

Basiu, witaj w moim ogrodzie
Ja nie jestem specjalistką, ale wzorując się na Hani Gruszce podsypałam po garści superfosfatu bukszpanom. One teraz po zimie cierpią na niedobór fosforu i rudzieją Superfosfat temu przeciwdziała. W czerwcu zasilę je jeszcze siarczanem potasu. I tyle Na tej mojej leśnej ziemi bukszpany rosną zadziwiająco dobrze, rzadko chorują ,nawet po cięciu nie pryskam ich przeciw grzybom, co jest zalecane. Tylko czekam, kiedy do mnie dotrze ćma, bo już widziałam ją w wielu miejscach...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies